Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Automat na co dzień.

Certina tissot zegarek na co dzień mechanizmy automatyczny kwarcowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 tito1081

tito1081
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 08:41

Cześć.

Czytam namiętnie forum od kilku dni i łeb mam jak sklep.

Dzięki uprzejmości kolegów wykonujących zestawienia zegarków sporo się dowiedziałem, też dzieki nim dokonałem pewnych mniej lub bardziej świadomych wyborów odnosnie mojego pierwszego automata.

Po pierwsze zastanawiam się w ogole czy automat na ile bedzie mnie denerwował. Z racji wykonywanego zawodu niestety nie bede w stanie nosić go zbyt często w ciągu dnia 2-3 h. Czy opisywane zapasy godzinowe 40 i wiecej godzin są realne przy kilku godzinnym noszeniu zegarka na co dzień? 

Z drugiej jednak strony zawsze chcialem miec zegarek z duszą ale nie chce tez wydawac na niego majątku do dyspozycji 2-3 tys

Po przejrzeniu miliona stron internetowych wychodze z założenia że chyba najbardziej podchodzą mi wyglądem przynajmniej Tissot i Certina, Edoxy tez ale  tam ponoc cena jest  mało adekwatna do ceny.

O to typy:

Automaty:

http://www.zegarmist...29700-6580.html

http://www.zegarmist...QhoCApoQAvD_BwE

http://www.zegarmist...5800-11112.html

Kwarce:

http://www.zegarmist...fRoC7wkQAvD_BwE

Zegarków jest ogrnom w cenach mniej lub bardziej niebanalnych, dlatego proszę Was o pomoc w wyborze przedewszystkim mechanizmu czego szukać co jest warte uwagi a co pochodzi 3 lata i padnie.

Może patrzac na to co podeslalem macie jakies propozycje alternatywy??

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 08:49

W mojej ocenie ciekawą alternatywą może być SEIKO z linii SDGM. W kwocie do 3000 zł powinieneś się spokojnie zmieścić, a masz tam mechanizm 6R15, który zapewnia ok. 50 h rezerwy chodu. 

Ewentulanie, w tej kwocie poszukałbym zegarka od Hamiltona, na mechanizmie H-30 - np.: Hamilton H43515735. 

• 0

#3 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:07

Może ten Seiko SPB041 będzie dla Ciebie interesujący, poczytaj. Ma wskaźnik rezerwy chodu, więc będziesz miał wszystko pod kontrolą. Generalnie do wyrwania w Twoim budżecie.

http://zegarkiipasja...utomatic-spb041

• 0

#4 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4431 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:09

w tej cenie możesz pomyśleć o czymś mniej spotykanym niż Tissot i Certina. spokojnie kupisz Alpinę, bądź przy większej dozie szczęścia Eternę Legacy
  • 0

#5 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 6329 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:16

Będę się powtarzał, ale rozrzut masz jak stara pepesza :). Każdy prezentowany przez Ciebie zegar z innej parafii.

Na początek napisz może jaki masz obwód nadgarstka, czy chrono jest Ci potrzebne? Sądzę, że nie, bo 2 wybrane przez Ciebie zegarki je mają, a dwa kolejne nie. Mniej więcej kolor się zgadza wśród Twoich typów.

Automat jest OK. ale 2 godziny noszenia w ciągu dnia nie naciągną sprężyny w stopniu umożliwiającym chód przez dobę. Musiał byś przez te 2 godziny machać ręką jakbyś się właśnie oganiał od roju pszczół :).

• 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:18

Musiał byś przez te 2 godziny machać ręką jakbyś się właśnie oganiał od roju pszczół :).

I to jest jakiś pomysł  ;)

• 0

#7 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:44

Nie będzie tak źle, wystarczy ponosić w weekend, a potem 2-3 godzinki dziennie powinny podtrzymać chód.

• 0

#8 brz

brz
  • Użytkownik
  • 772 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 10:05

Może patrzac na to co podeslalem macie jakies propozycje alternatywy??

Jeśli rzeczywiście podoba Ci się ta Certina DS1 Powermatic, to w podobnej kolorystyce masz Orienta Bambino FAC08003A0.

10988610_IMGP1967-4.jpg

Będzie nieco większy bo to 42 mm i pasek 22 mm. Szkło tylko mineralne, ale cena duużo niższa bo już w PL kupisz go poniżej 800 zł z przysłowiowym palcem. A jak się skusisz na zakupy „zagranico”, przy odrobinie szczęścia zejdziesz do 550 zł, więc 2500 zł zostanie na kolejny zegarek albo inne wydatki. :)

Użytkownik brz edytował ten post 06 marzec 2018 - 10:07

• 0

#9 tito1081

tito1081
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 10:12

Dzieki za odpowiedzi jednak Seiko mi nie podchodzi... chrono czasem sie z pewnoscia przyda. obwód nadgarstka 20 cm. Seb71 masz racje rozbieznosci sa spore bo ciężko mi sie zdecydować. Nie ukrywam tez że z chrono bardziej mi się podobają, a  dodatkowa funkcja z ktorej mozna skorzystać jak najbardziej na plus.

Wczoraj przymierzalem cos takiego http://www.zegarmist...605100-631.html

ale gdzies na forum był już temat ze to lipa i szkoda zawracać sobie głowę.

Generalizując z tego co piszecie spokojnie moge zdecydować się na automat.

• 0

#10 Krathor

Krathor
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 11:16

Faktycznie że dwie godziny to trochę za mało na naciągnięcie sprężyny ale można też w domu założyć, np. do kolacji zasiąść z zegarkiem na ręku... :D Elegancko, dystyngowanie, z klasą... :) Zwsze to parę minut machania ręką i nie trzeba jak epileptyk chodzić i specjalnie machać rękami. :P 

• 0

#11 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1162 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 11:28

A moze po prostu za 200-300 pln kup rotomat? Przy codziennym noszeniu 2-3h, jak zegarek wrzucisz do rotomatu na noc 2 razy w tygodniu, to powinno byc ok.
  • 0

#12 seb71

seb71
  • 6329 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 12:14

Rotomat jest jakimś wyjściem, choć nienajlepszym.
Co do zegarka, to zobacz StarTimery Alpiny. 44mm na 20cm nadgarstka jak znalazł. Jeśli tylko się spodoba...... :)
  • 0

#13 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 12:43

Rotomat jest jakimś wyjściem, choć nienajlepszym.

A tak z ciekawości , dlaczego nie najlepszym?

• 0

#14 seb71

seb71
  • 6329 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 12:48

A tak z ciekawości , dlaczego nie najlepszym?

No ponoć rotomat niezbyt służy mechanizmom (zwłaszcza taki tani). Rotomat to ostateczność.

Ja zegarki trzymam w pudle i ich nie kręcę. Jest kilka wątków na ten temat na forum.

• 0

#15 tito1081

tito1081
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 13:06

Fajnie ale mam nadzieje ze nie bedzie mi potrzebny ten rotomat , poza tym poki co musze kupic zegarek.

A czy jestem w stanie zmieścic sie z automacie z chronographem z rozsadnym mechanizmem? Z tego co pisaliscie to ETA C01.211 jest do bani? 

Swoja droga te mechanizmy automatyczne są w ogole naprawialne?

• 0

#16 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 13:14

Ja akurat kręcę, ale rotacyjnie bo tylko mam 2 miejsca w rotomacie, a w zasadzie jedno wolne bo zegarek żony ma priorytet. :D

Lubię wybierać zegarek dnia, więc dobrze jak są na chodzie. Generalnie nie zauważyłam nic złego, zegarki trzymają czas (nie namagnesowały się).

Wyszedłem z założenia że zegarki są dla mnie, a nie ja dla zegarków, więc się trochę kręcą i  trochę odpoczywają - jest wygoda. ;)

P.S.

Niech rotują, mam jakieś wewnętrzne opory przed częstym dokręcaniem automatów koronką.

• 0

#17 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 13:16

Ja akurat kręcę, ale rotacyjnie bo tylko mam 2 miejsca w rotomacie, a w zasadzie jedno wolne bo zegarek żony ma priorytet. :D

Lubię wybierać zegarek dnia, więc dobrze jak są na chodzie. Generalnie nie zauważyłam nic złego, zegarki trzymają czas (nie namagnesowały się).

Wyszedłem z założenia że zegarki są dla mnie, a nie ja dla zegarków, więc się trochę kręcą i  trochę odpoczywają - jest wygoda. ;)

P.S.

Niech rotują, mam jakieś wewnętrzne opory przed częstym dokręcaniem automatów koronką.

Ja około września/października zeszłego roku porzuciłem rotomat, mimo posiadania kilku zegarków z naciągiem automatycznym. I dobtrze mi z tym. Było to w konsekwencji głosów w pewnym temacie, którym sam zresztą założyłem  ;)

• 0

#18 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1162 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 13:28

Jeżeli zegarek będzie noszony codziennie, a w rotomacie ma lądowac ze 2 razy w tygodniu na noc, to nie sądzę, by to moglo mu zaszkodzic. Ostatnio noszę wylacznie zegarek z naciagiem manualnym, więc automat sobie leży nienakrecony, a raz w tygodniu pozwalam mu sie pokrecic, żeby "płyny ustrojowe" się nie zastaly :-)
  • 0

#19 jlw

jlw
  • Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 13:28

Jesli zegarek ma byc uzyty tylko pare godzin na dobe to raczej radzilbym moze sie przyjrzec manualom np na unitasie 6497/-8 lub ecie 2801/-4 albo 7001.

• 0

#20 Khait

Khait
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 17:30

co do certiny z szarym blatem na maxtime  widzialem za  1800 ostatnio

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Certina, tissot, zegarek na co dzień, mechanizmy, automatyczny, kwarcowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych