Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Od 10 lat oglądam Kuro, a niedawno po jego uszkodzeniu mechanicznym, odkupiłem równie wiekowy za niecałe1800zł, ale przewyższający parametrami 90% obecnych flagowców.

 

To co nowe niekoniecznie jest lepsze. 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej finezyjni robią jeszcze ciekawsze rzeczy. Cwaniaki, skoro klienci "level expert" za pomocą tak wyrafinowanego sprzętu jak dłoń zaczęli zwracać uwagę czy "telewizory się nie grzeją" bo takie lepsze i dłużej pociągną. To nie ma problemu, wystarczy zrobić symulację cieplną np. układu zasilania i jak będzie w jednym miejscu płytki drukowanej zbyt chłodno to zbliży się nieco dwa grzejące się elementy i po sprawie    :) . Telewizor po dotknięciu ręką zimny a rozsypuje się cieplnie. To dopiero czary :D .

Idźcie, kupujcie nowe. Nowe jest lepsze.

  ;) AMOLED. Cieszcie się póki jeszcze możecie...

Cały tekst brzmi jak koktajl science fiction na bazie opowieści o złych obcych .

Ale rozumiem , że to celowy zabieg wynikający ze szczególnej troski o atrakcyjność formy .

Cierpi na tym oczywiście przejrzystość opisu było nie było stosunkowo prostych zjawisk fizycznych .

Mnie przypadł go gustu fragment o zbyt chłodnych miejscach płytki drukowanej i "walce z nimi" przy pomocy symulacji cieplej .

Przygnębiające jest to , że gdzieś tam ci jak mówisz cwaniacy przychodzą do pracy i realizują Założenia Konstrukcyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram zawsze sprzęt na który mogę mieć 5 lat gwarancji producenta (płatną lub po rejestracji).

 

Dokładnie! Albo coś tańszego na zwykłej gwarancji, albo coś droższego tylko na wydłużonej. Teraz tylko tak.

Kiedyś kupiłem dobry (na tamte czasy) tv sony lcd z promocyjną gwarancją na 5 lat po internetowej rejestracji produktu. Padł po... 4 latach i 7 miesiącach. Przyjechali, zabrali, do 2 tyg. przywieźli naprawiony. Zapewne extra gwarancja wliczona była w cenę ale warto z takich opcji skorzystać. W dzisiejszych czasach wręcz trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Cały tekst brzmi jak koktajl science fiction na bazie opowieści o złych obcych .

Ale rozumiem , że to celowy zabieg wynikający ze szczególnej troski o atrakcyjność formy .

Cierpi na tym oczywiście przejrzystość opisu było nie było stosunkowo prostych zjawisk fizycznych .

Mnie przypadł go gustu fragment o zbyt chłodnych miejscach płytki drukowanej i "walce z nimi" przy pomocy symulacji cieplej .

Przygnębiające jest to , że gdzieś tam ci jak mówisz cwaniacy przychodzą do pracy i realizują Założenia Konstrukcyjne .

Tylko to nie jest koktail sci-fi o złych obcych a rzeczywistość. Bynajmniej co do formy wpisu. 

To nie są takie proste zjawiska fizyczne dlatego, że interakcje między elementami są 3D, tak jak przepływ ciepła w tym środowisku nie jest zjawiskiem dwuwymiarowym.

Istnieje coś takiego jak np. termoprzelotki i wystarczy wpisać inną ilość albo wartość średnic do programu wierceń by przestały na całej płytce spełniać swoje zadanie albo było ono mocno ograniczone na części płytki.

Sposobów jest doprawdy bez liku :) . Założenia konstrukcyjne to jest to co nas kręci może nie najbardziej ale bardzo mocno :) . Pole do popisu jest coraz większe :) . To nie tylko telewizory i inny sprzęt multimedialny ale już i coraz bardziej samochody i coraz więcej sprzętu powszechnego użytku spiętego IoT. Przyszłość to topiero bajka :) .

