Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Djecstasy

Zegar wahadłowy Scania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wpadł mi w ręce zegar ścienny wahadłowy. Niestety brak jakichkolwiek informacji na jego temat. wiem tylko że to niemiecka "Scania". Zastanawiam się nad jego naprawą. Pytanie brzmi czy ten zegar w ogóle jest coś wart? W załączeniu przesyłam zdjęcia zegara.

post-104429-0-53601400-1524411089_thumb.jpg

post-104429-0-05021400-1524411107_thumb.jpg

post-104429-0-29097500-1524411123_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest wart. Naprawa prawdopodobnie też nie będzie kosztowna, w środku jest bateryjkowy mechanizm, do kupienia za kilkanaście złotych. Ale żeby to sprawdzić, trzeba go zobaczyć :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W Polsce można bez problemu dostać mechanizm za 19zl jednak bez grajka. Planuję kupić mechanizm z dźwiękiem niestety dostępny tylko za granicą za 100 zł

 

https://www.amazon.com/Movement-Music-Box-mechanism-Accessory/dp/B01M3VPAHS

 

A podpowie mi ktoś ile mniej więcej jest ten zegar wart?

 

Bardzo mało jest wart. Naprawa prawdopodobnie też nie będzie kosztowna, w środku jest bateryjkowy mechanizm, do kupienia za kilkanaście złotych. Ale żeby to sprawdzić, trzeba go zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez laser59
      Witam. Proszę o jakieś informacje o tego typu zegarach. Czy wieszano je na ścianie czy to była przywieszka do jakiejś figury typu "sprzedawca zegarów". W jakich latach były produkowane. Zegar sprężynowy a łańcuszki do ozdoby, tarcza śred..68 mm (wahadełko nie oryginalne). Z góry dziękuję za każdą inf.



    • Przez Monia89
      Dobry wieczór
      Jestem pierwszy raz tutaj więc jeśli źle wstawiłam temat to przepraszam.
      Przedmiotem mojego zapytania jest zegar Kieninger widoczny na zdjęciu. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak by go można było naprawić tak by działał prawidłowo? (Po 10/15 minutach zegar zatrzymuje się) I czy taka naprawa jest opłacalna? Regulacja na wahadle nie przynosi oczekiwanego skutku.
      Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.




    • Przez Hermenegilda
      Witam serdecznie jako, że nie znam żadnych fachowców w tej dziedzinie, chciałabym poradzić się Was mamy z mężem "pudło" po zepsutym elektronicznym wahadłowym zegarze ściennym, o wymiarach 35 x 21 cm i chcielibyśmy włożyć do niego jakiś mechanizm, żeby przywrócić go do życia, jednak wymogi tego mechanizmu są takie, że musi on być sterowany radiowo i mieć opcję bimbania kurantów i grania przynajmniej jednej melodyjki, wyłączania go na noc oraz regulacjii głośności. Czy Szanowni Użytkownicy tego forum mogli by nam poradzić jakiś mechanizm, najlepiej na baterie AA, którym można by ten zegar przywrócić do życia? Czy ewentualnie do tak małego pudła nie znajdzie się nic i lepiej byłoby poszukać lub zrobić "pudło" większe samemu albo zlecić stolarzowi, albo najlepiej może nie bawić się w coś takiego i kupić lepiej taki gotowy zegar za 600-700 zł?
       
      Proszę, doradźcie.
    • Przez Witek
      Rozważam zakup wahadłowego zegara ściennego Hermle model Kingsland. Jest to dość drogi zegar więc jestem ostrożny z ewentualnym zakupem. Z opisu zegar wygląda fantastycznie. Jest to 31-dniowy regulator. W opisie znalazłem informację, że użyto w nim kulkowych łożysk. Chciałbym prosić o poradę w sprawie konserwacji takich łożysk w "dalekiej" przyszłości. Czy jest realne ryzyko, że takie łożyska będą stanowić problem? Jaki to może być typ łożysk? W dziale sprzedaży Hermle mówią, że to są łożyska zamknięte, ale trudno mi od nich wydobyć więcej szczegółów. Jak z oliwieniem takich łożysk, a może w zegarach stosuje się jakieś suche, być może "bezobsługowe" łożyska, które cechuje wyjątkowo długa żywotność? Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze na ten temat. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że taki zegar dokładnie chodzi, póki chodzi, a w jakiejś przyszłości, powiedzmy za 20-30 lat, należy się liczyć z poważnymi kłopotami? Oczywiście myślę tu raczej o swoich dzieciach, o "przyszłych pokoleniach" :-). 
       
      Tu jest link do opisu tego zegara:
       
      http://www.classic-clocks.co.uk/hermle_details.asp?clockID=70961-740761&Requestor=hermle_gallery
       
      Dziękuję za wszelkie komentarze.
       
      Witek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.