Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nefrytowy

Omega pasówka pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

No ale pasówka to z założenia jest składak... ;) Nie wiem czy z lat 20-tych XX wieku, wygląda współcześnie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie werk z lat '20-tych, reszta to współczesne części. Ciekawe co podlegało renowacji, jak wynika z opisu.

Myślę że za tę lub zbliżoną cenę idzie znaleźć na bazarku oryginał w porządnym stanie. Zagadaj do kolegi @ Gregory_70, często wystawia ładne egzemplarze tej marki :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozmiar mi się rozchodzi, mam dość sporą rękę, raczej nie kupię poniżej 1,5k zł omegi z rozmiarem < 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mechanizm i wskazówki są stare oryginalne z epoki - koperta,koronka i tarcza to współczesny Chiński wyrób - ale przyznaję podoba mi się nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek z olx'a bardziej mi się podoba...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z OLX ma 47mm bez uszu - one są grube warto przymierzyć przed zakupem bo są naprawdę ogromne 

Ten z allegro jeszcze większy bo 50mm !! 


Ten z allegro jest w oryginalnej kopercie tylko z obciętym kominkiem, dorobionym krótszym wałkiem z koronką, tarczą rzemieślniczą i dolutowanymi uszami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z OLX ma 47mm bez uszu - one są grube warto przymierzyć przed zakupem bo są naprawdę ogromne 

Ten z allegro jeszcze większy bo 50mm !! 

Ten z allegro jest w oryginalnej kopercie tylko z obciętym kominkiem, dorobionym krótszym wałkiem z koronką, tarczą rzemieślniczą i dolutowanymi uszami

 

jak dla mnie 47-48 jest ok

 

A co do tego z czarną tarczą to dobrze czy źle jesli chodzi o te przeróbki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem w tym budżecie przy tych wymaganiach <44mm

Tylko Pasówka wchodzi w grę.

Waszym subiektywnym zdaniem który lepszy?

Jeszcze takie coś, tylko żonie się tarcza nie podoba

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7246754024

Kupowałem kiedyś u tego sprzedawcy.

Jeden zakup, kilka sztuk i problem  - stan zdecydowanie odbiegał od opisu ( np. brak kamieni, których na zdjęciu nie było widać). Zegarki zabrałem do znajomego zegarmistrza i jego ocena stanu technicznego była zdecydowanie inna. Sprzedający nie poczuwał się do jakiegokolwiek obowiązku, nie miły w kontakcie. Odradzam  zakup u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Słuchaj żony :). Odpuść ten z all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostaje zloty który mi się podoba i biały też ok ale na plus oryginalna tarcza.

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już, to ten z OLX. Niemniej to są wielkie zegarki i przy noszeniu na co dzień trochę uciążliwe (jak i brak mechanizmu przeciwwstrząsowego).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już, to ten z OLX. Niemniej to są wielkie zegarki i przy noszeniu na co dzień trochę uciążliwe (jak i brak mechanizmu przeciwwstrząsowego).

Taki bardzo podobny zegarek sprzedawał jeden z @Kolegów z forum na bazarku. Czyżby zbieg okoliczności ?

https://www.olx.pl/oferta/omega-pasowka-15-kamieni-piekny-CID87-IDsAOGp.html


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kieszonkach te systemy chyba nie były jeszcze rozpowszechnione :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia 3603 ma ;)

Kolega trochę wyżej celuje :rolleyes:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3603 już mam. Od tego się zaczęło :).

Chciał bym coś omegi, alpiny, zenith itp. Z naciskiem na omegę.

post-92015-0-05489600-1522739509.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na takie cudo, tak wiem ale mi się podoba :)

 

W końcu to Twoje pieniądze, Twój zakup i Tobie ma się podobać. :wub:

Niech się nosi :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.