Różne są szkoły i różne podejścia co do takiej a nie innej polityki względem sprzętu. To zależy od aktualnej strategii producenta a ona się często zmienia. Tak by średnia sprzedaży i serwisu była jakoś ze sobą skorelowana. Dlatego dodatkowe ubezpieczenie jest także sygnałem do tego by odpowiednio ustawić kolejną "szarżę produkcyjną" czyli wersję sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej co do formy wpisu. 

To nie są takie proste zjawiska fizyczne dlatego, że interakcje między elementami są 3D, tak jak przepływ ciepła w tym środowisku nie jest zjawiskiem dwuwymiarowym.

Kolego Twój opis rzeczywistości ma charakter jak napisałem powyżej . Tak lepiej ?

To oczywiście tylko moje zdanie .

Mówiłem o prostych zjawiskach , żeby przeciwstawić się Twojemu opisowi sposobów " usuwania chłodnych miejsc " .

No cóż gdyby napisać o "systemach symulacji cyfrowej optymalizujących rozkład elementów elektronicznych na płycie z obwodami drukowanymi z punktu widzenia podatności na sterowanie żywotności całego obwodu poprzez oddziaływanie temperatury będącej wynikiem emisji energii cieplnej przez pracujące elementy tego obwodu w warunkach rzeczywistej eksploatacji" to brzmiało by to słabo , chociaż pewnie opisywało by charakter problemu ..

Dlatego uważam , że nadmiar słów szkodzi i utrudnia komunikację poza środowiskiem .

Po co walić te epistoły , jeśli przekaz jest możliwy przy pomocy kilkunastu słów ?

Natomiast oprócz tych " interakcji 3D między elementami i nie dwuwymiarowego zjawiska przepływu ciepła w tym środowisku " warto podkreślić , że podstawową trudnością w procesie symulacji cyfrowej , oddającą złożoność tego procesu , jest uzyskanie analogicznych z warunkami rzeczywistej eksploatacji parametrów statycznych a może również dynamicznych emisji cieplnej poszczególnych elementów , zależnych przecież od stopnia i charakteru ich obciążenia , a następnie odniesienia skutków oddziaływania tej emisji na parametry określające ich rzeczywistą żywotność w tych warunkach .

Sorry , tak sobie poćwiczyłem tylko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat oglądam Kuro, a niedawno po jego uszkodzeniu mechanicznym, odkupiłem równie wiekowy za niecałe1800zł, ale przewyższający parametrami 90% obecnych flagowców.

 

To co nowe niekoniecznie jest lepsze. 

 

A jakie to masz teraz na rynku plazmowe flagowce ? :)

 

Co do tych planowanych awarii i zawiłości konstrukcyjnych gdzie jaką płytkę ogrzać - to chyba jeśli chodzi o mój sprzęt wszystko psu w du....ę. Jakieś buble do mnie trafiają. Działają i działają. Gwarancje mijają, ubezpieczenia, promocje - a one działają. A te od tzw "higieny" czyli pralkę, suszarkę, zmywarkę, stacje parową wręcz u mnie w domu się wręcz "zarzyna". Kiepscy więc Ci konstruktorzy.... ;) Nawet zepsucia nie umieją zaplanować. Ale znam takich co w dawnych czasach, kiedy takich tęgich  głów od interakcji 3D jeszcze nie było tak dbali o sprzęt, że psuł się ten co uchodził za niezniszczalny. 

 

A w plazmach  Do tego stopnia, że zupełnie inaczej jest postrzegany obraz i niektóre osoby po wymianie na LCD łącznie z 4K mają spory problem z przyzwyczajeniem się.  

Bo to zupełnie inna technologia nie mająca w zasadzie żadnych punktów wspólnych. To i obraz inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same złe wiadomości :( I na prawdę nie da się tego naprawić?

Nie wiem czy jesteś "manualny', jeśli tak to po odłączeniu zasilania, odkręć tylną obudowę, znajdź taśmę, która podaje sygnał z płyty głównej, spróbuj ją ściągnąć, przedmuchać, przeczyścić może jakimś spirytusem i załóż z powrotem. Kiedyś tak technik usunął na gwarancji, podobna awarię w LCD u kolegi :)

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę obrazu z wyświetlacza Led, stąd poszukiwanie telewizora plazmowego. Tylko taki oddaje naturalny obraz, a kuro to było mistrzostwo.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym konkurentem plazmy w poczuciu ciepła i naturalności koloru był Sharp quattron. Nie mniej dobre markowe LCD mają bardzo szeroki zakres kalibracji. Można sporo osiągnąć. Ale to nadal nie będzie to co w technologii plazmowej. Spróbuj ekran OLED. Sporo potrafi. I jak w plazmach nie ma kłopotów z podświetleniem, bo świecą poszczególne piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kolego Twój opis rzeczywistości ma charakter jak napisałem powyżej . Tak lepiej ?

