Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Many70

Dwa mechanizmy do identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chciałbym prosić o informację na temat tych mechanizmów, wiem że jeden to repetier minutowy.

Pozdrawiam!!

post-59227-0-56142500-1522910431_thumb.jpg

post-59227-0-64020100-1522910445_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny to leCoultre, wygląda mi, że w wyrobie Patka, około roku 1880. Dolny repetier, przepiękny...czy LeCoultre? Pewnie też Patek...Nie wiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten górny " Le Coultre w wyrobie Patka"( kotwica).

Ten dolny z taką "gitarą od młoteczków" to dla mnie zawsze Le Coultre albo na bazie .

No ale , piękne zegarki oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć że mechanizm Patka nie był sygnowany a koperta jest z sygnaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... Numer pięciocyfrowy? Na jaką cyfrę się zaczyna? Mój na "3"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy, duże prawdopodobieństwo, ze zegarek wykonał Patek, ale jak nie ma sygnatury (może pod tarczą) to potwierdzić może jedynie firma.

Drugi LeCoultre z rodziny kaliber 41, ale po modyfikacjach, gdy nie ma sygnatury tez trudno określić producenta zegarka. Może ma sygnaturę LeCoutre pod młotkiem.

 

Edit
Jest w USA sporo zegarków wyglądających jak Patek, ale bez sygnatury, firma czasem się nie chce do nich przyznać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.