Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bazarek

To tylko prośba o wyjaśnienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 waldy

waldy
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 16:43

A ja lubię oglądać oferty i zdjęcia zegarków, nawet jak nie jestem bezpośrednio zainteresowany. Mam z tego powodu rozeznanie co do wartości czasomierzy i można pooglądać ładne zegarki. Mi tam wcale nie przeszkadza bazarek. B)

Oczywiście masz prawo.

Pooglądać ładne zegarki można też w "galerii" czy "jaki zegarek masz dziś na ręku" -  te wystawiane na bazarku nie koniecznie wszystkie są ładne - to zależy od talentu fotografa! Natomiast "rozeznanie co do wartości czasomierzy" to myślę, że nie koniecznie. Nie znamy faktycznej ceny sprzedaży a w wielu ofertach sam sprzedający potrafi zejść z pierwotnej ceny o kilkadziesiąt procent ! Sądzę, że ceny aukcyjne są bardziej miarodajne.

• 0

#22 spy

spy
  • Użytkownik
  • 945 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 08:11

Należałoby też usunąć zapisy których nie da się automatycznie (w ustawieniach portalu) kontrolować, czyli maks. 3 tematy i podbijanie co 48h.

Użytkownik spy edytował ten post 06 kwiecień 2018 - 08:11

• 0

#23 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1492 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:47

Rozwiń :)

Może mam jeszcze nazwiska podać?

2 pierwsze z brzegu przykłady olewania regulaminu:

- pisanie przez modów w wątkach sprzedażowych informacji do sprzedającego w stylu: kupuję. Ja rozumiem, że to szybsze, ale inni użytkownicy nie mają takiej możliwości i muszą wysyłać PW.

- nagminne wystawianie aukcji grzecznościowych z danymi do innej osoby i dopiskiem, że ja nic nie wiem, proszę się kontaktować z tą osobą (w domyśle: za nic nie odpowiadam).

Użytkownik poiuyt edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 14:48

• 5

#24 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 8709 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 07:16

Dla mnie największą obrazą forumowiczów to wystawianie na bazarku dużo drożej (nawet kilka stówek) niż to samo, ta sama osoba na allegro - tam jeszcze odejdzie prowizja więc różnica w cenie się zwiększy 

Dla mnie to jest próba wykorzystania reputacji forum do zrobienia z kogoś idioty i nabicia go w butelkę 

Linków nie podam może zainteresowani przeczytają i zmienią podejście 

• 0

#25 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa
  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 07:26

Dla mnie największą obrazą forumowiczów to wystawianie na bazarku dużo drożej (nawet kilka stówek) niż to samo, ta sama osoba na allegro - tam jeszcze odejdzie prowizja więc różnica w cenie się zwiększy 
Dla mnie to jest próba wykorzystania reputacji forum do zrobienia z kogoś idioty i nabicia go w butelkę 

Pewnie wychodzą z założenia, że reputacja forum to wartość dodana. :D
Jak nie przymierzając ceny w butiku i na Chrono24 :huh:
  • 0

#26 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 5558 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:39

Serio ktoś tak robi..?  :rolleyes:  Ale bywa wesoło, to fakt. Do mnie kiedyś w wiadomości do mojego ogłoszenia na OLX pewien koleś wystartował z pretensjami: "Jareczku, na KIZI i Czasoholikach" ceny inne... A kiedy mu wyjaśniłem, że owszem, inne (czyli niższe albo z rabatami), bo na forum i grupach są pasjonaci zegarków, a nie ludzie, dla których zegarek to przeważnie jedynie gadżet, obraził się (chociaż przecież sam musiał być forumowiczem i członkiem ww. grupy, skoro zauważył te różnice).  :lol:

• 0

#27 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 7058 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:33

Mnie zdarza się

Ja robię dokładnie odwrotnie  ;) Ja decyduje się jednocześnie wystawić też na Alle... i OLX, to tam jest drożej. Może nie dużo drożej - w przypadku Alle... głównie chodzi o prowizję, ale zawsze więcej, niż na naszym bazarku  :)

• 0

#28 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 5558 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 13:57

