Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szkarlatny90

Zegarek kieszonkowy mechaniczny GARDE-RUHLA 6653

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Z góry przepraszam jeśli gdzieś znajduje się odpowiedź na moje pytanie, jednak szukałem i nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

 

Przechodząc do meritum. Poszukuję zegarka kieszonkowego, mechanicznego, o klasycznym wyglądzie w kwocie do 400 zł. Szukałem, szukałem i niewiele udało mi się znaleźć. Wreszcie trafiłem na to:

http://allegro.pl/zegarek-kieszonkowy-mechaniczny-garde-ruhla-6653-i6722457577.html

 

Co możecie mi Państwo o zegarkach tej marki powiedzieć? Polecacie? Odradzacie?

 

Bardzo przypomina mi mój pierwszy zegarek kieszonkowy za 60 zł z przesyłką typu Made in China w którym po dość krótkim czasie uszkodził się mechanizm zamykający, co na dłuższą metę potrafi strasznie irytować. Niby cena  i gwarancja powinny świadczyć o tym, że produkt z poprzednim nie ma nic wspólnego, jednak wolę się upewnić.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wspólnego ma, bo mechanizm ma chiński. Konkretnie tzw. Tongji, czyli ten, który występuje w najtańszych nowych zegarkach mechanicznych, jakie widziałem (poniżej 10 dolców). A czy "niemiecka jakość" wynikająca z nazwy marki przekłada się na kontrolę jakości, to nie wiem (ponoć sama konstrukcja jest dobra). Nie myślałeś o czymś używanym z czasów, kiedy zegarki kieszonkowe były ciut popularniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Co do używanych zegarków to niestety największym problemem byłaby nieznajomość tematu z mojej strony. Owszem mógłbym kupić jakiś zegarek patrząc tylko na firmę, jednak nie tylko to się liczy (choć odgrywa istotną rolę). Ważny jest również stan. Wolałbym nie wydawać 400 zł na zegarek, aby później dołożyć drugie tyle u zegarmistrza, w celu doprowadzenia go do ładu lub dowiedzieć się, że niestety naprawiać się nie opłaca. Właśnie z tego powodu rozglądałem się raczej za czymś nowym.

 

Cena 300 zł z przesyłką nie jest na tyle duża, żeby obawiać się zakupu, jednak jeśli jakościowo ten produkt nie odbiega od zegarka - jednorazówki, który mam, to nie widzę powodu, żeby nie kupić drugiego badziewia za 60 zł i zachować 240 zł w kieszeni.

 

Jeśli na forum jest ktoś, kto ma zegarek Garde Ruhla, to bardzo prosiłbym o informację jak sprawują się wyroby tej firmy. Gwarancja sugeruje, że przez minimum 2 lata powinien działać bez zarzutu, jednak co się dzieje po tym czasie? Jak wygląda wizyta u zegarmistrza? Można to naprawiać?

 

Temat jest o tym konkretnym zegarku, jeśli jednak ktoś mógłby mi polecić coś innego, to jestem otwarty na propozycje. Nie musi być to zegarek do 400 zł, mogę trochę zwiększyć budżet (500-600 zł), tylko czy coś to da? Zapewne dobre zegarki zaczną się od 1 000 zł wzwyż jak nie więcej. Najważniejszym dla mnie jest to, żeby był to zegarek kieszonkowy o klasycznym wyglądzie (muszę przemyśleć rezygnację z mechanizmu nakręcanego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby znalazł się tu ktoś, kto ma zegarek tej firmy (a jest to firma krzak, odnosząca się do tradycji enerdowskiej Ruhli). Odnośnie do gwarancji: tak, pewnie masz spokój przez czas jej trwania. Naprawa potem? Szukanie chętnego do grzebania w chińskich mechanizmach może nie być łatwe. Poza tym za dwa lata stan wizualny tego wynalazku (złocenie) może być kiepski. Na zdjęciach nie wygląda to na porządny wyrób. Kieszonki za kilkanaście dolców z aliexpress prezentują się na fotkach podobnie.

 

Co do cen używanych kieszonek: od poniżej stówy do paru stów masz spory wybór. Popatrz na Mołnie. Jak kupisz sprawną w okolicach stówy, to za zwykły serwis nie dołożysz więcej niż drugie tyle. Werk popularny i dobry, zegarmistrze nie będą się go bali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem i zwróciłem uwagę na poniższe aukcje:

KIESZONKOWY ZEGAREK MARKI MOŁNIA - (BURGUND)

Molnia "piorun"

RADZIECKA MOŁNIA KIESZONKOWA KRYTA 3602 MYŚLIWSKA

Kieszonkowa kryta Mołnia 3602 z dewizką

Nie zdawałem sobie sprawy, że tak fajne zegarki można kupić w tak rozsądnych cenach. Najbardziej podoba mi się ten pierwszy zegarek, jednak ze względu na opis zapewne osiągnie najwyższą cenę. Czy na coś powinienem uważać? Rozumiem, że warto wdrożyć rady z tematu: "MAŁY PORADNIK KUPUJĄCEGO".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z pierwszego linka jest w bdb stanie, więc cena może być stosunkowo wysoka. Proponowałbym poczekać, pośledzić jakiś czas aukcje i ceny. Mołni jest na Allegro na pęczki. No i koniecznie trzeba zwracać uwagę na stan techniczny. Jeśli nie ma tego w opisie, to dopytać o dokładność chodu, o to czy chodzi w każdej pozycji, czy nie staje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc! Teraz wreszcie wiem czego szukać. Jak tylko coś kupię, to natychmiast się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Piszę, żeby się pochwalić moim nowym nabytkiem. Kupiłem zegarek z tej aukcji:

RADZIECKA MOŁNIA KIESZONKOWA KRYTA 3602 MYŚLIWSKA

Dzisiaj do mnie dotarł i wszystko pięknie chodzi. Cudowny dźwięk tykania będzie lulał mnie do snu :)

Co do samego zegarka, to owszem ma trochę niedoskonałości, jednak zupełnie mi to nie przeszkadza. Ma chodzić i się nie psuć, a nie tylko się prezentować. W każdym razie mam nadzieję, że będzie służył mi długie lata.

 

Wstawiłbym zdjęcia, jednak o tej godzinie i przy tym oświetleniu szału by nie było, po drugie zdjęcia z aukcji doskonale pokazują stan zegarka.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Mołnia jest znana z głośnego tykania :). Cieszę się, że się podoba, wybór na pewno lepszy niż chińczyk pod niemiecką marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.