Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukiswidnik

Citizen Bluetooth BZ1020-14L i BZ1001-86E

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś z Was miał może bliżej do czynienia z ww. modelami? Przyznam się, że typowe zegarki smartwach jakoś mi nie leżą i nie do końca jestem przekonany o praktycznym wykorzystaniu ich wszystkich funkcji. Natomiast tutaj mamy coś na wzór hybrydy i do tego ładnie to wyglada (chodź to rzecz gustu). 

 

post-70425-0-05220200-1521573523.jpg

 

post-70425-0-76809800-1521573562.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BZ1001-86E, decyzja o zakupie głównie ze względu na wygląd :) funkcja bluetooth gadżet, przydatne funkcje według mnie to: zawsze aktualna godzina i powiadomienie, że ktoś dzwoni jak jesteś na spotkaniu i tyle :) Nie używałem wcześniej smartwatcha więc ciężko mi powiedzieć jakie funkcje były by jeszcze przydatne - może smart będzie następny, ale codzienne pamiętanie jeszcze o ładowaniu zegarka jakoś mało mi pasuje.

Edytowane przez konrad1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tym codziennym ładowaniem to trochę nie bardzo mi się widzi smartwatch. A miałeś może do czynienia z tym drugim na żywo? Chyba bardziej mi się podoba (zwłaszcza na bransolecie), ale trochę ten rozmiar mnie "przeraża" - 48mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi nie jest na bransolecie, tylko na gumie a szukałem właśnie na srebrnej i szerokiej w sklepie go nie widziałem, ale na pewno jest dobrze wykonany a na zdjęciach wygląda naprawdę zacnie mam anarcha 48,5 i nie ma tragedi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez konrad1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BZ1001-86E, decyzja o zakupie głównie ze względu na wygląd :) funkcja bluetooth gadżet, przydatne funkcje według mnie to: zawsze aktualna godzina i powiadomienie, że ktoś dzwoni jak jesteś na spotkaniu i tyle :) Nie używałem wcześniej smartwatcha więc ciężko mi powiedzieć jakie funkcje były by jeszcze przydatne - może smart będzie następny, ale codzienne pamiętanie jeszcze o ładowaniu zegarka jakoś mało mi pasuje.

 

Jak wrażenia po pół roku użytkowania? Jakieś uwagi? Czy BZ1001 to po prostu stalowa wersja BZ1006?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, opanowałem temat:

 

wybijamy dwa kołeczki (widać ich kilka na zdjęciu), jeden z jednej strony zapięcia, drugi z drugiej, tak by uzyskać potrzebną długość paska. W miejsca po kołeczkach wsuwamy te sprężynujące dingsy łączące sprzączkę z gumowym paskiem, sprawdzamy czy uzyskaliśmy mniej więcej żądany odwód, a nadmiar paska odcinamy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąć i wykorzystać kolejne gniazdo? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, obciąć i wykorzystać kolejne gniazdo, a raczej któreś z kolejnych gniazd - u mnie musiałem przesunąć z jednej strony o dwa, z drugiej właśnie o jedno tylko. Dostęp do kolejnego gniazda mamy po wybiciu/wypchnięciu zaślepiającego gniazdo bolca.

 

Czyli jeszcze raz: odmieżyć pi razy drzwi potrzebny obwód paska, zwolnić miejsca na sprężynki wybijając kołeczki zaślepiające dodatkowe otworki w pasku i przełożyć do nich sprężynki, jednak przed końcowym ich wpięciem w dziurki sprzączki, odciąć nadmiarowe części gumowego paska, inaczej klamerka się nie zatrzaśnie bo będzie jej przeszkadzał nadmiar gumy.  Dodatkowo sprzączka ma jeszcze rezerwową dziurkę, gdyby zaszła potrzeba precyzyjniejszej regulacji długości. Trochę traumatyczne jest obcinanie paska w nowiuśkim zegarku ;)

Edytowane przez drmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jak z aplikacją sobie radzi twój zegarek?

Również kupiłem kilka dni temu i czasami traci łączność i również czasami ma problem z ponownym połączeniem. Trzeba zresetować aplikację.

