Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek Kwarcowy.... za 5 tysięcy!?

Rozterki przy zakupie ML Maurice Lacroix Phases de lune quartz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 KubusPuchatek

KubusPuchatek
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:05

Hej,

mam rozterki przy zakupie ML https://kraff.pl/zeg...-ss001-331.html

Po pierwsze cholernie mi się podoba, ale nie wiem czy warto, pięć tysięcy za kwarca? Wyjaśni ktoś i czy warto???

Drugie pytanie jest trochę mniej związane z zegarkiem ale ze sklepem, przeceny ML z 10 na 4 tysiące - czy to sen?!

A tak na serio czy ten sklep jest bezpieczny? Nigdy takich przecen nie widziałem...

PS: tak wiem, że jest przecena na 3 tysiące ale jak już wspomniałem nie wiem czy sklep jest bezpieczny,więc przytaczam cenę ze sklepów szeroko znanych ;)

Użytkownik KubusPuchatek edytował ten post 27 luty 2018 - 19:06

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:16

Ja bym na kwarca tyle nie wydał... A co do samej marki ML, to polecam:

http://zegarkiclub.p...omat-do-6000zł/
  • 0

#3 sashimi

sashimi
  • Użytkownik
  • 375 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:20

Też próbuję znaleźć w tym sens ale chyba nie ma argumentów które uzasadnią taką kwotę za baterie.

• 0

#4 KubusPuchatek

KubusPuchatek
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:22

Ja bym na kwarca tyle nie wydał... A co do samej marki ML, to polecam:

http://zegarkiclub.p...omat-do-6000zł/

Ale dlaczego byś nie wydał tyle na kwarca? Kwestia gustu? Wiedzy czy doświadczenia w świecie zegarków?

Ja jestem trochę zielony - jeszcze ;)

• 0

#5 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 6561 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 27 luty 2018 - 19:24

Jak się "cholernie podoba" to dla ciebie - warto.

Dla mnie - nie warto, bo to zegarek jakich wiele.

Co do ceny, to tutaj masz kilkanaście procent taniej:

https://www.ebay.pl/...P-/132468007977

edit:

myślałem, że wiesz czym się różnią mechanizmy kwarcowe od mechanicznych.

Ale skoro pada takie pytanie...

Mechanizmy kwarcowe są tańsze, bo tłuczone są masowo i koszt produkcji jest niższy.

Nie ma w tym żadnej finezji.

Dobrze wykonany zegarek z takim mechanizmem kupisz już za kilkaset złotych.

Użytkownik Sol edytował ten post 27 luty 2018 - 19:32

• 0

#6 Barry_1

Barry_1
  • Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:32

Witaj, w kwestii samego sklepu nie masz się czego obawiać. Ja oraz dwójka znajomych kupowaliśmy już tam zegarki w tym jedną limitkę omegi ściąganą na rzyczenie bez konieczności kupna... ponadto doskonały kontakt i zawsze można negocjować ceny. Polecam.
  • 0

#7 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:33

Ale dlaczego byś nie wydał tyle na kwarca? Kwestia gustu? Wiedzy czy doświadczenia w świecie zegarków?
Ja jestem trochę zielony - jeszcze ;)

Nie twierdzę, że jedyna słuszna droga to zegarki mechaniczne. Co to, to nie. Rzecz w tym, że w przypadku tego konkretnego modelu nie widzę niczego takiego, co by mnie przekonało do jego zakupu. Kwestia mechanizmu też ma oczywiście znaczenie. Swoją przygodę z zegarkami zacząłem, a jakże, od zegarka kwarcowego /Edox, za którego zapłaciłem prawie 3000 zł/. Po prostu z perspektywy czasu uważam /to moje prywatne zdanie/, że nie warto tyle wydawać na zegarki kwarcowe. Jeśli myślisz o wydaniu na zegarek 4-5 tyś. zł, to jak dla mnie warto pomyśleć o zegarku mechanicznym. W tej kwocie jest całkiem spory wybór fajnych zegarków. Z drugiej strony, to Twoja kasa, Tobie ma się zegarek podobać i jeśli chcesz jednak wydać tyle na kwarca, to przecież nikt Ci tego nie zabroni :-) Zakladam jednak, że skoro założyleś ten temat, to sam masz jakieś wątpliwości ;-) Pozdrawiam!

Użytkownik fidelio edytował ten post 27 luty 2018 - 19:34

• 0

#8 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1061 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:57

(...)

Mechanizmy kwarcowe są tańsze, bo tłuczone są masowo i koszt produkcji jest niższy.

Nie ma w tym żadnej finezji.

Chyba nie można tego uznać za zasadę > np. ROLEX produkuje ponad 800 000 zegarków rocznie ... :)

• 0

#9 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5172 postów

Napisano 27 luty 2018 - 20:01

Sklep pewny , zegarek nie wart nawet tej ceny przecenionej. W tym budżecie szukaj automatu a jeżeli wolisz kwarca to znajdziesz w chrono za polowe tej kwoty
  • 0

#10 brz

brz
  • Użytkownik
  • 844 postów

Napisano 27 luty 2018 - 20:26

Kwarc nie kwarc... Ale czy tylko ja widzę podobieństwo?  :rolleyes:

maurice-lacroix-les-classic-mondphase-lc

Monkey-animation-014-actionmodal@2x.jpg

Użytkownik brz edytował ten post 27 luty 2018 - 21:20

• 1

#11 rafi

rafi
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 27 luty 2018 - 20:33

Jako posiadacz zegarków wyłącznie mechanicznych (wyjątkiem g-shock), muszę napisać, że piep***cie Panowie z tymi kwarcami
Mechanizmy w zegarkach za kilkaset złotych do nawet kilku tysięcy, to też z reguły tłuczona na tony masówka. Wiele zegarków z kwarcowymi mechanizmami do tych kilku tysięcy to może być dobry wybór. Sam długo zastanawiałem się nad Seiko SACM - kwarc, termokompensacja, +/- 10s/y, świetnie wygląda. Ostatecznie nie zdecydowałem się tylko ze względu na rozmiar (chyba jednak nawet dla mnie za mały). Jak swego czasu zamierzałem kupić zegarek w okolicach 5k poważnie rozważałem kwarcowego GS. Gdybym dzisiaj chciał tyle wydać na zegarek, też bym pewnie myślał o GSach. Żona ma większość kwarcowych.
Ten ML 10k pln na pewno nie jest wart, ale za 3k? Miałem w ręku parę zegarków tej marki, ceny katalogowe faktycznie mają ostro zawyżone, ale to porządnie zrobione czasomierze.
Jak się podoba - czemu nie?
  • 0

#12 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 27 luty 2018 - 20:55

Jako posiadacz zegarków wyłącznie mechanicznych (wyjątkiem g-shock), muszę napisać, że piep***cie Panowie z tymi kwarcami
Mechanizmy w zegarkach za kilkaset złotych do nawet kilku tysięcy, to też z reguły tłuczona na tony masówka. Wiele zegarków z kwarcowymi mechanizmami do tych kilku tysięcy to może być dobry wybór. Sam długo zastanawiałem się nad Seiko SACM - kwarc, termokompensacja, +/- 10s/y, świetnie wygląda. Ostatecznie nie zdecydowałem się tylko ze względu na rozmiar (chyba jednak nawet dla mnie za mały). Jak swego czasu zamierzałem kupić zegarek w okolicach 5k poważnie rozważałem kwarcowego GS. Gdybym dzisiaj chciał tyle wydać na zegarek, też bym pewnie myślał o GSach. Żona ma większość kwarcowych.
Ten ML 10k pln na pewno nie jest wart, ale za 3k? Miałem w ręku parę zegarków tej marki, ceny katalogowe faktycznie mają ostro zawyżone, ale to porządnie zrobione czasomierze.
Jak się podoba - czemu nie?

W pełni się zgadzam z powyższym - co to za różnica czy kupie kwarc czy automat za 5-tys? Jedno i drugie to masowa produkcja, jedno i drugie przeszacowane o kilkaset procent, w obu przypadkach sprzedaż przypomina "łowy na jelenia"...

Żyje się raz, jeśli budżet pozwala i produkt się podoba to dlaczego nie?

Przeciętny palacz wydaje na papierosy około 5-tys rocznie - to dopiero jest debilizm skrajny, a przemysł tytoniowy ma się dobrze... i to piszę ja który nie pali od roku, a palił przez 20 lat - rolexa bym se qrXXwa kupił, a nawet dwa jakbym kasę za fajki odkładał do "świnki" :D

Edit: Jedyne co to musisz mieć świadomość że jak przy tym ML położysz kwarcowe Casio albo Citizena za połowę jego ceny to jest wysokie prawdopodobieństwo że ML w takim towarzystwie będzie wyglądał jak "ubogi krewny" tych dwóch Japończyków i to zarówno pod względem jakości wykonania jak i technologi zastosowanej do jego stworzenia...

Użytkownik Daito edytował ten post 27 luty 2018 - 21:33

• 2

#13 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 27 luty 2018 - 23:07

Słuszna uwaga od Daito . Kwarc jak najbardziej , dla "normalnego" użytkowania bedzie miał wiecej zalet niż automat .
Skierowałbym sie mimo wszystko ku japońskim producentom z wskazaniem na Citizena .
  • 1

#14 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 2461 postów

Napisano 27 luty 2018 - 23:27

Jak kwarc to mm nowa eterne za super cenę,

https://images-na.ss...zqL._UX342_.jpg
  • 0

#15 KubusPuchatek

KubusPuchatek
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 28 luty 2018 - 00:09

Jak kwarc to mm nowa eterne za super cenę,

https://images-na.ss...zqL._UX342_.jpg

Dzięki! :D Zegarek fajny ale coś mi w nim nie odpowiada :P ...  Ale jednak zapytam - za ile sprzedajesz i proszę o ref ;)

• 0

#16 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 2461 postów

Napisano 28 luty 2018 - 10:46

Dzięki! :D Zegarek fajny ale coś mi w nim nie odpowiada :P ...  Ale jednak zapytam - za ile sprzedajesz i proszę o ref ;)

juz sprzedany, za 2800 

• 0

#17 Krathor

Krathor
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 28 luty 2018 - 11:43

Mam kwarcowego ML Aikon i jak leży w pudełku i go widzę czy jak się zastanawiam co wezmę na rękę to jakoś mam do niego niechęć, właśnie przez szerokie, negatywne zdanie o niższej "fajności" kwarcowych zegarków. Ale czasami go zakładam. I wtedy się zawsze zastanawiam o co mi chodziło? :) Zegarek fajnie wykonany, może trochę zbyt BLINK ale wygląda fajnie, dobrze wykonany, o rewelacyjnej dokładności. Co z tego że kwarc? Zegarek ma fajne wyglądać, dobrze pokazywać czas i ewentualnie - jeśli to dla kogoś ważne - dodawać parę punktów do stylu. :D  Dobrej firmy kwarc to wszystko ma. Jasne że dla bardziej wtajemniczonego nie będzie miał takiej wartości kolekcjonersko - stylowej. Ale to jednak drugorzędna sprawa, według mnie. Inna spraw czy dałbym 10k za kwarca... Pewnie nie. Czy kupiłbym tego Aikona za te 4500-5000 PLN jakbym miał wybór coś innego wybrać? Pewnie nie ale patrząc dzisiaj - fajnie że stało się jak się stało bo go mam.

Ale co ja wiem... W "zegarki" bawię się od niedawna...

Dla wyjaśnienia - wybrałem Aikona sam w Apart'cie ale w czasie wymiany zegarka który dostałem na urodziny. Dostałem Alberta Riele więc doszedłem do wniosku że wolę go wymienić. W salonie nic nie było w automacie w zbliżonej cenie oprócz Edox'ów. Wolałem więc Aikona.

• 1

#18 the_stickman

the_stickman
  • Użytkownik
  • 313 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:00

Mi osobiście w kwarcach przeszkadza "skacząca" wskazówka, która przynajmniej w tańszych egzemplarzach nie trafia w indeksy. Jeżeli nie automat to może kwarc z płynącą wskazówką od Bulovy (seria Precisionist)? Albo Bulova Moonwatch jeśli chrono jest konieczne (z tym że tutaj "płynie" tylko duża wskazówka sekundowa od chronografu).

• 0

#19 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1061 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:55

Mam kwarcowego ML Aikon i jak leży w pudełku i go widzę czy jak się zastanawiam co wezmę na rękę to jakoś mam do niego niechęć, właśnie przez szerokie, negatywne zdanie o niższej "fajności" kwarcowych zegarków. Ale czasami go zakładam. I wtedy się zawsze zastanawiam o co mi chodziło? (...) Ale co ja wiem... W "zegarki" bawię się od niedawna...

I bardzo dobrze, że masz własne zdanie, a nie płyniesz w nurcie forumowego mainstreamu :).

Pzdr.

• 0

#20 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 8823 postów

Napisano 28 luty 2018 - 13:14

Przy budżecie w granicach 5 tysięcy i założeniu, że bierzemy pod uwagę zegarek kwarcowy, można już chyba powoli rozglądać się za GS. Nie trzeba będzie aż tak dużo dokładać, a zegarek będzie nietuzinkowy zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Czy warto..? A czy w ogóle warto kupować kawałek stali z napisem "SUPER HIPER OJACIĘ" za więcej niż 1 zł..? ;)

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 28 luty 2018 - 13:15

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Maurice Lacroix, Phases de lune, quartz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych