Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TROBS

Nowe Seiko SRPB07J1 na R435B spóźnia 5 min/4h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabyłem w polskim sklepie nowy zegarek Seiko SRPB07J1 z mechanizmem R435B. Po zakupie od razu zegarek założyłem na rękę (nie dokręcałem go)

Jak się niestety okazało zegarek spóźnia około 5min/4h.

W instrukcji przeczytałem, że jak zegarek jest rzadko noszony to można/powinno się go dokręcić koronką raz na dzień . Tak zrobiłem myśląc, że może na początku sprężyna nie była dobrze naciągnięta. Niestety zegarek nadal spóźnia około 5min/4h.

Co z tym zrobić? Oddać zegarek do sklepu czy próbować naprawy gwarancyjnej ?

(Zegarek mam od wczoraj, obawiam się, ze jeżeli na początku jest już taki problem, to zamiast cieszyć się z zegarka będę miał ciągle problemy)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Taka odchyłka nie jest normalna. Na Twoim miejscu skorzystałbym z uprawnień z tytułu rękojmii, wobec sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na inny egzemplarz albo w tył zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słusznie prawi  :)  Sprzedawca nie powinien robić w tym przypadku łaski, bo po pierwsze taka wada, jak dla mnie, dyskwalifikuje zegarek, a po drugie, skoro ujawniła się tak szybko, to na niekorzyść sprzedawcy działa domniemanie, zgodnie z którym, trochę upraszczając, sprzedano Ci wadliwy zegarek. Te uprawnienia wynikają z Kodeksu cywilnego i w tym konkretnym przypadku korzystałbym właśnie z rękojmii, wobec sprzedawcy, a nie z gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duża odchyłka . Zegarek do serwisu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duża odchyłka . Zegarek do serwisu.

Żaden serwis, nie po to kupił nowy zegar żeby mieć naprawiany (otwierany i grzebany). W ramach rękojmi sprzedawca jest zobowiązany wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze, gdyż sprzedał towar niezgodny z umową, posiadający wadę. Naprawa to ostateczność.

Poszukaj w necie "wniosek o rękojmię", wydrukuj w dwu egzemplarzach i jeden wręcz sprzedawcy, na drugim ma pokwotować odbiór wniosku. W przeciągu dwóch tygodni jest zobowiązany udzielić odpowiedzi, tzn ustosunkować się do wniosku.

Taki temat właśnie niedawno przerabiałem i tera cieszę się nowym zegarkiem. :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję skutecznego przerobienia tematu rękojmii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję skutecznego przerobienia tematu rękojmii :-)

Oczywiscie dzięki koledze @Fidelio, który mnie ukierunkował i udzielił cennych wskazówek, za co serdecznie dziękuję :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, pomagam jak umiem, a jak nie umiem, to ...też pomagam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za wszystkie sugestie.

Zegarek mam od niespełna 24h.

Pewno byłbym już w sklepie aby zwrócić zegarek, ale rano o godzinie 7:00 ponownie go ustawiłem i jeszcze raz dokręciłem koronką.

Teraz zegarek już nieco przyśpieszył i po 6,5h spóźnia około 3,5min. W porównaniu do tego co było wczoraj i dzisiaj rano to jest już znaczna poprawa (do dzisiaj rano to było właśnie  uśrednione 5minut spóźnienia na 4h ).

Teraz sie zastanawiam, czy zegarek sie stabilizuje?? Pewno poczekam do jutra z obserwacją - aczkolwiek jeżeli w takim stopniu będzie sie późnił to na dobę wyjdzie 14min co w żadnym wypadku nie jest akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na dobę robił +/-20s, to by miał się z czego stabilizować. Tu ewidentnie do wymiany.

Nie kombinuj tylko wymieniaj lub oddawaj szmelc tam, gdzie kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oczywiście możesz trochę poczekać, ale jak dla mnie, niezależnie od kwestii "ustabilizowania" się chodu, to nawet na początku użytkowania zegarka, tego typu odchyłki nie mogą się zdarzać i na pierwszy rzut oka wskazują na wadę /istotną/ zegarka. Tak czy inaczej daj znać, jak sytuacja będzie się rozwijać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. 

Czasami w takich sytuacjach "rozum głupieje" i przestaje się zachowywać racjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawijaj w pudełko i do sklepu. Pamiętaj, że w niedzielę nieczynne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym terminem jak obliguje Kolegę jest jeden rok. Do tego czasu zakłada się a'priori, że ujawnione usterki miały miejsce już w trakcie sprzedaży. A wiec stan faktyczny towaru był niezgodny z umową.

Ale oczywiście nie ma co sprawy odkładać na później. :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Okres rękojmii to dwa lata od wydania rzeczy. Natomiast jeśli wada ujawniła się przed upływem roku od wydania rzeczy, to mamy do czynienia z domniemaniem, o którym pisałem wcześniej. Tak czy inaczej nie czekaj i załatwiaj sprawę jak najszybciej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem ze sklepu. Wymienili mi na inny (chyba:)) nowy egzemplarz. Rozpoczynam testowanie nowego egzemplarza.

Jeszcze raz wielkie dzięki za "popchnięcie" mnie na właściwą ścieżkę postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajnie, że sklep nie grymasił  :) No i trzymam kciuki za ten nowy egzemplarz  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Teraz zauważyłem, że wymienili mi (chyba) na bliźniaczy model SRPB67j1.

Tak się przynajmniej domyślam bo teraz na tarczy jest dodatkowy napis "PRESAGE", którego nie było na tamtym zegarku.

Tyle wydedukowałem porównując zdjęcia z googla, nie wiem czy dobrze.

Jeżeli tylko taka różnica, to nie stanowi to dla mnie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SRPB67j1 jest trochę grubszy. Pobieżne srawdzenie wskazuje, że to w zasadzie jedyna różnica. Jeśli więc Ci pasuje, to jest ok  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście. Jeden ma 11mm, drugi 12mm (według opisu ofert z chrono24). Wcześniej nie zauważyłem tej różnicy.

Pewno wolał bym ten cieńszy ale jeżeli mechanizm będzie działał dobrze, zachowując normy przewidziane dla automatów to będę w stanie to zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez mucha76
      Cześć,
      miesiąc temu kupiłem zegarek (mniejsza o markę na razie), który miał być moim najlepszym i najdokładniejszym w kolekcji. Nadal bardzo mi się podoba, ale mam z nim kłopot. Jako chronometr z certyfikatem COSC, powinien dawać nie więcej niż -4/+6 s odchyłki na dobę, prawda? Tymczasem mój od samego początku spóźniał się ponad normę; zaczął od 5 sekund a teraz doszedł już do 11. Druga sprawa to rezerwa chodu, która także mocno odstaje od deklarowanej ale to aż tak mi nie przeszkadza.
      Co powinienem zrobić? Dać mu jeszcze czas czy już reklamować?
      Jakie są wasze doświadczenia z chronometrami? 
    • Przez Pawel_P
      Witajcie,
       
      Mój zegarek zaczął chodzić bardzo dziwnie, mianowicie spóźnia się gdy jest noszony. Robiłem wielokrotnie testy i wynika z nich, że:
       
      - kiedy zegarek jest odłożony na noc to chodzi punktualnie co do minuty (co do sekundy ciężko mi sprawdzić)
      - kiedy zegarek noszę to podczas 12 godzin potrafi opóźnić się o 8-15 min na dzień.
       
      Zauważyłem, że im bardziej energiczne ruchy rąk tym zegarek bardziej się opóźnia. 
       
      Czy wiecie co może być przyczyną?
      Zegarek to Omega Seamaster cal 550, rocznik ok. 1960.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.