Ciekawi mnie jak to wygląda u Ciebie?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie jestem pewien, ale co najmniej raz czy dwa razy zerwało mi połączenie, mogło to być spowodowane tym że telefon wszedł w tryb oszczędzania baterii, tak sugerują w najczęściej zadawanych pytaniach na stronie Citizena (https://www.citizenwatch-global.com/support/faq/faq_w770.html), ale zwykle trzyma łączność. Z tym że ja na razie mało się bawiłem zegarkiem, dostałem go raptem wczoraj. Wczoraj też po zainstalowaniu apki miałem u góry komunikat że dostępna jest aktualizacja, i dzisiaj ją doinstalowałem, może u Ciebie też by trzeba. Ja mam iPhone'a 6S, więc w grę wchodzi iOS.

Natomiast biedziłem się z uzyskaniem powiadomień na zegarku, też o tym piszą w FAQ na stronce, i o ile uzyskałem powiadomienia o smsach, e-mailach, połączeniach i wydarzeniach z kalendarza, to np. o wiadomościach na Messengerze FB info nie przychodzi i nie wiem jak to ustawić. W sumie nie jest mi to potrzebne, ale chciałbym mieć pewność że wszystko działa.

 

Pozdrawiam,

Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie jestem pewien, ale co najmniej raz czy dwa razy zerwało mi połączenie, mogło to być spowodowane tym że telefon wszedł w tryb oszczędzania baterii, tak sugerują w najczęściej zadawanych pytaniach na stronie Citizena (https://www.citizenwatch-global.com/support/faq/faq_w770.html), ale zwykle trzyma łączność. Z tym że ja na razie mało się bawiłem zegarkiem, dostałem go raptem wczoraj. Wczoraj też po zainstalowaniu apki miałem u góry komunikat że dostępna jest aktualizacja, i dzisiaj ją doinstalowałem, może u Ciebie też by trzeba. Ja mam iPhone'a 6S, więc w grę wchodzi iOS.

Natomiast biedziłem się z uzyskaniem powiadomień na zegarku, też o tym piszą w FAQ na stronce, i o ile uzyskałem powiadomienia o smsach, e-mailach, połączeniach i wydarzeniach z kalendarza, to np. o wiadomościach na Messengerze FB info nie przychodzi i nie wiem jak to ustawić. W sumie nie jest mi to potrzebne, ale chciałbym mieć pewność że wszystko działa.

 

Pozdrawiam,

Maciek.

Większość aplikacji, które mnie interesują do powiadomień mam na liście w aplikacji citizena. Ustawiłem zgodnie ze swoimi preferencjami i działają. Tylko ta łączność się czasem zrywa bez powodu.

Poczekam na aktualizację a potem będę myślał dalej o ile nie pomoże.

 

 

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość aplikacji, które mnie interesują do powiadomień mam na liście w aplikacji citizena. Ustawiłem zgodnie ze swoimi preferencjami i działają. Tylko ta łączność się czasem zrywa bez powodu.

Poczekam na aktualizację a potem będę myślał dalej o ile nie pomoże.

 

 

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

No FB i Messenger jest na liście w aplikacji i mam je tam włączone, ale powiadomienie nie działa. Być może trzeba coś ustawić w telefonie, ale np. w "Powiadomieniach" telefonu nie mam FB ani Messengera. Działa Ci powiadamianie jak ktoś się do Ciebie odezwie na Messengerze Facebook'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No FB i Messenger jest na liście w aplikacji i mam je tam włączone, ale powiadomienie nie działa. Być może trzeba coś ustawić w telefonie, ale np. w "Powiadomieniach" telefonu nie mam FB ani Messengera. Działa Ci powiadamianie jak ktoś się do Ciebie odezwie na Messengerze Facebook'a?

Działa wszystko tak jak powinno. Zobacz w aplikacji Citizena. Czy masz ustawione, wibracje, dzwonek lub to i to.

Wybierasz z listy i wchodzisz w ta, która Cię interesuje. Pojawia się ikonka dzwonka i tam wybierasz naciskając na ten dzwonek czy wibracje czy dzwonek itd.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem że mam tam ustawione - sam dzwonek, niestety nie ma powiadomień, może mam za słaby, wolny net w pracy, nie wiem jaka jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem że mam tam ustawione - sam dzwonek, niestety nie ma powiadomień, może mam za słaby, wolny net w pracy, nie wiem jaka jest przyczyna.

To raczej wina "niebieskiego zęba" net tutaj nie ma znaczenia. U mnie wszystko działa. Zrobiłem tak jak pisałem wcześniej.

 

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina "niebieskiego zęba" net tutaj nie ma znaczenia. U mnie wszystko działa. Zrobiłem tak jak pisałem wcześniej.

