Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pontifex66

Do 10.000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

zbliża się moment małych zakupów, budżet to ok. 10.000 zł (używka też wchodzi w grę), poszukuję czegoś co będzie pasowało do marynarki i ubioru casual, nadgarstek ok 17 cm, na chwilę obecną mam typowego divera i garniturowca, funkcji EDC pełni Omega 300 smp (niebieska). Do tej pory mój wybór padł na Breitlinga Colt w kolorze czarnym, fajnie wygląda na paskach, rozważam teżTudora BB ale jest on dość gruby i mam obawy czy będzie pasował do koszuli, ponadto nie ma w Trójmieście miejsca, gdzie mógłbym go obejrzeć. Chętnie  poznam wasze typy i opinie. Z góry dziękuję i czekam na odzew:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bazarku był fajny Zenith El Primero sprzedawany przez kol. kubama. Cena chyba jakoś w tych granicach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym uzupelnil taki zestaw o chrono- Carrera, Speedmaster, Navi albo jakis starszy ref El primero


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada - diver do koszuli nie pasuje. Wiem, wiem Bond takowego miał, ale nawet Omedze nie udało się tego wypromować, jako stałego trendu. Tak więc odpuść Tudora, Breitling jest fajny, choć trzeba go przymierzyć, niestety niektóre słabo układają się zbyt dobrze na ręce. Zaproponowałbym swojego Perreleta, ale z tego co widzę polujesz raczej na bardziej znane marki. Może używany Zenith Rainbow? od niedawna jeden jest na sprzedaż w pl, ewentualnie Tudor Heritage Chrono blue, piękny zegarek, gdyby tylko ta Vratislawia nie zrobiła Homagea, który jest prawie identyczny z większej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada - diver do koszuli nie pasuje. Wiem, wiem Bond takowego miał, ale nawet Omedze nie udało się tego wypromować, jako stałego trendu. Tak więc odpuść Tudora, Breitling jest fajny, choć trzeba go przymierzyć, niestety niektóre słabo układają się zbyt dobrze na ręce. Zaproponowałbym swojego Perreleta, ale z tego co widzę polujesz raczej na bardziej znane marki. Może używany Zenith Rainbow? od niedawna jeden jest na sprzedaż w pl, ewentualnie Tudor Heritage Chrono blue, piękny zegarek, gdyby tylko ta Vratislawia nie zrobiła Homagea, który jest prawie identyczny z większej odległości.

 Colt zmierzony i na żywo jakoś bez efektu wow, kolega wskazał fajny trop TH Carrera, co do Tudora to się zgadza. Jaki model Perrelet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Colt zmierzony i na żywo jakoś bez efektu wow, kolega wskazał fajny trop TH Carrera, co do Tudora to się zgadza. Jaki model Perrelet?

Mimo, że nie lubie TH (wyjątkiem jest Monaco i Monza) to Carrera może być dobrym pomysłem, pod warunkiem że znajdziesz co najmniej na mechanizmie 1887.

 

Moje ogłoszenie:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/158969-perrelet-a10022/?hl=perrelet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jedną omege moze kolejna w postaci Moonwatcha?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jedną omege moze kolejna w postaci Moonwatcha?

Moon to granice 15.000.

Mimo, że nie lubie TH (wyjątkiem jest Monaco i Monza) to Carrera może być dobrym pomysłem, pod warunkiem że znajdziesz co najmniej na mechanizmie 1887.

 

Moje ogłoszenie:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/158969-perrelet-a10022/?hl=perrelet

Jest nawet na bazarku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perrelet kol. tolor to bardzo dobry trop, wiec polecam. Zreszta sam go rozwazalem juz dwa razy, ale raz swiat przyslonil mi Zenith (planuje wkrotce sprzedaz), a raz pam (ma u mnie dozywocie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ten styl do mnie nie przemawia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ten styl do mnie nie przemawia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ważne, żeby Tobie zegarek się podobał, choć osobiście szukałbym czegoś mniej popularnego niż Omegi, Tagi i Breitlingi, może Zenith Elite?

 

 

Perrelet kol. tolor to bardzo dobry trop, wiec polecam. Zreszta sam go rozwazalem juz dwa razy, ale raz swiat przyslonil mi Zenith (planuje wkrotce sprzedaz), a raz pam (ma u mnie dozywocie).

 

Pamiętam jak kupowałeś Zenitha i co ciekawe, zegarek mi się bardzo podobał (lubię kostki, lubię Zenithy), poza właśnie tym okienkiem daty, które Tobie się podobało. Może i ma to w sobie jakiś vintage, ale jakoś mnie nie zauroczył :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie lubie TH (wyjątkiem jest Monaco i Monza) to Carrera może być dobrym pomysłem, pod warunkiem że znajdziesz co najmniej na mechanizmie 1887.

 

 

 

 

Dla mnie TH Carrera Calibre 1887 blue to coś wspaniałego.

tagheuer-carrera1887-heritage-chronograp

Nowy przekracza mój i twój budżet na zegarek a w używanych ciężko znaleźć z niebieska tarczą. :(

Na Chrono 24 widzę tylko jeden w takim kolorze, w stanie opisanym jako "dobry".

Jeśli jednak wolisz z czarną lub jasną tarczą, pasek może być zarówno skórzany jak i stalowy, to wybór jest spory i w zakładanym przez Ciebie budżecie coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TH Carrera Calibre 1887 blue to coś wspaniałego.

tagheuer-carrera1887-heritage-chronograp

Nowy przekracza mój i twój budżet na zegarek a w używanych ciężko znaleźć z niebieska tarczą. :(

Na Chrono 24 widzę tylko jeden w takim kolorze, w stanie opisanym jako "dobry".

