Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość slawmat

Jak ustawić datę w Rolex Perpetual Date aby była PERPE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawmat

Witam,

od jakiegoś czasu mam zegarek Rolex Oyster Pepetual Date (szczegóły i zdjęcia w tym poście: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....petual+zagadka).

Niestety mimo posiadania certyfikatów, szmateczek, drewnianego pudełeczka i innych cudów nie mam instrukcji ustawienia daty tak aby była wiecznie dobra - a o to w PERPETUALU chyba chodzi :).

Czy ktoś w Was może mi pomóc w tej sprawie?

Pozdrawiam,

Sławek Matkowski

P.S. I jeszcze jedno, jeżeli data będzie już właściwie ustawiona, to zatrzymanie zegarka na kilka dni, czy godzin uruchamia procedurę od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawmat

Oczywiście w tym Rolexie nie ma wiecznej daty... :oops:

Niestety w błąd mnie wprowadził zegarmistrz z ul. Ładnej we Wrocławiu.

Dodam jeszcze, że za przegląd zegarka żądał 1000 zł, a za ustawienie tej "wiecznej" daty 100 zł.

Nadmienię, że wcześniej odkręcił pokrywę zegarka i zajrzał do środka, aby się upewnić, że mechanizm wiecznej daty tam jest.

Nie wiem, czy te ceny są normalne, ale jeżeli tak, to u kogoś, kto się na Rolexach zna.

Pozdrawiam!

Sławek Matkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Rolexa "perpetual" odnosi się do automatycznego naciągu a słowo "date" wymienia jedynie komplikację w postaci daty "oyster"- to określenie szczelnej ,zazwyczaj wodoszczelnej :lol: koperty z koroną zakręcaną na gwint .

chętnie też bym przeglądał Rolexy licząc sobie 1kzł :) a za ustawienie daty brał 100 :) - trzeba było powiedzieć żeby Ci ustawił datę i dał na to pisemną gwarancję nawet po przeglądzie i umówić się że jak coś będezie nie tak to prosisz o podwójny zwrot zapłaconej kwoty - szybko pałka by mu zmiękła :) przepraszam za niezbyt wyszukane zwroty :!:

Oczywiście klasyczne czyszczenie i smarowanie plus uszczelka w przypadku certyfikatu COSC zazwyczaj wynosi w granicach 200-300 zł


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawmat

Jak w tytule:

Czy ktoś z Was może polecić dobry serwis (m.in. Rolexów) we Wrocławiu?

Pzdr.

Sławek Matkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to serwis Rolexa ale ja osobiście miałem zawsze dobrą opinię o tym zakładzie, a poza tym bedzie blisko ładnej- Na ul. skłodowskiej zakład pana Pawlickiego - na przeciwko nowobudowanej galerii..

pozdrawiam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj u Dolińskich na placu Uniwersyteckim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pl.Uniwersytecki OK. , gostka ze Skłodowskiej omijaj ,kasuje i pieprzy robotę.Tarcza minutowa przekręcona , wymieniona koronka sama się odkręciła i jeszcze szczuje na innych zegarmistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.