Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

A można zaprogramować jakiś klawisz na pilocie jako skrót do jednej aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia i nie sprawdze, bo mieszkam u tesciow. Remont w domu :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Lestaf, no i kupiłeś. Na dodatek mały 49" i nieprestiżowej marki. Philipsa to są dobre czajniki ale nie telewizory. No co ty?! Jak na "kwadracie" zjawią się kamraci, nawet gorzej, do pociech przyjdą koledzy to zostaniesz obśmiany przez całą gimbazę. Powiedzą, że mają to samo tylko lepsze w zajefajnych s-rajfonikach i nie muszą tego wieszać za pomocą haków na ścianie ;)

 

Już na poważnie, najważniejsze, że jest taki jaki chciałeś. Ramka, wygląd się zgadza, obraz także, pilota będziesz przyswajał  tydzień zanim zaczniesz się nim bezbłędnie posługiwać po omacku. Po dwóch tygodniach utrwali się na tyle, że nawet po piwie i tonie chipsów nie będzie trudności. Mistrzostwa w piłce kopanej najwyższy czas zacząć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips, Panasonic jeden pies. Ważne że nie Samsung i że ma światełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosma, a da się zrobić tak, żeby te światełka się paliły przy wyłączonym ekranie, albo nawet wyłączonym telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, u mnie gasną chwile po wylaczeniu tv. Jest killa opcji samego sledzenia obrazu z tv i ustawienia jaskrawosci,nasycenia klorow ale jak tv gasnie, to choinka tez :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eech , szkoda że kupiłeś , Lestaf , mogłeś jeszcze trochę oglądać te zwłoki  ;)

Teraz temat umrze , a jestem na etapie poszukiwań . 

a tak fajno się czytało ...  :)

 

Ps. Czekać na wymianę modeli na nowe i czy będą wyprzedaże na MŚ ?


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jajacek dziś rano słyszałem w radiu, że w RTV Euro AGD przez 90 godzin jest teraz wyprzedaż telewizorów z ekspozycji. Podejdź, może coś fajnego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Jajacek, $ i € idą nieco w górę, mistrzostwa za ~1½ miesiąca. Neurolingwistyczne ciśnienie na zakup TV w mediach zwiększy się  pewnie ze dwa tygodnie przed mistrzostwami i wtedy ważne by było, nie ważne co zostało w magazynach. Wydaje się dlatego, że jest miesiąc na zakup a potem dopiero "czarny piątek". Może jeszcze coś drobniejszego po drodze bo sprzedaż TV po mistrzostwach może bardzo siąść? A nawt w ich trakcie, a nawet na początku jeszcze przed kolejną rundą :) . Zapewne wiesz jaki powód mam na myśli?

Nie wiem w co celujesz? Nie wiem co się pojawi i jak będzie wyglądało w realu to co wejdzie oraz po jakiej cenie? LG szykuje ofensywę w OLED-ach, które nieco stanieją. Telewizory dostaną nową elektronikę. Zarówno LCD jaki i OLED. Pozostali producenci także szykują już ofertę a faby już około kwartał przechodzą na produkcję nowości. Tak by kontenery z TV były w Hamburgu albo Amsterdamie w połowie przyszłego miesiąca. 

 

Jak nie chcesz by temat zgasł to go nieco podsyć paliwem :) . Napisz, że chcesz kupić 50" Technika z Tesco ;) .

 

@Lestaf, jak chcesz Ambilight bez Ambilight ;) to poszukaj kolorofonu. Będzie potrzebny jeszcze taśma LED RGB i jakieś jedynie słuszne radyjko :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy telewizor sztucznie podbija FPS? Da się to jakoś wyłączyć? Czasem czuję się jak w teatrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf, a w trybie obrazu 'prawdziwe kino' też tak masz? Ja oglądam tylko w tym trybie, bo tzw. efekt opery mydlanej też wyjątkowo mnie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Czy mi się wydaje, czy telewizor sztucznie podbija FPS? Da się to jakoś wyłączyć? Czasem czuję się jak w teatrze...

To obraz generowany cyfrowo, w nim nic nie jest tak do końca uczciwe, "sztuczne" jak najbardziej. Odpowiednio skonfigurowane kanały DMA, które nie obciążają rzeczywistego rdzenia procesora przesyłają syntetyczny obraz z pamięci RAM na matrycę. Procesor swoją drogą uaktualnia obraz jedynie w pamięci RAM i tylko tam gdzie jest to konieczne. To co ma być uaktualnione trafia w skompresowanym strumieniu z nadajnika telewizyjnego do głowicy TV albo przez inne złącze do procesora. To dwa zsynchronizowane ze sobą procesy: praca DMA i tworzenie uaktualnianego obrazu przez CPU, jedynie częściowo się zazębiające Poprzez pamięć RAM.

Co rozumiesz pod pojęciem "jak w teatrze"? Nierzeczywisty, nieco zbyt plastyczny obraz z nadwyraz zdumiewającymi szczegółami? To tak ma być. Możesz wybrać inny tryb wyświetlania, wyłączyć upłynniacz i ocenić czy obraz znaturalniał? Czasami pomaga równolegle ograniczenie podświetlenia i jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy telewizor sztucznie podbija FPS? Da się to jakoś wyłączyć? Czasem czuję się jak w teatrze...

To dziadowski perfect natural motion philipsa... którego nie da się całkowicie wyłączyć (a przynajmniej nie dawało się jakieś 12-15mcy temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Miało być możliwie dużo FPS-ów, to jest :) . Jakto wyłączyć, tego się nie wyłącza :) . Taki płynny miał być telewizor to jest płynny.

W menu związanym z predefiniowanymi trybami wyświetlania oprócz: Standard, Użytkownika, Film, Sport, Zdjęcia,... powinien być jeszcze "Normalny" z wyłączonymi wszystkim "ficzerami", za które użytkownik dodatkowo, celowo zapłacił bo tak mu doradzili na specjalistycznym forum, sprzedawca, koledzy, teściowa, ... :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziadowski perfect natural motion philipsa... którego nie da się całkowicie wyłączyć (a przynajmniej nie dawało się jakieś 12-15mcy temu).

Da się to wyłączyć, jest opcja wyłącz. Co więcej, jak wybierzesz tryb GRA, to wyłącza wszystkie wodotryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdziwieniem zauważyłem, że o tym moim telewizorze, jest aż gęsto w sieci. Reklamują i komentują go, jakby to był jakiś OLED za miliony monet. Na dole link do przykładu.

 

https://youtu.be/en6bOt_us38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.