Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TLSNBB

HMT SONA Z EBAY. WARTO?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś miał do czynienia z zegarkami HMT?

O ile się orientuję, werki są na licencji japońskiej, ale nie o to chodzi.

Mają piękne (subiektywnie) tarcze. Np SONA. Chciałbym spróbować.

 

Pytanie czy warto...

 

Pojawiły się ostatnio na Allergo. Ja planuję ściągnąć bezpośrednio z Indii.

 

NP.

https://www.ebay.in/itm/VINTAGE-HMT-PILOT-HAND-WINDING-PARA-SHOCK-MENS-WRIST-WATCH-RUN-ORDER-TS9EDU/152824056562?hash=item2395060af2:g:~1gAAOSwGzhaJnG3

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nie spodziewam się, żeby z taką tarczą wyszedł z fabryki. Jeśli jest tu jakiś specjalista i się mylę, to proszę o poprawienie mnie. Nie znam się na HMT, ale kolorek i wykonanie wskazuje na typową indyjską renowację. Tak malują tam citizeny, ricohy, seiko i wszystkie możliwe szwajcary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nie spodziewam się, żeby z taką tarczą wyszedł z fabryki. Jeśli jest tu jakiś specjalista i się mylę, to proszę o poprawienie mnie. Nie znam się na HMT, ale kolorek i wykonanie wskazuje na typową indyjską renowację. Tak malują tam citizeny, ricohy, seiko i wszystkie możliwe szwajcary.

Racja - nie spodziewam się takiej "nowości od zegarka" 30 letniego, pozostaje pytanie, czy werk+ nowa tarcza to coś ujmującego. Nie szukam kolekcjonerskiego oryginału z wystawy o designie:)

 

Szukam czegoś, co będzie działać i będzie ładne. Mam kilka kwarcowych zegarków - pozbywam się jednocześnie niesprawnych egzemplarzy mechanicznych, chcąc jednocześnie odświeżyć kolekcję.

 

W moim odczuciu taka SONA z fioletową tarczą, będzie wyglądać całkiem nieźle do fioletowej koszuli, ale wolę poradzić się ekspertów czy zegarek SAM W SOBIE, jest warty uwagi.

 

Przepraszam za ten wywód:)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wart uwagi? No ekspertem nie jestem, ale kolekcjonersko malowanki, na dodatek na bazie baaardzo popularnych modeli, są raczej bezwartościowe. Ale sam piszesz, że Tobie zależy na czymś do noszenia, co Ci się podoba, a nie ma być kolekcjonerskie. W takim razie nie ma się nad czym zastanawiać. Nawet jeśli werk okaże się trupem, to wiele nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek istotnie ma malowaną tarczę - ale można również kupić czasami całkiem fajne zegarki HMT na ebay...kupiłem kiedyś HMT Sona z czarną tarczą - bardzo ładny i przyzwoicie zrobiony zegarek z naciągiem manualnym z werkiem na licencji Citizen - koszt zakupu wyniósł około 70 zł. Zegarek spodobał się "natychmiast" mojej żonie...i już go nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zegarek z żółtą tarczą. Jak tylko dotrze, wrzucę zdjęcia i przeprowadzę mały test chodu zegarka.

 

Nie oczekuję nic wielkiego, ale myślę, że za tak niewielkie pieniądze nie ma się co przejmować. 

 

Czekamy na HMT Janata.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jest. Kupiłem trzy na chybił-trafil. Jest ładny oprócz kiepskiego paska. Za takie pieniądze nie ma co się czepiać.post-103906-0-08000900-1523911056_thumb.jpgpost-103906-0-40171000-1523911103_thumb.jpgpost-103906-0-11903300-1523911128_thumb.jpgpost-103906-0-02005200-1523911171_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile wyszło w złotówkach z przesyłką za takie cudo, jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne- ok 45PLN, z tym, ze czas oczekiwania to ok 4 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.