Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Cześć jestem Dominik

stainless steel diver old vintage

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dominik1994

Dominik1994
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 19:35

Cześć jestem Dominik, jestem tu nowy, zajrzałem tutaj ponieważ chciałem uzyskać kilka informacji na temat zegarka mojego brata który chciałem naprawić, powiem szczerze ze nie znam sie na zegarkach, jedyne co mi wiadomo ze jest to zegarek typu DIVER, ktory moj brat zakupil w  w latach 90 zginął w 97 roku, i jest to pamiatka po nim, ale nie mam zielonego pojecia co z nim zrobic bo moze okazac sie ze nie oplaca sie naprawiac tak starego zegarka. Dlatego tu jestem, jeżeli jest taka mozliwosc to poprosilbym o kilka informacji.

Załączone miniatury

• zegarek1.jpg
  • zegarek4.jpg
  • zegarek.jpg

• 0

#2 Karolas

Karolas
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 22:24

O takie pamiątki zawsze warto dbać, niezależnie od ich wartości rynkowej. Z tego co widać na zdjęciach, wskazówki są całe, nadają się do ponownego osadzenia, mechanizm prawdopodobnie wypadł z mocowania i jeśli jeszcze jest sprawny, to na pewno będzie potrzebował przynajmniej wymiany baterii. Pęknięcie szkiełka możliwe do naprawienia tylko poprzez wymianę całości. Zegarek jest do odratowania i to prawdopodobnie niezbyt wielkim nakładem finansowym, na forum polecanych jest wielu fachowców którzy na pewno sobie poradzą. No i oczywiście witamy :)

• 0

#3 Dominik1994

Dominik1994
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 22:44

O takie pamiątki zawsze warto dbać, niezależnie od ich wartości rynkowej. Z tego co widać na zdjęciach, wskazówki są całe, nadają się do ponownego osadzenia, mechanizm prawdopodobnie wypadł z mocowania i jeśli jeszcze jest sprawny, to na pewno będzie potrzebował przynajmniej wymiany baterii. Pęknięcie szkiełka możliwe do naprawienia tylko poprzez wymianę całości. Zegarek jest do odratowania i to prawdopodobnie niezbyt wielkim nakładem finansowym, na forum polecanych jest wielu fachowców którzy na pewno sobie poradzą. No i oczywiście witamy :)

Dziękuję za informacje, chcialem tylko zapytac co to jest za model zegarka, marka 

• 0

#4 Karolas

Karolas
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 16:53

Jest to chińska marka wirtualna, co nie zmienia faktu że jeśli zegarek ma dla Ciebie wartość sentymentalną, to bez dwóch zdań warto go naprawić.
  • 0

#5 Vintage_Watches_Collector

Vintage_Watches_Collector
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 16 maj 2018 - 10:35

Taką pamiątkę wręcz trzeba naprawić. Bransoleta potrzebuje maskownicy której brakuje. Zegarmistrz musi sprawdzić mechanizm czy nie był zalany, nie wylała bateria i czy jest sprawna cewka. Na pewno trzeba na nowo osadzić wskazówki i wymienić baterię. Nie wahaj się, tylko odwiedź zegarmistrza.

Pozdrawiam

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stainless steel, diver, old, vintage

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych