Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claude Bernard 70105 - zmiana bransolety na pasek

pasek bransoleta claude beranard zmiana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 T200

T200
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 15:11

Cześć, chciałbym skonsultować się z Wami, czy w tym modelu jest możliwa zmiana bransolety na pasek. Od zawsze miałem bransoletę i teraz chciałbym wymienić ją na pasek, ale u zegarmistrza dowiedziałem się, że to w tym przypadku niemożliwe... Czy ma on rację czy po prostu tak mówi, bo pewnie ciężej dobrać do tego pasek ze względu na kształt?

Pasek z kopertą tworzy spójność i zmieni to wygląd, ale nie widzę tu problemów z montażem, tylko czy to musi być jakiś specjalny typ paska? Bo tu jednak bransoleta się "zazębia" z kopertą. Rozumiem, że wówczas pasek musi być węższy na końcu i wchodzić pomiędzy te wyprofilowania?

Może pytanie jest banalne, ale pomimo, że w zegarkach zawsze sam wymieniam baterie czy paski, to zawsze mocowanie było proste i nigdy nie zamieniałem bransolety na pasek.

ec8fff0a1ac06806gen.jpg

• 0

#2 zodiak7

zodiak7
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 15:35

Hej.

Pewnie , że się da wykonać  pasek to tego zegarka.

Przypuszczam , że wspomnianemu zegarmistrzowi chodziło o to że pasek nie będzie  wyprofilowany przy "uszach" jak to ma miejsce w przypadku bransolety.

Różni producenci stosują  w swoich modelach pasków tak zwane kształtowniki z tworzywa sztucznego  które profilują pasek przy uszach.

Tutaj , przykładowy pasek wykonany przez naszego forumowego kolegę:

http://zegarkiclub.p...ówienie/page-68

Użytkownik zodiak7 edytował ten post 29 marzec 2018 - 15:36

• 0

#3 T200

T200
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 17:38

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na wyprofilowaniu przy "uszach" mi nie zależy, a bardziej na stabilności mocowania. Ogólnie rozważam też zamianę zegarka na taki z paskiem, gdyby znalazł się ktoś, kto szuka z kolei z bransoletą. Niestety ciężko o sensowne miejsce na ogłoszenie tego, gdzie druga strona zaproponuje coś w adekwatnym stanie, a nie jakieś dobite i zniszczone Casio. :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pasek, bransoleta, claude beranard, zmiana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych