Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paulus57

Dokładność automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Tym się niestety sugerowałem, a mnie się trafił niedokładny i popsuła się koronka. Widocznie pechowcem jestem... Pozostaje teraz ryzykować ponownie, jeżeli naprawa się nie uda, albo zacząć odkładać na pierwowzór TAG Heuer Calibre 5.

attachicon.giftagcalibre5.jpg

Miałeś pecha :(

Na pewno są różnice, ale na pierwszy rzut oka............ :D

Jak w pracy pokazywałem to porównanie znalezione w sieci, to zdania były podzielone :P

post-57470-0-02404900-1523787690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha :(

Na pewno są różnice, ale na pierwszy rzut oka............ :D

Jak w pracy pokazywałem to porównanie znalezione w sieci, to zdania były podzielone :P

attachicon.gif26814786_2006452076345171_301641584730186774_n.jpg

Powiedziałbym, że wygląd to najmniejsza różnica między nimi. Pewnie największa w cenie - Calibre nowy można znaleźć chyba w najlepszym przypadku za około 8k zł, czyli ponad 30 razy droższy. Jakość zapewne też istotnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyniki wyglądają na takie bardziej realistyczne. Czy wykonywałeś je zaraz po zakupie, czy też po dłuższym okresie użytkowania (oprócz Amfibii)?

 

Zarówno DB jak i Zeppelina mam już od około miesiąca, to jest jakaś średnia z pomiarów. Ale oba są z drugiej ręki. Z mechanikami tak jest, że są podatne na szereg wpływów, począwszy od temperatury otoczenia, a skończywszy na typie użytkowania. Ten sam zegar inaczej chodzi w rotomacie, inaczej noszony sporadycznie i dokręcany koronką, a jeszcze inaczej noszony codziennie np. po 8-10 godzin i odkładany na spoczynek w określony sposób. Generalnie cena też się na nic nie przekłada, to nie jest tak że zegar za 80.000 będzie miał koniecznie mniejsze odchyłki niż piątka za 400 złotych.  ;)

Jak Ci zależy na dokładności chodu, to jednak kwarce rządzą. Ja tu już kilka razy podawałem przykład mojego BN0110, który od czerwca do lutego nadrobił ledwo 2,2 sekundy.

Mechanika też podobno można wyprowadzić, ale z żadnym jeszcze nie byłem w takiej zażyłości.  :D       


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że wygląd to najmniejsza różnica między nimi. Pewnie największa w cenie - Calibre nowy można znaleźć chyba w najlepszym przypadku za około 8k zł, czyli ponad 30 razy droższy. Jakość zapewne też istotnie inna.

Wygląd ale i prestiż . Masz Taga to jesteś ktoś. Ja jestem za stary żeby zwracać na to uwagę. Kupuje co mi się podoba i na co mnie stać. Ostatni zakup to Epos, nikt ze znajomych nie słyszał nawet o takiej firmie. A mnie się spodobał i cieszy.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno DB jak i Zeppelina mam już od około miesiąca, to jest jakaś średnia z pomiarów. Ale oba są z drugiej ręki. Z mechanikami tak jest, że są podatne na szereg wpływów, począwszy od temperatury otoczenia, a skończywszy na typie użytkowania. Ten sam zegar inaczej chodzi w rotomacie, inaczej noszony sporadycznie i dokręcany koronką, a jeszcze inaczej noszony codziennie np. po 8-10 godzin i odkładany na spoczynek w określony sposób. Generalnie cena też się na nic nie przekłada, to nie jest tak że zegar za 80.000 będzie miał koniecznie mniejsze odchyłki niż piątka za 400 złotych.  ;)

Jak Ci zależy na dokładności chodu, to jednak kwarce rządzą. Ja tu już kilka razy podawałem przykład mojego BN0110, który od czerwca do lutego nadrobił ledwo 2,2 sekundy.

Mechanika też podobno można wyprowadzić, ale z żadnym jeszcze nie byłem w takiej zażyłości.  :D       

Całkowicie się zgadzam, że zegarki droższe nie muszą być dokładniejsze. W pewnym (ekonomicznym) momencie płaci się za prestiż, a nie za dokładność. Co do wzorcowego zegarka, to ja od takiego zacząłem. Wzorcowy brzmi dumnie.. ;) Jest to Citizen CC3001-51L, eco-drive, satelitarny. W zasadzie nie do końca jestem pewny czy się synchronizuje w sposób deklarowany, ale fakt jego posiadania wprawia mnie w tak pozytywny nastrój, że bez zawahania wierzę w jego dokładność (przy synchronizacji satelitarnej) 1s na 100 mln lat. :) Swoją droga skąd taka okrągła liczba? Jak to Japończycy wyliczyli?

Wygląd ale i prestiż . Masz Taga to jesteś ktoś. Ja jestem za stary żeby zwracać na to uwagę. Kupuje co mi się podoba i na co mnie stać. Ostatni zakup to Epos, nikt ze znajomych nie słyszał nawet o takiej firmie. A mnie się spodobał i cieszy.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Z tym prestiżem, to jak szybko machać ręką, to można "poszpanować" Pagani Design i udawać TAG-a. Chyba nikt nie będzie taki bezczelny by nos mi do cyferblatu przytykać? ;)

Co do Eposa, to jednak nie jest to zdecydowanie żaden no-name, ale prestiż bliski np TAG-owi, choć przyznaję że zanim się zaraziłem zegarkami, ta nazwa była mi obca, ale podobnie było np. z Bovetem i Ulysse Nardin. ;)

Zresztą nawet TAG Heuera nie znałem.  :P

Było, minęło. Doszkalam się w trybie przyśpieszonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.