Jeśli jednak wolisz z czarną lub jasną tarczą, pasek może być zarówno skórzany jak i stalowy, to wybór jest spory i w zakładanym przez Ciebie budżecie coś się znajdzie.

Mój brak sympatii dla tej firmy nie wynika z braku ładnych zegarków, bo takowe Tag niewątpliwie ma. Nie lubię Taga, ze względu na politykę tej firmy - kierowanie ogromnych pieniędzy na reklamę, tworzenie wizerunku luksusowej marki, a jednocześnie przez wiele lat Tag nie potrafił opracować własnego mechanizmu. Przecież w Carrerach wiele lat były mechanizmy Ety, a w tych co pokazałeś to modyfikowane Seiko. Zresztą nadal większość zegarków sprzedawanych przez Taga bazuje na najtańszych rynkowych mechanizmach, a ich ceny sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście są perełki, zwłaszcza od kiedy Zenith wszedł do LVMH i Tag zaczął wykorzystywać jego świetne mechanizmy z El Primero, jednak konkurencja od wielu lat ma własne mechanizmy, a Tag nawet tworząc Heuer 01 musiał bazować na 1887 (czyli na Seiko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, decyzja zapadła, będzie forumowy Zenith Elite Ultra Slim, może nie chrono, jest tylko subsekunda, ale ten model też chodził za mną od jakiegoś czasu, jak dotrze, będą foty. Dzięki wszystkim za opinie.

 

PS. Co do Ety, to większość firm w zegarkach za naście tysięcy na nim bazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zenith z tą boczną sekundą to jeden z ładniejszych zegarków do marynarki, moim zdaniem bardzo dobry wybór :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam sprzedaż lub zamianę swojego Perreleta GMT. Jakby ktoś coś, to zapraszam na PW.

 

11548283_IMG_0348.jpg

11548284_IMG_0458.jpg

11548309_IMG_0372.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie propozycje mi się podobają. Można by jeszcze jakiegoś ML dorzucić. Albo Seiko GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brak sympatii dla tej firmy nie wynika z braku ładnych zegarków, bo takowe Tag niewątpliwie ma. Nie lubię Taga, ze względu na politykę tej firmy - kierowanie ogromnych pieniędzy na reklamę, tworzenie wizerunku luksusowej marki, a jednocześnie przez wiele lat Tag nie potrafił opracować własnego mechanizmu. Przecież w Carrerach wiele lat były mechanizmy Ety, a w tych co pokazałeś to modyfikowane Seiko. Zresztą nadal większość zegarków sprzedawanych przez Taga bazuje na najtańszych rynkowych mechanizmach, a ich ceny sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście są perełki, zwłaszcza od kiedy Zenith wszedł do LVMH i Tag zaczął wykorzystywać jego świetne mechanizmy z El Primero, jednak konkurencja od wielu lat ma własne mechanizmy, a Tag nawet tworząc Heuer 01 musiał bazować na 1887 (czyli na Seiko).

 

Przyznam, że trochę mnie zmartwiłeś. Do tej pory mniej uwagi zwracałem na cechy, które opisałeś a bardziej liczył się dla mnie wygląd i prestiż firmy. Jeśli chodzi o wizerunek, to Calibre 1887 blue jest dla mnie ideałem. Podoba mi się jak chyba żaden inny i nic bym w nim nie zmienił. Jednak cena powinna być adekwatna do jakości. Na ile byś wycenił taki zegarek? Może nie warto kupować nowego a poszukać używanego w lepszej cenie?

Kojarzysz może coś podobnego wizualnie a w odpowiedniej do jakości cenie? Rozmiar, kolorystyka, ilość elementów na tarczy - to jest to, co mi w tym zegarku odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być też źle zrozumiany, nie mam nic przeciwko stosowaniu Ety, czy mechanizmów Seiko w zegarkach. Zwłaszcza, że Seikowe mechanizmy są bardzo dobre, zwłaszcza ten wykorzystany jako bazowy do 1887. Denerwujący w Tagu jest fakt, że firma rzuca milionami na prawo i lewy, a nie potrafi sama od początku zaprojektować mechanizmu, co robią dużo mniejsze manufaktury (np. Eterna, Oris). Natomiast nie ma nic złego w stosowaniu przez te marki powszechnych mechanizmów Ety i Selitty. Pamiętaj też, że konserwacja i naprawa mechanizmu manufakturowego to spory wydatek, do tego dużo łatwiej znaleźć zegarmistrza, który zajmie się Etą 2824, niż takiego który będzie zajmował się mało znanym, firmowym mechanizmem.

Jeżeli więc podoba Ci się 1887 to śmiało bierz, jeżeli ma być Tag na czymś ciekawcsym to polecam Carrerę Calibre 36 na mechaniźmie Zenithowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu TH celuje w klienta który chce mieć sportowy, solidny zegarek rozpoznawalnej marki który nie kosztuje tyle co Rolex czy Omega.

Nieco drożej licząc sobie za reedycje kultowych modeli z jakąś historią lub limitacje.

Wnętrze ma charakter wybitnie użytkowy i ma nie generować klientowi dodatkowych zmartwień. Połączenie elprimiero z kultowym modelem i limitacją skutkowało w tagu ceną z kosmosu ... nie pasuje to do całej reszty oferty marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2a632da1300d0b58040c8b37f3d2a1ad.jpg

Przepraszam za jakość, zakup to strzał w dziesiątkę !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mi się patrzy na zegarek który miałem tyle lat.. Ale na zdrowie :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za transakcję, też zostanie na dłużej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.