Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Dla nas wszystkich Pleksi kochających !

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo nie od dziś, ze Vintage harakteryzuje się pięknymi wypukłymi szkłami plastikowymi „Plexi” lub jak kto woli „hesalit”

Jest nas tu wielu co lubi ten powiew i z chęcią podziwiają te zegarki. :)

 

post-22413-0-83757400-1522406400_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest?? Wygląda jak słoik :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli innego to denko od koncentratu pomidorowego odcieli i tak sprzedali ;)

1680


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc lepiej wygląda w 5513 ale co kto lubi;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym się akurat zgodzę „superdome” w szczególności!

Tak dla zobrazowania o co chodzi.

 

post-22413-0-41549100-1522407284_thumb.jpeg

Zdjęcie z sieci!

 

post-22413-0-54763500-1522407407_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Uwielbiam hesalitowe szkiełka. Nadają fajnego klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest z nimi mnóstwo radości.  :D

 

post-94542-0-54905900-1522420052.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed, jednakże poniekąd "service dome" i "dome" są tak rzadkie jak rozwolnienie!  :( W ilu swoich chciałbym na takie wymienić ale nasze zegarmajstry dysponują tylko tymi od majonezu dekoracyjnego a o nisako profilowych pamięć zaginęła!  :angry: Przekichane jak Bolka trampki bowiem strucle tracą na swej atrakcyjności i nie mogę osobiście tego znieść!  :wacko: Ech co za czasy......


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed, jednakże poniekąd "service dome" i "dome" są tak rzadkie jak rozwolnienie! :( W ilu swoich chciałbym na takie wymienić ale nasze zegarmajstry dysponują tylko tymi od majonezu dekoracyjnego a o nisako profilowych pamięć zaginęła! :angry: Przekichane jak Bolka trampki bowiem strucle tracą na swej atrakcyjności i nie mogę osobiście tego znieść! :wacko: Ech co za czasy......

Lepsze jednak takie słoikowe niż żadne ;)

 

IMG_0462.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed, jednakże poniekąd "service dome" i "dome" są tak rzadkie jak rozwolnienie!  :( W ilu swoich chciałbym na takie wymienić ale nasze zegarmajstry dysponują tylko tymi od majonezu dekoracyjnego a o nisako profilowych pamięć zaginęła!  :angry: Przekichane jak Bolka trampki bowiem strucle tracą na swej atrakcyjności i nie mogę osobiście tego znieść!  :wacko: Ech co za czasy......

No nie do końca! Większość 5513 i 1860 niestety ma powymieniamy na serwisowe szkiełka a kolekcjonerzy poszukują superdome i płaca słono za takie rarytasy!

Sam jestem zwolennikiem tych majonezowych ;):D

 

 

Oj tak panowie dużo radości dają te plastikowe szkiełka! :)

 

 

X3

 

post-22413-0-20806200-1522427826_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak panowie dużo radości dają te plastikowe szkiełka! :)

 

Zdecydowanie! :D

 

AuX4PLX.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche więcej plastiku. :)

 

post-22413-0-67991200-1522824474_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie szkiełko hesalitowe można by zamontować do Casio EF503? Chcę z niego zrobić trochę homage Speedmastera :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Wodoszczelność ucierpi, poza tym w codziennym użytkowaniu takie wypukłe szkła są bardzo niepraktyczne - czytaj : witajcie ściany i poręcze, już do was pędze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie szkiełko hesalitowe można by zamontować do Casio EF503? Chcę z niego zrobić trochę homage Speedmastera :).

 

Miałem zmodowane SNK809 z założonym plexi zamiast normalnego szkiełka. Kupiłem go już zmodowanego więc nie wiem jak wyglądała operacja zmiany szkiełka, ale myślę, że nie powinno być problemu, jeśli odpowiednio dopasujesz rozmiar hesalitu ;)

 

lXqr6fZ.jpg

 

Y153Y7i.jpg

 

aLiidcO.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Turrican - no tak, jestem tego świadomy, ale jednak +1 do wyglądu wg mnie jest ;-).

 

@dodge66 - świetnie wyglądał!

 

Orientujecie się gdzie znajdę takie szkiełko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny zegarmistrz powinien mieć większość rozmiarów "na stanie", są też np. w timepol'u https://www.timepol.pl/szkielka_do_zegarkow.php Z tego co widzę, rozmiary liczone są co 0.2mm :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22413-0-10633500-1524125729_thumb.jpeg

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mineral odnosilo się do tego, że ten zegarek to istny diament Swoją drogą zaraz wstawię zdjęcia moich pleksi

 

Trzymajcie :D9a428eb0674a879a4b377faa9c1e3a64.jpg26969ff226f9a59ce176fa195a1d348c.jpgf7891b54e7007e221e524750970a183d.jpg61548370506605539d31e8c6bea4429d.jpg025e6b47b4742921f0ef64ce02797ac1.jpgc26e30108696debe06fabc2975422908.jpg29cc3f2dd876fa45dea23031fdc2cee8.jpg8aa74a710763bea9cdfa7bff865b579e.jpg53a3706fed8eb1959732cc1e71318c10.jpg

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę bulaje. :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan Hublot? :D

Niekoniecznie, po prostu podoba mi się ten klimat, krągłości, grube szkło. smaczki związane ze zmianą kąta widzenia etc. B)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kolegi, postanowił go nosić od "okazji" tylko szkiełko z rysą, ciężko takie zdobyć? post-68064-0-08639500-1524308596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.