To oczywiście tylko moje zdanie .

Mówiłem o prostych zjawiskach , żeby przeciwstawić się Twojemu opisowi sposobów " usuwania chłodnych miejsc " .

No cóż gdyby napisać o "systemach symulacji cyfrowej optymalizujących rozkład elementów elektronicznych na płycie z obwodami drukowanymi z punktu widzenia podatności na sterowanie żywotności całego obwodu poprzez oddziaływanie temperatury będącej wynikiem emisji energii cieplnej przez pracujące elementy tego obwodu w warunkach rzeczywistej eksploatacji" to brzmiało by to słabo , chociaż pewnie opisywało by charakter problemu ..

Dlatego uważam , że nadmiar słów szkodzi i utrudnia komunikację poza środowiskiem .

Po co walić te epistoły , jeśli przekaz jest możliwy przy pomocy kilkunastu słów ?

Natomiast oprócz tych " interakcji 3D między elementami i nie dwuwymiarowego zjawiska przepływu ciepła w tym środowisku " warto podkreślić , że podstawową trudnością w procesie symulacji cyfrowej , oddającą złożoność tego procesu , jest uzyskanie analogicznych z warunkami rzeczywistej eksploatacji parametrów statycznych a może również dynamicznych emisji cieplnej poszczególnych elementów , zależnych przecież od stopnia i charakteru ich obciążenia , a następnie odniesienia skutków oddziaływania tej emisji na parametry określające ich rzeczywistą żywotność w tych warunkach .

Sorry , tak sobie poćwiczyłem tylko .

Gdy coś robię to staram się to zrobić jak najlepiej i użyć możliwie prostego opisu. Nie zawsze się to udaje. Chciałem nieco odsłonić rąbka tajemnicy jak można i postarza się sprzęt. Możesz mnie w tym wyręczyć skoro, jak twierdzisz, potrafisz to lepiej zrobić. Póki co poza krytyką szału nie ma.

Nie jest to super skomplikowana symulacja gdyż gro ciepła przy montażu SMT przepływa w wielowarstwowej płytce laminatu i wystarczy to i parę innych istotnych drobiazgów uwzględnić by z wystarczającą inżynierską a nie akademicką dokładnością zaprojektować układ. Wiem to z prostego powodu, czasami projektuję tego typu sprzęty i  siłą rzeczy muszę wiedzieć gdzie są potencjalnie problematyczne miejsca bo na urządzenie jest określony czas i budżet. Dlatego nie można się z tym bawić w nieskończoność metodą prób i błędów a specjalistyczne urządzenia nie mogą ulegać częstym awariom i nie ulegają.

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2018/01/apple-w-sprawie-spowalniania-iphone-ow-zostalo-pozwane-ponad-26-razy.aspx

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż poprzednio pisałeś , że nie są to proste zjawiska przecież ( interakcje 3D itd...), a tematem było raczej ograniczanie niezawodności.

Ale żeby nie kruszyć kopii , życzę wytrwałości w tworzeniu prostych opisów .

A ci źli obcy musieli się jednak trochę pobawić , żeby odpowiednie kondensatory odpowiednio oddalone od źródeł ciepła ( np.el. indukcyjnych ) odpowiednio skracały żywotność układu .

To raczej oczywiste nie jest , przyznasz chyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ewentualna płytka zasilania.

I kable


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wskazowka12

Chciałem ostatnio kupić sobie telewizor, duży telewizor. Ostatni model miałem 42'', który służył ponad 5lat.

Szukam modeli 75'' lcd led. Smarttv fajnie gdyby było bo potrzebuję aplikacji netflix i eleven.

Poczytałem, że najlepsze matryce mają samsungu z lini SUHD a obecnie. Szukam cen na alledrogo-około 10k za 75''.

Później patrzę na zagranicznych serwisach a tutaj za jedną trzecią ceny te same telewizory z wadami, pasami na ekranie-pionowymi, niektóre poziomymi. :wacko:  Makabra wydać za telewizor tyle pieniędzy i po pewnym czasie takie coś może się zdarzyć. Już sam nie wiem co robić, ale coraz mniej widzę sensu wydawać tyle pieniędzy na taki sprzęt.

Przydałaby się gwarancji 6lat na urządzenia z wyższej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz telewizory z paskami, to pisz na PW, dogadamy się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestef - można wiedzieć co to za telewizor?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam Panie Kolego.

 

Samsung Plazma seria 7000, kupiłem go nowego w 2011, wolę nie przypominać sobie ile zapłaciłem bo migreny dostaję.

Od przeszło pół roku takie kwiatki na matrycy, nic z tym nie zrobisz - trzeba żyć.

post-9933-0-26828500-1521548437_thumb.jpg


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? O te hebrajskie litery ;) ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha po przeczytaniu pierwszej strony wątku miałem pytać, czy to Samsung. Mam dokładnie to samo na swoim już od ponad roku – wygląda identycznie i jest praktycznie w tym samym miejscu (ino u mnie LED z serii D6500). Poza tym nic się nie dzieje. Bardziej niż same linie denerwowały mnie dotyczące ich pytania wszystkich odwiedzających nas znajomych, więc wymieniłem Samsunga na starą Bravię stojącą w innym pokoju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG tylko i wyłącznie !

W dużym pokoju 65 Oled curve - bez problemu :)

U córki Led 55 cali włączony prawie nim stop !

Pracownia , jako monitor Led 47

Kuchnia Led 55 , czasami jak pani zapomni o pochłaniaczu tak zaparowany ze masakra i działa ! Sound bar Yamahy zdążył paść aTV działa dalej

Mamy jeszcze dwa W gościnych , ale tych nie liczę bo prawie nie są użytkowane.


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestef - można wiedzieć co to za telewizor?

 

Samsung UE43J5500

 

Nie jesteś sam Panie Kolego.

 

Samsung Plazma seria 7000, kupiłem go nowego w 2011, wolę nie przypominać sobie ile zapłaciłem bo migreny dostaję.

Od przeszło pół roku takie kwiatki na matrycy, nic z tym nie zrobisz - trzeba żyć.

Z tego co widzę, to ta kreska powstała u nas dokładnie w tym samym miejscu, a oboje mamy Samsungi. Może to jakaś wada telewizorów tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podejrzewać styki taśmy. Było by to dość łatwe i tanie w naprawie. Ale może być gorzej. 

U moich teściów w LG zrobiło się takie po 5 latach w LG - tyle, ze jest nadal, nie naprawiali, mają to gdzieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia zawsze mnie uczyła, że jak nie można z czymś walczyć, wtedy warto spróbować to polubić. Postanowiłem spróbować polubić tą kreskę, nazwałem ją Piotrek, razem oglądamy telewizję, mówię Piotrkowi miłe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia zawsze mnie uczyła, że jak nie można z czymś walczyć, wtedy warto spróbować to polubić. Postanowiłem spróbować polubić tą kreskę, nazwałem ją Piotrek, razem oglądamy telewizję, mówię Piotrkowi miłe rzeczy.

Nie trzeba było tak od razu?

A na poważnie, nie wiem czy czytałeś co napisałem wcześniej, czy zrobiłeś coś w tym kierunku, choć skoro pojawił się Piotrek to chyba nie ;)

Pisałem to :

Nie wiem czy jesteś "manualny', jeśli tak to po odłączeniu zasilania, odkręć tylną obudowę, znajdź taśmę, która podaje sygnał z płyty głównej, spróbuj ją ściągnąć, przedmuchać, przeczyścić może jakimś spirytusem i załóż z powrotem. Kiedyś tak technik usunął na gwarancji, podobna awarię w LCD u kolegi

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualny? A to jakieś wyzwisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.