Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki zegarek do pływania, z dużymi cyframi kalendarza?

Prośba o pomoc w wyszukaniu zegarka kwarcowego Ronda 519 Ronda 7003.L

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 472 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 09:04

Wpadłem jeszcze na takiego uniwersalnego Tissota, data wygląda na w miarę czytelną, ale oceń sam.

https://zegarkicentr...ASABEgLaXvD_BwE

• 0

#22 Grzegorz.S

Grzegorz.S
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 20:11

Dziękuję za wszystkie sugestie. :) Dzięki nim, oraz przeczytanym bogatym w treści pozostałym dyskusjom, ukierunkowałem swoje poszukiwania. Zwiedziłem trochę sklepów, wiedząc już czego i gdzie szukać. Poprzymierzałem sporo zegarków i okazało się, że chyba jedyny model, który sprawi mi zadowolenie (choć bez szału - mały sekundnik na godzinie 6) to Atlantic 63365.41.21 Seaway. Przekracza zakładany budżet, znalazłem go za ok. 1250 zł. Wychodzi na to, że muszę poczekać do 12 marca 2019 roku, dozbieram sobie wtedy. ;)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

28-04-2018

Moje dzieci doszły do wniosku, że nie ma co czekać na przyszły rok.  :)
Poszły ze mną do sklepu (czytaj: dołożyły awansem z okazji przyszłorocznych imienin), otrzymaliśmy jeszcze dodatkowy rabat, i w ten oto sposób mam już  Atlantic 63365.41.21 Seaway na nadgarstku.

Atlantic 63365.41.21 Seaway.jpg

Ale żeby nie było za dobrze, okazuje się, że producent walnął babola z bransoletą. Chciałbym skrócić bransoletkę o 18-20 mm. Niestety nie jest to możliwe.
Wielkość bransoletki można zmienić za pomocą jednego ogniwa (12 mm) i dodatkowo 3 mm w zapięciu.
Można skrócić o:
3 - 12 - 15 - 24 - 27 - 36 - 39 - 48 - 51 - 60 - 63 mm, itd.
Skróciłem o 15 mm, ponieważ 24 mm wydaje się być za dużo, robi się ciasno, a teraz zegarek okręca się samoczynnie 360 stopni wokół nadgarstka. Powinno być dodatkowe pół-ogniwo lub dłuższe o 6 mm zapięcie z dwoma dodatkowymi miejscami na teleskopy bransolety. Luka 9 mm w rozmiarze jest bardzo nieprzemyślana. I to przecież za niemałe pieniądze.

Użytkownik Grzegorz.S edytował ten post 28 kwiecień 2018 - 16:43

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych