Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tep

Serwis mechanizmu w zegarku Lorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem naręcznego Lorusa YM62-X166. W ciągu ostatniego roku kilkukrotnie sprawiał już problemy (całkowite zatrzymanie pomimo sprawnej baterii), za każdym razem zegarmistrzowie naprawiali go raczej niechętnie (zgaduję, że ze względu na to, że jest to raczej dość budżetowy model), ale po namowach wykonywali "czyszczenie" i wszystko wracało do normy. Tym razem jednak natrafiłem na usterkę, gdzie zegarek zatrzymuje się na określonej pozycji wskazówek - można go cofnąć do wcześniejszej godziny i zaczyna działać, aż do momentu gdy wskazówki dotrą ponownie w to samo felerne miejsce. Zegarmistrz, do którego się udałem, uznał, że konieczna będzie wymiana całego mechanizmu. Miał przygotować dla mnie wycenę naprawy, ale coś niestety nie mogę się jej doczekać. Czy ktoś z forum mógłby mi podpowiedzieć jaki może być koszt takiej naprawy: mechanizm + wymiana?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej otworzyć dekiel, sprawdzić model mechanizmu i poszukać nowego na necie? Bedziesz miał 2 lata gwarancji i nie bedziesz wydawał kasy na dalsze naprawy.

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan, ale właśnie szukam podpowiedzi co/gdzie kupić (da się to jakoś sprawdzić bez zaglądania do środka?). I docelowo do kogo się zwrócić (najchętniej w Krakowie) z prośbą o wymianę? Sam się raczej słabo na tym znam

 

EDIT: dla potwierdzenia, coś takiego mnie interesuje? http://www.allwatchparts.com/Hattori-YM62-Watch-Movement_p_662.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać, to który zegarmistrz w Krakowie tak się nie spieszy z wyceną? ;)

Najczęściej tak to działa, że od razu zakłada mechanizm ten, kto go zamawia, tak najłatwiej. Jeśli temat aktualny to myślę, że mogę pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często cenę zegarka determinuje zawartość koperty... choć nie zawsze...widziałem zegarki, które kosztowały 300-500zł z mechanizmami za 5$... Nie twierdzę , że ten Lorus to taki sam przypadek ale tak jak koledzy podpowiadają lepiej wymienić na nowy mechanizm i cieszyć się znowu kilkuletnią bezawaryjną pracą - baterie też powinny dłużej trzymać w świeżaku także plusy i mniej nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.