Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deus

Dwa zegarki automat classic + nurek do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule jutro koncze 18 lat i postanowilem czesc pieniedzy zainwestowac w dwa zegarki jednego nurka którego na 99% jestem pewny zastanawiam się nad casio mdv106 lub http://www.creationwatches.com/products/invicta-mens-watches-319/invicta-automatic-pro-diver-200m-black-dial-8926ob-mens-watch-7074.html tą invictą w automacie iii zostanie mi jakies 1200-1300zł na zakup tego mojego wymarzonego klasycznego automatu pierwszego z tej "średniej" półki poniewaz dotychczas chodzilem w seiko vintage 70' na ktorego nie moge narzekac, i tutaj zastanawialem się nad certiną lub seiko srp (tym z zieloną tarczą i złotymi indeksami) który mi się niesamowicie podoba ale mam wątpliwości co do mechanizmów czy nie lepsza bedzie eta? w oko wpadł mi jeszcze tissot le locle, prosiłbym o pomoc i ewentualnie doradzenie w sprawie tych dwoch nurkow, casio czy invicta (jestem raczej fanem automatow z duszą) takze no sklanialbym sie ku invictcie natomiast jezeli jakosc wykonania w casio bylaby duzo lepsza niz w invictcie zdecydowalbym sie na casio. Pozdrawiam i liczę na pomoc, co do klasycznych zegarków to bambino bardzo fajne ale raczej odpada wolałbym cos na lepszym werku, orient stary wchodzą w grę oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicty kompetnie nie trawie więc polecam casio mdv106

Sprawdz Seiko Alpinist klasyk klasyków w tej cenie


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co Ci konketnie nie pasuje w werku Bambino? Bo piszesz o tym, że chciałbyś czegoś na lepszym "mechanizmie"? Ja na Twoim miejsu 1600 zł zupełnie inaczej bym spożytkował. Jeśli chodzi o divera, to klasyka, czyli Orient Ray/Mako, ew. Seiko SKX. Co do drugiego zegarka, to coś z linii 5 od Seiko albo właśnie Bambino. Le Locle to fajny zegarek, ale w podanym budżecie, który ma zostać po zakupie divera, nowego z polskiej dystrybucji raczej nie będzie. Z tych dwóch podanych przez Ciebie to jednak, jak dla mnie Casio i wówczas może polowanie na Seiko SARB 033/035.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane oczywiście też wchodzą w grę. a jak wypada bond od seiko w starciu z mako? co jest bardziej "klasyczne" nwm "legendarne" bo glownie te dwa zegarki bym rozpatrywał. co do divera to mam mieszane uczucia co do mechanizmu seiko 7s26, koledze zegarek na tym werku robi po 20-30 sek na dobe, w duzo tanszej invictcie jest juz nh35 z mozliwoscia recznego dokrecania, takze no nwm, nwm.. co do bambino to moj blad, faktycznie co do werka nie mozna miec zastrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

Ma bazarku jest dostępny glycine combat sub za 1700zł Polecam bardzo dobry zegarek i jeżeli sprzedający pisze prawdę to bardzo dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Combat Sub spoko, tylko Kolega w kwocie 1600 zł chciał ...dwa zegarki ;-) Ale Gliceryna ok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

