Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mystax

Używana OMEGA czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając oferty znanego portalu aukcyjnego, natrafiłem sie na ogłoszenie dotyczące sprzedaży odrestaurowanej OMEGI, przykładowy link do aukcji poniżej:

1. https://www.olx.pl/oferta/zegarek-omega-seamaster-rok-64-unikat-black-mat-CID87-IDmLHyI.html

lub

2. http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-automatic-gwaran-igla-66-i7199654211.html

 

 

Czy warto inwestować w zakup takich zegarków, czy jest to obarczone wysokim ryzykiem ?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się, jednak dla mnie obie ceny za wysokie i zegarki przygotowane typowo na sprzedaż. Wypolerowane, wymalowane tak aby były ładne dla oka. Wg mnie nie mają wartości kolekcjonerskiej. W oryginale nie miały  czarnych tarcz ale na takie jest teraz popyt. Ładnie wyglądają dla oka, dla kupującego lecz z oryginalnością vintage nie mają nic wspólnego. Napisz czego szukasz,  o jakie ryzyko Ci chodzi a koledzy doradzą. Z pewnością za drogie. Wejdź proszę na "bazarek" - masz pewność i koledzy powiedzą Ci prawdę o zegarku - sam kilka kupiłem i jestem zadowolony

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inwestować ----- NIE

takie zakupy to nie inwestycja tylko impuls, impuls którego się żałuje.

Szukaj czegoś nie odnawianego. W tej cenie znajdziesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu i pieniędzy .

Napisz w dziale poszukuje temat, określ co Cię interesuje, ktoś sie odezwie, w razie wątpliwości napisz pw, pomogę .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

inwestować ----- NIE

takie zakupy to nie inwestycja tylko impuls, impuls którego się żałuje.

Szukaj czegoś nie odnawianego. W tej cenie znajdziesz bez problemu.

Napisał Pan, aby szukać, czegoś nie odnawianego. Rozumiem, że lepiej kupić oryginał w stanie wskazującym na upływ czasu i dopiero później poddać go wykwalifikowanej osobie do renowacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikt nie robi dobrych renowacji.

Można nabyć zegarek vintage w dobrym, i oryginalnym stanie zachowania, ale prócz pieniędzy potrzebna jest wiedza i łut szczęścia.

Laik z góry jest skazany na porażke...w 99%.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać dobra renowacja?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Pan, aby szukać, czegoś nie odnawianego. Rozumiem, że lepiej kupić oryginał w stanie wskazującym na upływ czasu i dopiero później poddać go wykwalifikowanej osobie do renowacji ?

Omegi z lat 60/70 można kupić w idealnym stanie nieodnawiane.Trzeba tylko trochę poszukać gdzieś na giełdach staroci w Polsce lub Niemczech napewno nie na Alle tam 99 % to zegarki wypiciwane na sprzedaż a licytacje podbijane do dziwnych cen aby złapać jelenia,jaki to super zegarek skoro tylu ludzi się o niego bije.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać dobra renowacja?

Moim zdaniem tak, że trzeba będzie się dłużej poprzyglądać (w założeniu, że się jakąś tam wiedzę/obycie ma), żeby stwierdzić, czy zegarek był robiony, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, że trzeba będzie się dłużej poprzyglądać (w założeniu, że się jakąś tam wiedzę/obycie ma), żeby stwierdzić, czy zegarek był robiony, czy nie.

Krzysiek szuka "miodu", nie odpowiedzi, którą dobrze zna..... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mystax „Jeśli nie jesteś za gruby ani za chudy, nie masz rodziny na utrzymaniu, nie jesteś Tutsi ani Hutu te sprawy, musisz sobie odpowiedzieć na jedno za***iście, ale to za***iście ważne pytanie: co chcesz robić w życiu – i zacząć to robić.”
Skoro wybrałeś odnowiony zegarek z czarną taczą to coś musi w tym być, zakładam że właśnie takie Ci sie najbardziej podobają i nie ma sensu namawiać Cie na brudny kremowy zegarek z plamami albo rysami na tarczy, który kiedyś był biały ...
Co do ryzyka zakupów tych zegarków to możesz je zminimalizować sprawdzając: numer z dekla, oznaczenie mechanizmu i numer seryjny wyprodukowanego mechanizmu w niektorych przypadkach tez opis na cześciach mechanzmu musi sie zgadzać. Porównujesz to z danymi historycznymi i jeśli sie wszystko zgadza to albo ktoś go dobrze złożył albo  wszystko jest oryginalne pod względem mechanizmu i obudowy do tego porównujesz koronkę i ew. logo na plexi. Jeśli to wszystko nadal Ci pasuje to pozostaje tarcza.... Jeśli chcesz czarną tarcze to jest kilka modeli zegarkow ktore faktycznie były wykonywane z czarna tarczą np.
CK 2375
ST 162.0009
KO 2846
Ostatnia kwesta to $, podane ceny z ogłoszeń to okolo 500 za duzo jak na moje oko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.