 

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Skoro wszystkie inne powiadomienia działają, a jedynie nie działa powiadamianie z FB to, "niebieski ząb" działa. Kwestia ustawienia Messengera w telefonie chyba - kiedyś wyłączyłem powiadamianie, potem zmieniła się wersja Messengera i nie jestem pewien czy mam to włączone czy po prostu nie wiem gdzie te ustawienia teraz się znajdują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok! Oczywiście w powiadomieniach systemu telefonu Messenger jest włączony i przynajmniej aktywne musi być powiadamianie w Centrum powiadomień, ale okazało się że....to również kwestia ustawień w samym Messengerze, i to jakich ustawień. W necie znalazłem coś takiego:

 

"Wchodzimy w messenger, wyświetlamy menu opcji i wybieramy tajne konwersacje. Następnie wybieramy "Usuń tajne konwersacje". Nawet gdy opcja jest wyłączona, to trzeba ją na chwilę załączyć."

 

Dziwna sprawa, ale wygląda na to że to pomogło :-O

 

Przychodzi gdzieś tak około 95% powiadomień z Messengera, a niektóre są opóźnione i przychodzą później jedno po drugiej. Złożyłbym to na karb słabego zasięgu netu tu gdzie testuję zegarek, gdyby nie fakt że w telefonie wiadomość pokazuje się właściwie od razu, więc zegarek też powinien zareagować jedynie kilka sekund później a nie że w ogóle się nie odzywa. No ale jak napisałem, dotyczy to pojedynczych wpisów w M., a i z powiadomień z FB i M nie mam zamiaru korzystać na codzień. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok! Oczywiście w powiadomieniach systemu telefonu Messenger jest włączony i przynajmniej aktywne musi być powiadamianie w Centrum powiadomień, ale okazało się że....to również kwestia ustawień w samym Messengerze, i to jakich ustawień. W necie znalazłem coś takiego:

 

"Wchodzimy w messenger, wyświetlamy menu opcji i wybieramy tajne konwersacje. Następnie wybieramy "Usuń tajne konwersacje". Nawet gdy opcja jest wyłączona, to trzeba ją na chwilę załączyć."

 

Dziwna sprawa, ale wygląda na to że to pomogło :-O

 

Przychodzi gdzieś tak około 95% powiadomień z Messengera, a niektóre są opóźnione i przychodzą później jedno po drugiej. Złożyłbym to na karb słabego zasięgu netu tu gdzie testuję zegarek, gdyby nie fakt że w telefonie wiadomość pokazuje się właściwie od razu, więc zegarek też powinien zareagować jedynie kilka sekund później a nie że w ogóle się nie odzywa. No ale jak napisałem, dotyczy to pojedynczych wpisów w M., a i z powiadomień z FB i M nie mam zamiaru korzystać na codzień. :)

Masz włączone działanie w tle aplikacji citizen? U mnie wyskoczył komunikat, wybrałem ze tak i działa ciągle. Trochę to wpływa na przyspieszone zużycie Ale coś za coś.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone odświeżanie w tle jeśli to jest to. Apka jest cały czas i tak włączona, bo by się połączenie zerwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda w waszych zegarkach rezerwa chodu? U mnie po ponad 2 tygodniach prawie ciągłego noszenia nie osiągnęła pozycji maks. Ciągle wskazuje jakieś 1 kreskę poniżej.

Zastanawiam się czy tak ma być czy jest coś nie tak.9c967c8608d7da78ea6302b78cf728f6.jpg

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Skala dla poziomu naładowania akumulatora, to te grube znaczniki na obwodzie. Wskazówka pokazuje środek najgrubszej "linii", czyli maksymalny poziom.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Skala dla poziomu naładowania akumulatora, to te grube znaczniki na obwodzie. Wskazówka pokazuje środek najgrubszej "linii", czyli maksymalny poziom.

Dziękuję bardzo. Więc mogę spać spokojnie

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo wskazanie mimo że zegarek na razie leży w szufladzie ;)

 

Nasuwa mi się przy okazji takie pytanie: czy lepiej jest gdy zegarek leży bez dostępu do światła i jest w trybie "uśpienia", czy gdy leży na półce z dostępem do światła, ale jasność tego dostępnego światła jest średnia - zegarek leży bokiem do okna w części pokoju położonej najdalej od okna, i jeszcze dodatkowo światło tłumią zasłaniającego go drzwi z szybą? Czyli ilość światła jest wystarczająca by wskazówki się poruszały, ale z kolei ładowanie akumulatorka może być w tych warunkach za słabe by utrzymać poziom naładowania przynajmniej na stałym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.