Lepiej jeden ale dobry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak Kolega, który założył temat stwierdzi, że chce jeden, to wówczas też mu doradzimy :-) A póki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jednak zdecydowałem się, że jak narazie zainwestuję w orienta bambino tylko mam takie pytanko, czy orientuje sie ktos gdzie mozna dostac jedną z tych dwoch wersji bambino w sensownej cenie? https://cloudfront.dappered.com/wp-content/uploads/2015/04/Orient_compare.jpg i drugie pytanko czy orient mako jakos znacząco odbiega jakością od skxa? bo raczej jak narazie wziąłbym mako i tego bambino, a po wypłacie sarb033 ewentualnie certina ds tak postanowiłem, dziękuję bardzo za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bambino to bardzo dobry wybór! A co do tych wersji kolorystycznych, to radziłbym uważniebśledzić nasz bazarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, kremowa tarcza i te niebieskie wskazówki robią robotę. Co tu dużo gadać, fajowy zegar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze miałbym do was pytanie odnosnie nurka, bo bedzie raczej budzet na skxa raczej tego 009 bo bardziej mi sie te pepsi podobają, czy warto doplacic do tego mako 2 stówki i wziąć tego skxa? bo po tym co czytałem mam watpliwosci, ludzie na zagranicznych forach piszą, że jakość po stronie seiko, dokładność po stronie mako, na lumie mi jakos nie zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez pewnien czas oba i mako i skx.Według mnie jakość wykonania delikatnie lepsza w mako.O dokładności nie powiem bo skx sie szybko pozbyłem ale orienta mam do dzis i jest bardzo dokładny.Generalnie bardzo polecam ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gdybym ja miał wybieraś sposóród tych dwóch, to też postawiłbym na Orienta. Jednak zasadniczo z tej przyczyny, że do tej pory żadnego Orienta nie miałem  ;) Uważam, że każdy z nich będzie dobrym wyborem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/orient-bambino-v2-fac00009n0-i7250120639.html#imglayer ten orient to jest ten ze zdjecia? bo na zdjeciu wydaje mi sie, ze ma miedziane indeksy a ten z allegro raczej takiej srebrne, co do nurka raczej na 99.9% postawie na mako w wersji pepsi z creationwatches raczej na bransolecie i jakis pasek nato na wakacje mysle, ze bedzie super, Pozdrawiam!


a i jeszcze jedno pytanko http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-2nd-generation-bambino-classic-automatic-fac00009n0-ac00009n-mens-watch-9319.html ten bambino występował w wersji z miedzianymi indeksami? bo na tym zdjeciu tych dwoch wersji ewidentnie są miedziane a na tych zdjeciach innych srebrne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku wszystkie omawiane wyżej zegarki i jak za takie pieniądze to wizualnie na żywo najlepiej wyglądała tania Invicta 8926ob.Ponad 1000 zostaje na drugi zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle czyby na koniec praktyk za wyplate nie sprawic sobie takiego tissota, co myslicie? czy moze lepiej popolować na certine ds1? mysle, ze mako, seiko, bambinbo i ten tissot to juz bedzie calkiem fajna, uniwersalna i ciekawa kolekcja jak na poczatek przygody z    zegarkami


http://allegro.pl/zegarek-meski-tissot-le-locle-ref-t41-1-483-33-i7249183524.html#thumb/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

mysle czyby na koniec praktyk za wyplate nie sprawic sobie takiego tissota, co myslicie? czy moze lepiej popolować na certine ds1? mysle, ze mako, seiko, bambinbo i ten tissot to juz bedzie calkiem fajna, uniwersalna i ciekawa kolekcja jak na poczatek przygody z    zegarkami

http://allegro.pl/zegarek-meski-tissot-le-locle-ref-t41-1-483-33-i7249183524.html#thumb/6

W mojej osobistej ocenie Le Locle to generalnie bardzo dobry wybór  :) Zegarek jest bardzo uniwersalny i jak na ten poziom cenowy bardzo dobrze wykonany. Bardzo ciekawie ten zegarek wygląda od strony dekielka  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do zakupow na dutyfreeisland, ktora opcje wysylki wybrac? bez podatku czy lotnicza darmową z podatkiem? czy jezeli zlapie kontrola celna to wyjdzie mniej niz te 70zl? Pozdrawiam! https://zapodaj.net/a10e776c5ae98.png.html


i druga sprawa czy bransolete da rade znalezc do tego bambino? czy bedzie to w ogole dobrze wygladalo? Pozdrawiam! chodzi mi o to, ze noszac go w lato po prostu poprzez bransolete mozna ograniczyc potliwosc skóry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą, zapomnij o kajdanie do Bambino... Kup np. jakiś fajny perlon na lato i będzie git, stylowo i wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kajdan do Bambino? Jak siosło dla świnii, twn sam poziom abstrakcji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.