Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

keysersoze

Bambino SS vs Bambino V1 vs Chińczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie, może przekonajcie. Szukam garniturowca z białą tarczą.

 

Bambino Small Seconds vs Bambino V1 vs Vanilla Dress Watch

 

Bambino to Bambino - wiele dodawać nie trzeba, ale 40,5mm i 21-22mm paski trochę mnie denerwują, zaś chiński (to chyba ex-Rodina) garniturowiec to 38,5mm.

Z drugiej jednak strony - mam kilka rosyjskich vintage (34-36mm), to może nieco większy garniturowiec nie zaszkodzi?

 

Cenowo: pierwszy droższy o ok. 200zł od pozostałych.

 

Jestem w kropce. Bambino V2 i V3 odpadają, bo już mam odrobinę podobne zegarki. Serce podpowiada... Bambino SS, ale poza dużym rozmiarem jego tarcza wydaję się być nieco zabałaganiona.

 

post-100662-0-69767600-1519992741.jpg

post-100662-0-82346800-1519992749_thumb.jpg

post-100662-0-47091900-1519992760_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten chińczyk ma w środku ? - z zewnątrz on mi najbardziej odpowiada.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagull ST17 zdaje się.

 

Zegarek sam w sobie ładny, ale jakoś tak łyso bez logo na tarczy. Jest też wersja z logo, ale znowu kiepsko się prezentuje z paskudnym napisem RODINA. :)

 

Były jeszcze takie Compadre i jakoś to nawet wyglądało, ino chyba są już niedostępne. Poza tym wszystkie w złocie.

 

Nie ma rady, trzeba kupić Junghansa Meistera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam jest ST17.

 

I to faktycznie jest homage i to dość mocno pociągnięty. To też trochę boli plus ta łysina. Ale jest śliczny i mały...

 

Ale te Bambino też cudne. Ciężki wybór. Nie jestem nic mądrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zamarzył ten, ale też go wcięło i ni ma. D*pa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Bambino jest odrobinę za gruby na garniturowca, pod tym względem ex-Rodina jest lepsza, jednak razi w niej brak jakichkolwiek napisów. Dla mnie największą wadą Bambino jest logo Orienta (zbyt barokowe) natomiast jego zaletą jest mechanizm (dobrej jakości i sprawdzony), w przypadku awarii na pewną będzie go łatwiej naprawić niż ST17. Dla mnie idealnym garniturowcem jest "prawdziwa" Rodina szkoda tylko że teraz jest niedostępna.


Co myślisz o Bingerze? (jest też wersja z białą tarczą)

post-76033-0-34165500-1520019461_thumb.jpg

post-76033-0-52573500-1520019646_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Obik - kiedyś chciałem nawet tego Bingera od Ciebie kupić, ale byłem w zupełnym innym stadium tej choroby. To ciekawa propozycja, z białą tarczą też wygląda bardzo ładnie - właśnie tej ex-Rodinie brakuje jakiegoś napisu na górze...

 

Jeśli chodzi o logo Orienta, to mi się nawet podoba, do tagiego Bambino V1 wręcz pasuje w 100% i to fakt, Bambino jest nieco grube, ale na żywo wygląda na cieńsze, przez wypukłe szkiełko i dzięki temu też jakoś łatwiej wchodzi pod mankiet koszuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Sea-Gull na ST21, ale to jest już inna półka cenowa.

post-76033-0-67552500-1520074640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za drogi, celuję nieco niżej :(.

 

Binger ma 40mm kopertę i 21mm w uszach? Czyli prawie tak jak Bambino, a jednak tańszy i bransoleta w zestawie nawet ciekawa - a i tak planowałem dokupienie pasków do Bambino.

 

Czyli teraz wybór pomiędzy Bingerem, ex-Rodiną oraz Bambino V1 i SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko czego szukasz , 38,5 mm, biała tarcza a i przy odrobinie szczęścia cena nie powinna 1000 zł przekroczyć 494ead6c2035f564e69cd9f7b95db7e5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jest przepiękny i "niestety" już wczoraj o nim zacząłem myśleć. Przymierzę jeszcze dzisiaj Bambino i zobaczymy :). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jest przepiękny i "niestety" już wczoraj o nim zacząłem myśleć. Przymierzę jeszcze dzisiaj Bambino i zobaczymy :). Dzięki.

 

bambino się do niego nie umywa


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jest przepiękny i "niestety" już wczoraj o nim zacząłem myśleć. Przymierzę jeszcze dzisiaj Bambino i zobaczymy :). Dzięki.

Warto.

 

bambino się do niego nie umywa

Dla laika nie jest to aż tak powalająca różnica

 

Orient star to chyba wyższa półka?

Tak to wyższa seria , potem masz już tylko Royal Orient.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też polecam tego OSa Classic z rezerwą chodu. Mam wersję z czarna tarczą i nie żałuję żadnej wydanej na niego złotówki  ;) IMO do garnturu to ciekawsza opcja niż Bambino, choćby z uwagi na mniejszą średnicę. Do tego piękne wypukłe szkiełko  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS to piękny zegarek. Pytanie ile taki zegarek będzie używany. Jeżeli rzadko, to ja bym brał Bambino V1 za połowę ceny (o ile rozmiar pasuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, nie wiedziałem o jego istnieniu :)

 

Btw, to odpowiedź orienta na GS?

Mi się zamarzył ten, ale też go wcięło i ni ma. D*pa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.