Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarki od T. Hilfiger'a

dla (byłych) posiadaczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrew97

Andrew97
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 19:01

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem zegarka. Bardzo podobają mi się zegarki TH, np. https://www.e-zegark...2kaAuPsEALw_wcB . Jak większość z was wie marki tego typu zbierają tu negatywne opinie. Mi jednak najbardziej zależy na wyglądzie i na tym, aby zegarek popracował parę dobrych lat. Zwracam się zwłaszcza do osób, które mają/miały zegarek tej firmy albo znajomego posiadacza i proszę o opisanie mi waszych doświadczeń związanych z tą marką zegarków.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

• 0

#2 CzasToPieniadz

CzasToPieniadz
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 19:35

Posiadam (jeszcze) gdyż za kilka dni sprzedaje (na szczęście). Kupiłem 5.01.2018 w samolocie po wypiciu kilku drinków whisky... zakup za 600zl.. owszem zegarek działa wskazuje godzinę... jakby nie patrzeć zegarek wart 50zl ale mam kupca za 500 ufff oprócz znaczka TH nie ma nic cennego w tym zegarku, co gorsza tak mi się spodobało kupowanie w samolocie ze 18.01.2018 kupiłem Maserati zegarek już lepiej wykonany ale dalej badziewny za kwotę 1000zl i tez szukam już kupca.. nic więcej nie dodam chce sprzedać dopóki maja wartość bo w Polsce droższe niż w bezcłowej wiec kasę odzyskam praktycznie i w to miejsce kupiłem już sobie normalne zegarki. Nie patrz na modę bo nie jest tego warta kup sobie zegarek który będzie zegarkiem a nie Chińczykiem za 10zl sprzedawanym za setki. Pozdrawiam
  • 2

#3 Mariusz Kowalczyk

Mariusz Kowalczyk
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 19:41

Nie idź tą drogą! Biorąc pod uwagę, że zegarek został wyprodukowany na zlecenie producenta majtek, nie spodziewałbym się że przetrwa te kilka lat. Obstawiam, że najpierw zejdzie czarna powłoka z koperty i już nie będzie tak szałowy :).
  • 0

#4 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1314 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 19:43

Kolega dobrze prawi polać mu.lepiej dołożyć i kupić jakiś firmowy zegarek

• 0

#5 lejdipik

lejdipik
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 14:03

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem zegarka. Bardzo podobają mi się zegarki TH, np. https://www.e-zegark...2kaAuPsEALw_wcB . Jak większość z was wie marki tego typu zbierają tu negatywne opinie. Mi jednak najbardziej zależy na wyglądzie i na tym, aby zegarek popracował parę dobrych lat. Zwracam się zwłaszcza do osób, które mają/miały zegarek tej firmy albo znajomego posiadacza i proszę o opisanie mi waszych doświadczeń związanych z tą marką zegarków.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

moj były szef zakupił sobie takiego sportowego TH w wersji z niebieską tarczą i silikonowym paskiem w kolor. Pod mokasyny :) cóż wyglądało to fajnie. Zadowolony był bardzo. Duży zegar dla duzego faceta, zwracał uwagę. Mam też wyjątkowych fanów zegarków marki Boss- i nie zrobi się nic. Idą na 'markę'. Koleżanka też wydała ponad tysiaka ma 'złotawego TH' -po prostu reklama. Parcie w gazetach, kopiowanie marek innych. Nie psują się jesli ktoś zapyta. Nic nie schodzi z powłok. Nie ma problemu z chodem. Ale patrząc na rękę takiej osobie widzi się po prostu kompletny brak znajomości wartości zegarków tudzież tylko modowy zamysł. Ot kaprys jak kolejna marynarka czy buty w taki czy inny 'deseń' :) 

• 0

#6 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 19:24

Aż specjalnie przyjrzałem się dziś TH.
Nie ma co demonizować.
Seiko za 500 złotych wcale lepiej nie wygląda.

Jak się podoba, to brać i cieszyć się z zakupu.
Myślę, że w tych kwotach cudów nie ma się co spodziewać, a wybór uzależnić od doznań wizualnych.
  • 1

#7 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 4849 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 14:34

Aż specjalnie przyjrzałem się dziś TH.
Nie ma co demonizować.
Seiko za 500 złotych wcale lepiej nie wygląda.
Jak się podoba, to brać i cieszyć się z zakupu.
Myślę, że w tych kwotach cudów nie ma się co spodziewać, a wybór uzależnić od doznań wizualnych.

A gdybyś sam stał przed wyborem zegarka mając te 500 zł, to jak rozumiem, rozważając między TH a SEIKO, miałbyś jakieś wątpliwości? Przecież nawet zakładając, że w przypasku SEIKO będzie to coś na 7s26, to w zasadzie dostajesz werk, który jest nie do zdarcia...
  • 0

#8 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 17:01

Dokładnie, zrobiłbym tak jak, napisałem. Kierowałbym się wyglądem.

Nie miałoby znaczenia czy to kwarc ( który też może latami służyć ) czy mechanik.

Wizualnie mało które Seiko mi się podoba. To raz. A dwa - dobrą jakość tanich Seiko można włożyć między bajki. Niczym nie wyróżniają się na tle TH.

Wygląd zegarka, to kwestia indywidualna, i pomijając to, to nie wiem, czy osoba początkująca byłaby zadowolona z mechanika.

Mechanika kupuje się świadomie, znając wszystkie jego ograniczenia użytkowe.

• 0

#9 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 4849 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 17:05

Co dotyczy dobrej jakości tanich SEIKO, to mam jednak inne spostrzeżnia. Miałem SNK, miałem SNZG i uważam, że akurat linia "5" od SEIKO oferuje bardzo dobry stosunek jakość/cena. Stojąc przed wyborem TH/SEIKO, wybrałbym SEIKO :-)
  • 0

#10 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 17:14

Może jestem wybredny, może zwracam uwagę na coś innego, ale dla mnie ich jakość jest niezadowalająca.  

• 0

#11 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 4849 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 17:35

Może jestem wybredny, może zwracam uwagę na coś innego, ale dla mnie ich jakość jest niezadowalająca.

Spoko, w takim razie poprzestańmy na protokole rozbieżności ;-)
  • 0

#12 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 17:38

Tak zróbmy.

Nie we wszystkim musimy się zgadzać :)

• 0

#13 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 19:02

Zegarek Seiko od zegarka modowego typu T. Hilfiger różni przede wszystkim to że wiadomo co jest w środku i można zegarek naprawić jakby co a nie trzeba go wywalać jak coś nawal - choć ja w temacie "kwarca" wolałbym Casio, większy wybór.

• 0

#14 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:25

Zegarek Seiko od zegarka modowego typu T. Hilfiger różni przede wszystkim to że wiadomo co jest w środku i można zegarek naprawić jakby co a nie trzeba go wywalać jak coś nawal - choć ja w temacie "kwarca" wolałbym Casio, większy wybór.

No widzisz, dla niektórych to może jest argument, dla mnie żaden.

Kupować zegarek -  który nie podoba mi się - tylko dla tego, że wiem co jest w środku ?  

Z mechanizmami w zegarkach modowych też nie ma co przesadzać, potrafią latami śmigać.  

Myślę, że w żadnym zegarku kwarcowym, w tym budżecie, czy to modowy czy nie, mechanizmu nie naprawia sie, tylko wyrzuca i montuje nowy.

Reasumując -  nic nie przekona mnie do kobiety brzydkiej jak noc, tylko dlatego, że np. potrafi gotować :)

• 0

#15 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:32

No widzisz, dla niektórych to może jest argument, dla mnie żaden.

Kupować zegarek -  który nie podoba mi się - tylko dla tego, że wiem co jest w środku ?  

Ale nikt Ci nie każe kupować zegarka który Ci się nie podoba - co prawda nigdy nie zwracałem uwagi na zegarki T. Hilfiger ale "wujek google" podpowiada że wzornictwo zegarków trafiających na rynek pod tą marką nie jest specjalnie wyszukane i szczególnie oryginalne, więc jeśli kupującemu nie chodzi o znaczek na tarczy, to bez trudu znajdzie w ofercie firm zegarkowych coś łudząco podobnego w podobnej cenie... ja bym tak kombinował - bo kupować zegarek za 600PLN z najprostszym chińskim mechanizmem w środku jest tak samo słabe jak kupowanie zegarka który się nie podoba, moim zdaniem.

Myślę, że w żadnym zegarku kwarcowym, w tym budżecie, czy to modowy czy nie, mechanizmu nie naprawia sie, tylko wyrzuca i montuje nowy.

To prawda - lecz żeby wymienić trzeba wiedzieć co to jest za mechanizm i mieć możliwość jego zakupu :)

Użytkownik Daito edytował ten post 31 marzec 2018 - 20:33

• 0

#16 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:41

No widzisz, różnie na to patrzymy.

Zegarek z założenia służy do odmierzania czasu, a w tym TH jest tak samo dobry jak Seiko, ba, nawet lepszy, bo dokładniejszy. 

A jak jeszcze się podoba i jakościowo nie jest dnem, to po co kombinować i zamartwiać się na zapas, że może kiedyś się zepsuje.

Nie ma co stwarzać sobie dziwnych dylematów. To tylko zegarek i to bardzo budżetowy.

• 0

#17 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 4849 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:45

To coś więcej niż zegarek, to TH, cały sposób bycia ;-)
  • 0

#18 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:48

Sam widzisz  ;)

• 0

#19 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 4849 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 20:50

Co do ich zegarków, to zdania nie zmieniam, ale łachy mają całkiem ok ;-)
  • 0

#20 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 21:00

I dobrze, trzeba mieć swoje zdanie, a nie ulegać  ^_^

Ale widzę, że czujesz, nieodpartą chęć, posiadania w swojej kolekcji, choć jednego, TH   :D

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych