Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paulus57

Dokładność automatów

Rekomendowane odpowiedzi

SARB ma deklarowaną dokładność +25/-15 sek/doba z tego co pamiętam. więc 26sek lekko przekracza tą normę, ale raczej bym nie tragizował. czy dać do zegarmistrza? zależy jak często je nosisz i jak bardzo Ci to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłeś dokładność, w jakim okresie i jak długo masz te zegarki?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

toż to jakas tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłeś dokładność, w jakim okresie i jak długo masz te zegarki?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki co robi +/-30s na dobę nie ma prawa się uchować

Dla porównania moje pomiary średnich wielodobowych: 1.poz-średnia za 9 dni; 2poz-średnia za 51 dni za wyjątkiem Hamiltona-średnia 13 dni, Zegarki noszone lub w rotomacie

Hamilton King D-D -0,86s/doba; -1,17s/doba

Tissot Navigator 160th -0,33s/doba; -0,38s/doba

Deep Blue +7,33s/doba i +7,56s/doba

Aviator Sikorsky +4,66s/doba; +2,12s/doba

Ch.Ward C900 Worldtimer -1,88s/doba; +1,22s/doba

Wynik +41s/dobę czy nawet +25s to przepaść.

Zegarek ma być dokładny w końcu to jego podstawowe zadanie. Oczywiście kwarcom nie dorównują ale to są średnie akceptowalne, nie zauważalne w codziennym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB ma deklarowaną dokładność +25/-15 sek/doba z tego co pamiętam. więc 26sek lekko przekracza tą normę, ale raczej bym nie tragizował. czy dać do zegarmistrza? zależy jak często je nosisz i jak bardzo Ci to przeszkadza.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck&hl=pl

 

Może się okazać, że w niektórych przypadkach odchyłki da się redukować innym odłożeniem na noc.

Miesiąc to stosunkowo mało. Jeżeli to nowe zegarki to daj im jeszcze chwilę, bo często mechanizm musi się "ułożyć"


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB ma deklarowaną dokładność +25/-15 sek/doba z tego co pamiętam. więc 26sek lekko przekracza tą normę, ale raczej bym nie tragizował. czy dać do zegarmistrza? zależy jak często je nosisz i jak bardzo Ci to przeszkadza.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck&hl=pl

 

Może się okazać, że w niektórych przypadkach odchyłki da się redukować innym odłożeniem na noc.

Miesiąc to stosunkowo mało. Jeżeli to nowe zegarki to daj im jeszcze chwilę, bo często mechanizm musi się "ułożyć"

Hot news - Pagani padł. Wydaje jakieś dziwne dźwięki, a koronka z osią wychodzi sobie na zewnątrz w całości, bez używania przemocy. Może nazwa powinna brzmieć: "Padaka Design"? Pozostają dwa do testów.

Tisell. Jesli nie divery to piloty na miyota 9015. za 199$ plus vat z korei.

Dzięki. Pooglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell. Jesli nie divery to piloty na miyota 9015. za 199$ plus vat z korei.

Na eBayu od 300USD plus opłaty... Tanio to nie jest. Masz lepsze źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu od 300USD plus opłaty... Tanio to ni jest. Masz lepsze źródła?

korea. Poszukaj koreanskiej nie czeskiej strony producenta, nie przez ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzacie odchyłki w swoich zegarkach? Mam Seiko 5 i wg mnie ma sporą odchyłkę, co kilka dni 2 minuty muszę dołożyć ale nigdy żadnych specjalnych pomiarów nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korea. Poszukaj koreanskiej nie czeskiej strony producenta, nie przez ebay.

No cóż, pewnie to efekt późnej pory i zapomniałem o wujku Google. Dzięki. :)

Jak sprawdzacie odchyłki w swoich zegarkach? Mam Seiko 5 i wg mnie ma sporą odchyłkę, co kilka dni 2 minuty muszę dołożyć ale nigdy żadnych specjalnych pomiarów nie robiłem.

Wydaje mi się niezbędny czasomierz kwarcowy kontrolowany radiowo lub satelitarnie, wtedy on jest odniesieniem do sprawdzania (nie)dokładności zegarków mechanicznych.

Kolega Sol polecił aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck&hl=pl .

Wg mojej niepełnej wiedzy pomiarów trzeba dokonywać kładąc zegarek w kilku pozycjach i oceniać wynik po łącznym wykonaniu testów. Dzięki nim będziesz też wiedział w jakiej pozycji układać "do snu" automaty, by ich praca była jak najdokładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzacie odchyłki w swoich zegarkach? Mam Seiko 5 i wg mnie ma sporą odchyłkę, co kilka dni 2 minuty muszę dołożyć ale nigdy żadnych specjalnych pomiarów nie robiłem.

WatchCheck na Androida. Pomiary w zależności od typu zegarka, raz na dobę, raz na tydzień, raz na miesiąc i więcej. W przypadku zegarków mechanicznych dobrze jak mają za sobą miesiąc - dwa chodu. 

 

W moim przypadku:

- Deep Blue@NH36 od +8 do -4 s/d

- Zeppelin@Miyota8215 +25s/d

- Boctok Amfibia@2416 +55s/d (ale tego mam ledwo kilka tygodni).

 

Dla porównania kwarcowe eco od Citizenia robi od -0,1 do +0,2 na dobę.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagani Design miałem 4 miesiące i cały czas odchyłka była +3-5 sek. na dobę. Parnis Diver robi +11 sek.

Epos +6, FC biały +6, FC czarny + 8.

Jeśli z mechanizmem jest wszystko ok, to można automaty nawet średniej klasy ustawić w miarę dokładnie.

Oczywiście zegarmistrz może :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest w Pagani, jakieś ST?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest w Pagani, jakieś ST?

Tak Seagul ST6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Twoje wyniki wyglądają na takie bardziej realistyczne. Czy wykonywałeś je zaraz po zakupie, czy też po dłuższym okresie użytkowania (oprócz Amfibii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że z wizytą u specjalisty trzeba poczekać około 2 miesiące? Twoje wyniki dają nadzieję na poprawę moich nabytków. Pagani miałeś jaki model? Z jakim mechanizmem?

 

W tym miałem ST6 i od początku miał taką odchyłkę, czym byłem szczerze zaskoczony.

post-57470-0-42000700-1523784080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miałem ST6 i od początku miał taką odchyłkę, czym byłem szczerze zaskoczony.

attachicon.gif20180204_231849.jpg

Z tego wniosek, że zły kolor wybrałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek, że zły kolor wybrałem. ;)

Najwidoczniej :) .

Ale to dziwne, bo większość użytkowników po zakupie Pagani zwraca uwagę właśnie na jego dokładny chód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej :) .

Ale to dziwne, bo większość użytkowników po zakupie Pagani zwraca uwagę właśnie na jego dokładny chód.

Tym się niestety sugerowałem, a mnie się trafił niedokładny i popsuła się koronka. Widocznie pechowcem jestem... Pozostaje teraz ryzykować ponownie, jeżeli naprawa się nie uda, albo zacząć odkładać na pierwowzór TAG Heuer Calibre 5.

post-102388-0-34478700-1523786839_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.