Mnie zdarza się

Ja robię dokładnie odwrotnie  ;) Ja decyduje się jednocześnie wystawić też na Alle... i OLX, to tam jest drożej. Może nie dużo drożej - w przypadku Alle... głównie chodzi o prowizję, ale zawsze więcej, niż na naszym bazarku  :)

No to co Ci "się zdarza", bo nie rozumiem.... :rolleyes:

• 0

#29 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 7058 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 14:06

Nic mi się nie zdarza :-) Jakiś chochlik się wkradł ;-) Raz jeszcze, jeśli wystawiam jednocześnie u nas, na Alle... i OLX, to na Alle... i OLX wystawiam drożej :-) Żeby nie było, przy takich okazjach forumowych Kolegów nie obrażam :-)

Użytkownik fidelio edytował ten post 27 kwiecień 2018 - 17:21

• 0

#30 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 5558 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 16:24

Żeby nie było, przy takich okazjach forumowych Kolegów nie obrażm :-)

Yyy... Że co? :D  :lol:

• 0

#31 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa
  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 16:40

Dla kolegów z forum jest taniej, napisał @fidelio. :wub:

• 0

#32 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 8709 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 16:46

Dla kolegów z forum jest taniej, napisał @fidelio. :wub:

I tak właśnie powinno być - na forum taniej przynajmniej o prowizję i dodatkowo jak ktoś ma coś ciekawego, rzadkiego, wyjątkowego i poszukiwanego to najpierw na forum powinien się pojawić dając prawo pierwokupu "swoim" wtedy może być nawet za zawyżoną cenę (rzadkie zegarki mają prawo być drożej cenione) dopiero jak nikt nie kupi przez jakiś czas i zegarek powędruje na allegro to wtedy cena powinna uwzględniać choćby różnicę prowizji 

Oczywiście może sobie każdy sprzedawać jak chce i za ile chce ale dla mnie taki typek to .............. j

• 0

#33 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 7058 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 17:23

Dokładnie tak jest, jak coś wystawiam, to na naszym bazarku jest NAJNIŻSZA cena  :) Nad prawem "pierwokupu" musze się jeszcze zastanowić  ;)

W sensie, że tak jak napisał wcześniej Kolega @Paweł Bury, Kolegów na forum NIE OBRAŻAM ceną wyższą niż ta, za którą oferuję te same zegarki gdzie indziej  :) Ale to już Kolega @Jędrula.wawa wyjaśnił, wchodząc w rolę mojego osobistego adwokata, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny  ;)

Użytkownik fidelio edytował ten post 27 kwiecień 2018 - 17:23

• 0

#34 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 3664 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:26

Kilka lat temu może to była prawda.

Teraz tu jest wieksze bydło niz na allegro  :(

• 0

#35 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 7058 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:29

Kilka lat temu może to była prawda.
Teraz tu jest wieksze bydło niz na allegro  :(

Może nie mam tu jakiegoś ogromnego stażu, ale póki co, tego bydła jeszce nie odczułem... I w sensie, że na bazarku? Jak?
  • 0

#36 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 3664 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 21:18

Na bazarku.
Na alle jest zwyczajowe "witam", a tutaj od razu "sprzedaz za 1000" lub "dam 300 i koze" ;)
Na pewno macie racje, ale ja nie mam tysiecy zaufanych kolegow, bo sie tu zarejestrowali ;)
  • 3

#37 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 7972 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:28

...
W każdym bądź razie... już niedługo będzie zupełnie nowy regulamin i dużo zmian :)

Jak pracujecie nad nowym regulaminem bazarka, to może będzie trzeba dać choć jedno zdjęcie przedmiotu w ogłoszeniu, a jak ktoś chce to może dać linki do galerii czy zdjęć.
  • 0

#38 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 11003 postów

Napisano 02 maj 2018 - 21:08

Szkoda, że osunąłeś już swoje ogłoszenie.
Mimo wszystko Twój link do instagrama trochę się różnił od linków do galerii którą wystawiają koledzy.

W każdym bądź razie... już niedługo będzie zupełnie nowy regulamin i dużo zmian :)

Czy będzie wprowadzony podział na zegarki nowe i używane ?
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych