Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Przekładka mechanizmu Vostok 2432

Chciałbym zmienić mechanizm Vostoka na coś lepszego vostok 2432 swap

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 werbel

werbel
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 14:42

Cześć! Jakiś czas temu dostałem w prezencie zegarek Komandirskie K46 z mechanizmen Vostok 2432. Zegarek mi się podoba i jest zrobiony przyzwoicie, ale mechanizm mi nie pasuje. Jest mało dokładny i już raz nawalił, co kosztowało mnie 250 zeta (naprawa i pełny serwis/konserwacja). Minęło 1,5 roku kiedy chodził idealne (-3s/dzień) i teraz gubi 30-40s na dobę. Nie mam siły na użeranie się z tym rzęchem. Ponieważ to prezent, nie chciałbym go wyrzucić i stąd pytanie, czy da się do tego zegarka wsadzić inny mechanizm, który będzie bardziej niezawodny? Wskazanie 24H mogę poświęcić, nie jest mi potrzebne. Czy to będzie Seiko, czy Miyota czy może ETA to mi w zasadzie wszystko jedno, bardziej chodzi mi o to, czy to jest w ogóle wykonalne?

500_500_productGfx_197596515971fd1cb2d4c

• 0

#2 [email protected]

[email protected]
  • Użytkownik
  • 1619 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 20:33

Post bardziej nadaje się do tematu techniczego forum radzieckiego, ale wg mnie odpowiedź jest taka, że ta operacja totalnie nie ma sensu. 

Albo daj vostokowi jeszcze szansę i do majstra go zanieś, albo kup sobie jeszcze jeden zegarek z zadowalającą Cię dokładnością. Te 30-40 sekund zgubione to  chyba nie jest jakaś sytuacja awaryjna werku i podejrzewam, że regulacja zrobi swoje.  Nie wiem, co Ci naprawiali za 250 zeta, ale podejrzewam, że ta robota nie była tyle warta.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vostok, 2432, swap

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych