Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek Kwarcowy.... za 5 tysięcy!?

Rozterki przy zakupie ML Maurice Lacroix Phases de lune quartz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krathor

Krathor
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 28 luty 2018 - 14:09

Inna sprawa że czasami się zastanawiam ciągle - może trzeba było wziąć tego Edox'a? Zastanawiałem się nad Les Vauberts.

https://www.apart.pl...s_vauberts/2477

Ale to chyba wtedy jak Aikona nie mam na ręce. :)

• 0

#22 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1091 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 08:20

a ja wiem jedno - jeśli kupi kwarca za te 5 k - i będzie dalej zaglądał tu na forum i czytał - to przyjdzie prędzej czy później refleksja i zastanowienie "co ja zrobiłem"

mimo wszystko wolę masowo wykonywany mechanizm automatyczny za kwotę 5k niż masowo wykonywany kwarc za tą samą kwotę - dla mnie to szaleństwo wydawać tyle na baterię

• 1

#23 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1065 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 09:54

Może nie będzie tak źle :), może Kolega nie jest tak podatny na wpływy i ma inne priorytety.

• 0

#24 Krathor

Krathor
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 14:34

Jak dobrze wybierze to będzie zadowolony. Ważne jak zegarek wygląda, czy ma w sobie coś ciekawego. Kupowanie np. typowego Tag Heuer'a w kwarcu tylko dlatego że jest Tag Heuer'em za 4-5 tys według mnie to błąd. Faktycznie wolałbym kupić automata innej firmy, mniej "poważanej" firmy. Ale jeśli zegarek jest fajny, wygląda wyjątkowo i nie jest banalny... No nie wiem... Ważne żeby po paru tygodniach/miesiącach, szczególnie jeśli ma się kilka zegarków, ciągle przyciągał wzrok i dawał radość.

Myślę że dzisiaj jakbym wziął tego Edox'a nie byłbym tak zadowolony i nie nosiłbym go tak często jak tego Maurycego.

• 0

#25 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6230 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:28

a ja wiem jedno - jeśli kupi kwarca za te 5 k - i będzie dalej zaglądał tu na forum i czytał - to przyjdzie prędzej czy później refleksja i zastanowienie "co ja zrobiłem"

mimo wszystko wolę masowo wykonywany mechanizm automatyczny za kwotę 5k niż masowo wykonywany kwarc za tą samą kwotę - dla mnie to szaleństwo wydawać tyle na baterię

Bzdury piszesz - miałeś kiedyś w ręce Citizena Signature w kwarcu albo CC3020-57L, bądź CC9030-51E czy MT-GG1000 od Casio? To są zegarki kwarcowe których cena w polskiej dystrybucji oscyluje w okolicach 5 i więcej tys o g-shock'u MR-G-1000 nawet nie wspominam bo przy zakupie niektórych modeli można dostać rabat ma poziomie 3-4tys PLN.

Osobiście "zwykłego kwarca" z baterią bym pewnie za więcej niż 700PLN nie kupił ale miałem Citizena Signature, miałem też g-shock'i MT-G, GPW, GWF a nadal mam GWG - i powiem Ci że ich wykonanie, funkcjonalność oraz ogólne walory użytkowe przemawiają do mnie zdecydowanie bardziej niż te jakie dał mi jakikolwiek automat, a mam ich "kilka" w swoim pudełku. 

Na początku mojej bytności na tym forum miałem podobne do Ciebie zdanie, czyli "TYLKO zegarek mechaniczny" bo to "prawdziwy zegarek" - ale z czasem się mi pozmieniało bo zegarek z mechanizmem/modułem zasilanym elektrycznie, najlepiej przez ogniwo solarne, daje o wiele większe możliwości niż "automat" czy "mechanik". Podobnie zresztą zdewaluowało się w moim odczuciu pojęcie "swiss made" na tarczy zegarka - na początku budziło szacunek, obecnie jest mi totalnie obojętne, żeby nie napisać inaczej... coś jakby "wabik na jelenia"...

Zegarek ma się przede wszystkim podobać właścicielowi, bo po to jest - a czy jest to kwarc, czy nie, czy jest to zegarek szwajcarski, niemiecki, włoski, czy też japoński - co to ma za znaczenie skoro i tak zrobili go Chińczycy albo Tajowie...

Edit: Dodaje bo zaraz mi tu ktoś z jakimś Rolex'em wyjedzie że nie robili go Tajowie ani Chińczycy... ->> w powyższym mowa o zegarkach w budżecie określonym w tytule tematu...

Użytkownik Daito edytował ten post 01 marzec 2018 - 15:34

• 5

#26 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5179 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:43

Daito ale zwróć jesCze uwagę ze kolega w pierwszym poście wskazał na zwykłego kwarcowego chrono ML za tyle kasy. I np. mój wpis odwodzący go od tego pomysłu dotyczył tego zegarka czy jemu podobnego . Uwagi pozostałych pewnie tez . A Ty z twoimi propozycjami wchodzisz - jak myśle - na wyższy poziom abstrakcji dla początkującego zegarkomaniaka :) ;)
  • 0

#27 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19247 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:46

Tak sobie myślę, że gdyby Kolega, który założył ten temat był przekonany co do dokonanego wyboru, to pewnie nie zakładałby tego tematu, tylko kupił tego ML... :-)
  • 0

#28 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6230 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:49

Daito ale zwróć jesCze uwagę ze kolega w pierwszym poście wskazał na zwykłego kwarcowego chrono ML za tyle kasy. I np. mój wpis odwodzący go od tego pomysłu dotyczył tego zegarka czy jemu podobnego . Uwagi pozostałych pewnie tez . A Ty z twoimi propozycjami wchodzisz - jak myśle - na wyższy poziom abstrakcji dla początkującego zegarkomaniaka :) ;)

O.K. wiem że chodzi o ML ale skoro kolega uznaje że zegarek mu się podoba i jest tylko kwestia "czy warto" - to jeśli go stać i mu się podoba to moim zdaniem nie powinien się zastanawiać czy warto... ;) bo wiadomo że technicznie nie warto bo ma zegarek w telefonie ZA DARMO, ale mentalnie to pytanie powinien zadać sobie a nie na forum... i się zaczyna kwadratura koła - bo jeśli mu się podoba i go stać to warto :D  :D  :D  

• 0

#29 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1091 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:50

Bzdury piszesz - miałeś kiedyś w ręce Citizena Signature w kwarcu albo CC3020-57L, bądź CC9030-51E czy MT-GG1000 od Casio? To są zegarki kwarcowe których cena w polskiej dystrybucji oscyluje w okolicach 5 i więcej tys o g-shock'u MR-G-1000 nawet nie wspominam bo przy zakupie niektórych modeli można dostać rabat ma poziomie 3-4tys PLN.
Osobiście "zwykłego kwarca" z baterią bym pewnie za więcej niż 700PLN nie kupił ale miałem Citizena Signature, miałem też g-shock'i MT-G, GPW, GWF a nadal mam GWG - i powiem Ci że ich wykonanie, funkcjonalność oraz ogólne walory użytkowe przemawiają do mnie zdecydowanie bardziej niż te jakie dał mi jakikolwiek automat, a mam ich "kilka" w swoim pudełku. 

Na początku mojej bytności na tym forum miałem podobne do Ciebie zdanie, czyli "TYLKO zegarek mechaniczny" bo to "prawdziwy zegarek" - ale z czasem się mi pozmieniało bo zegarek z mechanizmem/modułem zasilanym elektrycznie, najlepiej przez ogniwo solarne, daje o wiele większe możliwości niż "automat" czy "mechanik". Podobnie zresztą zdewaluowało się w moim odczuciu pojęcie "swiss made" na tarczy zegarka - na początku budziło szacunek, obecnie jest mi totalnie obojętne, żeby nie napisać inaczej... coś jakby "wabik na jelenia"...
Zegarek ma się przede wszystkim podobać właścicielowi, bo po to jest - a czy jest to kwarc, czy nie, czy jest to zegarek szwajcarski, niemiecki, włoski, czy też japoński - co to ma za znaczenie skoro i tak zrobili go Chińczycy albo Tajowie...

Edit: Dodaje bo zaraz mi tu ktoś z jakimś Rolex'em wyjedzie że nie robili go Tajowie ani Chińczycy... ->> w powyższym mowa o zegarkach w budżecie określonym w tytule tematu...

A czy kolega wspomniał ze chce kupić g-shocka czy wspomnianego gownianego ML. Mając na uwadze ze nie kupiłbym kwarca generalizowalem bo są przecież chlubne wyjątki
  • 0

#30 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6230 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 15:56

. Mając na uwadze ze nie kupiłbym kwarca generalizowalem bo są przecież chlubne wyjątki

No i właśnie ja do tego generalizowania się odniosłem - bo kolega pewnie kupi zegarek, ten albo inny - a temat zostanie i jeszcze ktoś pomyśli że w ogóle nie kupiłbyś kwarca za 5tys, a tak to potomny wchodząc do tego tematu będzie wiedział że są chlubne wyjątki ;)

:D

Użytkownik Daito edytował ten post 01 marzec 2018 - 18:39

• 0

#31 Barry_1

Barry_1
  • Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 18:02

cytując klasyka: "jak są jakieś wątpliwości to nie ma żadnych wątpliwości" kolega powinien odpuścić zakup i poszukać zegarka co do którego nie będzie miał wątpliwości "czy warto"...
  • 0

#32 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1091 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 18:41

No i właśnie ja do tego generalizowania się odniosłem - bo kolega pewnie kupi zegarek, ten albo inny - a temat zostanie i jeszcze ktoś pomyśli że w ogóle nie kupiłbyś kwarca za 5tys, a tak to potomny wchodząc do tego tematu będzie wiedział że są chlubne wyjątki ;)

:D

:)) przyznaje się ze kiedyś nawet miałem kwarca haha????

Użytkownik rafio77 edytował ten post 01 marzec 2018 - 18:42

• 0

#33 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19247 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 18:47

Nie tylko Ty ;-)
Ja jeszcze nie tak dawno miałem chrono S.3 od Vratislavii...
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Maurice Lacroix, Phases de lune, quartz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych