Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

querke

Diver na miasto. Invicta Pro Diver 25806

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

 

to mój pierwszy post wiec jeśli popełnię jakąś gafę proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę. 

 

Od bardzo niedawna interesuję się poważnymi czasomierzami. Wybory są ciężkie przy ograniczonych budżetach, a ilość informacji i możliwości przytłaczająca. 

Dlatego zwracam się do was z prośbą o opinię i pomoc w wyborze. 

 

Szukam : 

- zegarek w stylu diver 

- wodoszczelność minimum 100 m (raczej nie nurkuje, może raz do roku z rurką)

- bransoleta stalowa (chyba ze można dokupić oddzielnie, wtedy wszystko wchodzi do gry)

- jeśli będzie automatyczny to fajnie, ale dobry kwart jak najbardziej jest ok. Pogodziłem się już, że nie będę miał wszystkiego. 

- szkło mineralne utwardzane

- koperta 40-45 mm 

- budżet , zaczynałem od 300 zł, ale po zagłębieniu się w temat powiedzmy ze będzie to 800 zł max. 

- wewnętrzny bezel? Bardzo mile widziany 

 

To ma być raczej zegarek na każdy dzień, praca, dom, wyjście do parku, na kajaki, wypad nad morze i w góry. 

 

W oko wpadła mi:

Invicta Pro Diver 25806 - >  https://www.invictawatch.com/watches/detail/25806-invicta-pro-diver-men-43mm-stainless-steel-stainless-steel-black-dial-pc32a-quartz 

 

Ze względu na brak cyfr na bezelu. Jeśli znacie jakąś alternatywę bez cyfr na bezelu, będę wdzięczny za polecenie. 

 

Invicta Pro Diver 25806 występuje również w czarnej wersji -> https://www.invictawatch.com/watches/detail/25818-invicta-pro-diver-men-43mm-stainless-steel-stainless-steel-black-dial-pc32a-quartz

Zastanawiam się co po zarysowaniu takiej koperty, czy zostanie jasny "stalowy" ślad, czy cały metal koperty jest czarny. macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

Natrafiłem jeszcze na prawdziwe cudo, to była miłość od pierwszego wejrzenia do czasu zobaczenia ceny zegarka ;)

Pontos S Diver by Maurice Lacroix - > https://www.mauricelacroix.com/Watch/Entry/Collection/pontos-1/Id/pontos_s_diver-123.sls 

 

Jeśli znacie jakies podobne zegarki do Pontos S Diver w bardziej przyjaznych cenach to bardzo chętnie zobaczę wasze propozycje. 

 

Invicta to taki mój pierwszy strzał, spodobał mi się wizualnie. Zegarki z wewnętrznym bezelem mile widziane ;)

 

Mam nadzieję ze mój post jest w miarę czytelny i zrozumiały. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i propozycje. 

 

Pozdrawiam 

querke 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 8stowek jest troche tego 

seiko monster

seiko SKX

orient mako

orient ray

citizen majtek

 

i tak by mogl troche wymieniac , wybierz to co ci sie podoba i pokaz , doradzimy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicta w tym przedziale cenowym jakościowo daje radę, ale jednak ze względu na wtórny design, skłaniałbym się ku propozycjom powyżej. Powłoki PVD raczej sobie odpuść, jest tak jak piszesz. Zadrapanie odsłania metal i pamiątka po uderzeniu pozostaje na zegarku bez możliwości jej spolerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na temat powłoki PVD. Teraz już wiem ze ta opcja odpada. 

 

revolta4 dzięki za listę zegarków. Z tych które wymieniłeś na większość natrafiłem podczas poszukiwań i najbardziej przypadł mi do gustu Orient Mako. 

 

Przed chwilą znalazłem jeszcze jeden ciekawy design zegarka. 

Halios Laguna

 0QrERUo0cJU2pX9pkV7lI9gyDb4WT7X_U3_lV4c3

 

 

Chyba coraz bardziej skłaniam się do wewnętrznego bezela. Czy z tego rodzaju zegarków coś polecicie, a może znacie jakąś stronę z zegarkami która posiada filtr szukania dotyczący bezeli? 

 

Edit: 

Seiko SARB017  (link) też na duży plus. Coś zbliżonego w budżecie czy mogę tylko pomarzyć ? 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Zaletą Invicty jest to, że kosztuje około 400-450zł, a więc trochę mniej niż pozostałe propozycje. Ale czy warto iść w półśrodki? ;)

Mi by nieco przeszkadzało, że to kalka innego popularnego zegarka.

 

Z wewn. bezelem - może Seiko SRPB27?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

 

ntcm dziękuję. To świetna propozycja która aktualnie staje się nr 1 :). Seria Seiko 5 od początku przykuwała moją uwagę, wewnętrzny bezel i oznaczenia na tarczy przypominają moje wcześniejsze propozycje i mieści się w budżecie. 

Na creationwatches.com jest nawet w w fajnej cenie. 

 

Dzięki jeszcze raz i nie pogardzę kolejną alternatywą do porównań ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.