Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iMichas

Wymiana wałka nastawczego Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

ostatnio uderzyłem zegarkiem we framugę drzwi na tyle mocno, że koperta zerwała się z paska, poleciała 15 metrów i niestety ułamał się wałek nastawczy od koronki (o ile tak to się fachowo nazywa). Mam zamiar iśc z tym do zegarmistrza, ale najpierw chciałem się zaopatrzyć w potrzebną częśc, bo zamawiajac z aliexpress przesyłka idzie 30-40dni.

 

Mój zegarek to ten model, zamawiany z tej strony:

https://parnis.org/collections/classic/products/classic-p

Z tego co czytałem zegarki Parnisa mają miyote lub tak jak w moim przypadku Seagull'a (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie wiem gdzie to sprawdzić). Zegarek po przejściach wygląda następująco:

980efab896483eaaea42b00d4162bc18.jpg

 

 

3d0067fa501a8b0389a75ebe2146d57d.jpg

 

 

Wydaję mi się, że potrzebuje tej części: https://goo.gl/QjKc5S

 

Polecacie to kupić, czy po prostu dać zegarmistrzowi jakiemuś i powinien mieć takie wałki u siebie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Seagul automat.

Czy powinien mieć to nie wiem...raczej mieć nie będzie i to jest bardziej prawdopodobne...jednak może będzie miał coś podobnego i dopasuje/przerobi żeby było git. Stary jest na wzór - trzeba tylko go wydobyć.

Ja kiedyś w swoim Parnisie Big Chrono wymieniałem teleskopy (gwintowne) i zamówiłem w sklepie w którym kilka lat wcześniej kupiłem zegarek. Niby w ofercie nie mięli ale zapytałem i mi załatwili za kilka $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ST25 i do niego wałek można dorobić, albo zamówić. Wydobyć można go dośc prosto demontując zespół naciągowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.