Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś rozpoznaje???

Odnalazłem zegarek pracowniczy po ojcu. Ponad 22lata. odrestaurowany jest na chodzie. Ojciec dostał go gdy pracował w Daewoo FSO. Coś o nim powiecie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sheldon Cooper

Sheldon Cooper
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:35

Załączony plik  IMG_20180315_165005.jpg   130,73 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20180315_164918.jpg   145,49 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20180315_164912.jpg   141,43 KB   18 Ilość pobrań
  • 0

#2 gienek_mkb

gienek_mkb
  • Użytkownik
  • 1402 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:52

Wydaje mi się, że to jakaś współpraca z marką Daewoo? :)

daewoo-logo.jpg

Edit. Wybacz nie zobaczyłem w tytule, że napisałeś iż Ojciec dostał go po pracy w tej firmie :)

Użytkownik gienek_mkb edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 13:53

• 0

#3 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3781 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:23

Jest to zapewne jakiś azjatycki noname zamówiony przez Daewoo i raczej nie ustalimy producenta. Ciekawe co siedzi w środku. Pewnie Miyota.

• 0

#4 brz

brz
  • Użytkownik
  • 411 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:52

Ojciec dostał z okazji jakiegoś –lecia pracy lub istnienia firmy albo przejścia na emeryturę? Na to mógłby wskazywać napis 선차기념. O ile oczywiście dobrze go przepisałem i tłumacze internetowe są cokolwiek warte w tej sytuacji (a z reguły nie są). Bo w baaardzo wolnym tłumaczeniu wychodzi coś w stylu „jublieusz” albo „na pamiątkę”. :)

Użytkownik brz edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 14:53

• 0

#5 Sheldon Cooper

Sheldon Cooper
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 13:28

W srodku był mechanizm quartzowy ale został kompletnie wymieniony bo wszystko było zalane. Zegarek przez około 20 lat leżał nieużywany/zapomniany.

Ojciec dostał z okazji jakiegoś –lecia pracy lub istnienia firmy albo przejścia na emeryturę? Na to mógłby wskazywać napis 선차기념. O ile oczywiście dobrze go przepisałem i tłumacze internetowe są cokolwiek warte w tej sytuacji (a z reguły nie są). Bo w baaardzo wolnym tłumaczeniu wychodzi coś w stylu „jublieusz” albo „na pamiątkę”. :)

Przywiózł go z delegacji z Korei. A siedział tam pół roku albo rok, sam już nie pamiętam. Więc możliwe, że napis brzmi:,,Na pamiątkę". Szukam jeszcze drugiego bo przywiózł dwa. Drugi był większy i miał samolot na sekundniku. Tyle pamiętam bo ostatni raz widziałem go pewnie jakieś 10 lat temu:-P

• 0

#6 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7881 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 13:41

No cóż... kwarcowa reklamówka. Wstyd tylko , że pracodawca takie badziewie dawał na jubileusz. Ale jak widać taki pracodawca 

• 0

#7 Sheldon Cooper

Sheldon Cooper
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 13:43

No cóż... kwarcowa reklamówka. Wstyd tylko , że pracodawca takie badziewie dawał na jubileusz. Ale jak widać taki pracodawca

Domyślam się, że tych zegarków trochę poszło w obieg bo w czasach świetności to duuuża firma była. Więc baaaardzo byłbym zdiwiony jakby były to porządne czasomierze:-P
  • 0

#8 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7881 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 14:19

Żeby to były jakiekolwiek czasomierze.. najtańsza chińszczyzna za dolara 

• 0

#9 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:25

Ale - jakby nie patrzeć jest to jakiegoś stopnia - pamiątka...podobno mówią : "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda"... :P

• 0

#10 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7881 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:58

Oczywiście,że pamiątka i wartość sentymentalną ma olbrzymią, moja uwaga tyczyła się bardziej tego że pracodawca powinien się puknąć w głowę , zanim ludziom którzy tworzą ( współtworzą ) firmę w nagrodę jubileuszową da takie coś. 

• 0

#11 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14227 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 19:02

Jak dostanie lepszy, to go dobra zmiana zaraz do pierdla wsadzi. Więc może lepiej nic nie dostawać?

• 1

#12 brz

brz
  • Użytkownik
  • 411 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 07:18

najtańsza chińszczyzna za dolara

W tym przypadku raczej koreańszczyzna. :)
  • 0

#13 Sheldon Cooper

Sheldon Cooper
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 11:26

Jak najbardziej koreańszczyzna :-P ale to prawda, że wartość sentymentalną ma dla mnie i jak widać na fotkach do koszuli całkiem ciekawie się prezentuje. Temat stworzyłem bo pomyślałem, że może ktoś rozpozna w nim na jakim modelu się wzorowali bądź coś w tym stylu. Ja jestem amatorem który zaczął się interesować i przywracać do życia stare zegarki ;-) więc z wiedzą u mnie cienko.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych