Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvv

IWC vs Zenith

IWC vs ZENITH  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Classified

 

 

 IWC przy nim, to klasa i elegancja pomimo tego, ze tez chrono. 

 

Ha! Ja miałem ten model. Trochę bardziej stonowany.

 

 

 

Skłaniam się do wyboru przedmówcy

 

Przestań się skłaniać! Pamietaj że pragniesz Zenitha. Pragniesz Zenitha....Pragniesz Zenitha....Pragniesz Zenitha...Hare Kryszna rama... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha!  ... Przestań się skłaniać! Pamietaj że pragniesz Zenitha. Pragniesz Zenitha....Pragniesz Zenitha....Pragniesz Zenitha...Hare Kryszna rama... :D

Co z tego że bebechy ma super, skoro to na ten paskudny cyferblat musiałbym codziennie kilkaset razy spoglądać ? :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

W takim razie nie ma dla Ciebie ratunku  :(  :D

A tak na serio - jak Ci się podoba IWC to go bierz, z doświadczenia wiem że jak jakiś zegarek mi się spodoba, żadne tłumaczenie contra mnie nie przekona. IWC jest bardzo taktownym zegarkiem, Zenith jest troszkę bardziej sportowy, "aktywny" - dla mnie wybór sprowadza się do tego czy chcesz prezentować bardziej sportowy, czy bardziej stonowany styl zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma dla Ciebie ratunku  :(  :D

A tak na serio - jak Ci się podoba IWC to go bierz, z doświadczenia wiem że jak jakiś zegarek mi się spodoba, żadne tłumaczenie contra mnie nie przekona. IWC jest bardzo taktownym zegarkiem, Zenith jest troszkę bardziej sportowy, "aktywny" - dla mnie wybór sprowadza się do tego czy chcesz prezentować bardziej sportowy, czy bardziej stonowany styl zegarka.

 

To jest akurat sama prawda, mój ostatni pojedynek zakonczyl sie dokladnie w taki sposob, myslalem myslalem, a kupilem to co za mna chodzilo od paru lat.

Tutaj pewnie bedzie tak samo, ale warto poczytac bo czasem nie ma sie swiadomosci pewnych za i przeciw ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC -  ''klasyczne'' VJ i smukła koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu jest chyba wersja 45mm el primero, ale rozumiem że chcesz kupić mniejszą. Sam mam takiego i polecam bo to świetne i kultowe chrono. Na żywo sprawia dużo lepsze wrażenie od tego IWC + ma świetny manufakturowy mechanizm.

 

 

 

7b2e7113b336d.jpg

 

 

Jeżeli jednak chcesz koniecznie IWC to szukałbym 7 dniowca.

 

 

 

iwc274_im.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC wydaje się być zegarkiem bardziej uniwersalnym  , aczkolwiek gdy kiedyś szukałem zegarka do stroju formalnego po przymierzeniu go okazał się dość grubym zegarkiem , mocno deformującym mój mankiet i przegrał rywalizację z płaskim i superkomfortowym JLC Master Control , niemniej gdybym miał zostać ,,jednozegarkowcem''  to Portugieser byłby jednym z faworytów . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zenith w wersji mniejszej niz 45mm, mysle o 42mm ale musze przymierzyc. Wersja 38mm wydaje mi sie zbyt mala ale to tak czysto teoretycznie bo nie mialem okazji zmierzyc. 

Co do Portugalczyka wersja 7dniowa jakos nie lezy mi tak dobrze na rece jak chrono. Niby roznica 1mm w wymiarach, ale jakos bardzo odczuwalna dla mnie. Jezeli chodzi o tarcze to tutaj zenith zdecydowanie bardziej mi sie podoba (od 7dniowca). Jedyna przewaga nad chrono to szklany dekiel przez ktory widac mechanizm.

Nie ma tez co ukrywac ze roznica w cenie miedzy chrono a 7 dniowcem jest znaczna ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC ale klasyk siedmiodniowiec. Coś pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór wydaje mi się na tyle trudny, że wybrał bym coś trzeciego, bierz SKX-a  :D

No dobrze, żarty na bok. Nie wiem co Ty, ale do mnie bardziej pasował by Portugalczyk ( poza ceną...)

Jest taki swoiście klasyczny, docelowy, za nim nie ma nic w tej grupie.

Powiem coś jeszcze ( może popełnię bluźnierstwo) - ten Zenith wcale mi się nie podoba, nie moja bajka.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2015 IWC  portugalczyk ma zmodyfikowany mechanizm zaczynajacy sie od cyfr 52 i często prezentowany jest jako osmiodniowa rezerwa


do  oficjalnych stylizacji portugalczyk 7 dniowiec

sam o takim myslę,a miałem ten sam dylemat bo Zenith El Primero Captain Chronograph też spędzał mi sen z powiek :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2015 IWC  portugalczyk ma zmodyfikowany mechanizm zaczynajacy sie od cyfr 52 i często prezentowany jest jako osmiodniowa rezerwa

do  oficjalnych stylizacji portugalczyk 7 dniowiec

 

 

Jak w takim razie odczytywać te informacje? >>> https://www.iwc.com/us/en/calibre-family/52000.html


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd się to  wzięło z tymi 8 dniami rezerwy szczególnie widać to   w ofertach na chronono24,

Na tym mechanizmie  widzę napis 7 dniowa rezerwa chodu i  tego sie trzymam

Subtarcza  ze wskazaniem poziomu rezerwy chodu tez ma wskaźnik rezerwy na 7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zenith El Primero - ponieważ to kultowy zegarek - pierwszy automatyczny chronograf na świecie (choć fani Heuera lub Seiko uznaliby, że drugi ;)). Dodatkowo lepsza funkcjonalność (data, luma, tachometr i dłuższa rezerwa chodu), bardzo dobry stosunek cena/jakość i wg mnie ładniejszy od IWC - cyfry 12 i 6 na tarczy nie wyglądają na wybrakowane, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na tym mechanizmie  widzę napis 7 dniowa rezerwa chodu i  tego sie trzymam

Subtarcza  ze wskazaniem poziomu rezerwy chodu tez ma wskaźnik rezerwy na 7 dni

 

OK :) - błędnie odczytałem Twój poprzedni post ...

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój glos na Zenith el Primero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do chóru - jak Portugalczyk to 7-8 dniowy. Ten jest na VJ7750 i dla mnie wydaje się "nieprawdziwy". Jak go widzę to podświadomie myślę : lipa panie, lipa. Nie wiem czemu, ale mam uraz do tego zegarka za mechanizm. Piszę wyraźnie DLA MNIE - każdy ma swoją ocenę. Ale z drugiej strony mam Paneraia też na VJ, tylko nieco innej odmianie i już mnie tak nie odrzuca. To indywidualna sprawa. 

Zegarek IWC ma też niewątpliwe duże zalety - jak na IWC jest tani i mało traci na wartości. No i jest po prostu bardzo ładny  :) 

Chociaż kocham Zenithy jak żadną inną markę, to akurat ten "sztandarowy" El Primero z wyglądu mi się nie podoba.

 

Remis bez wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith i nawet nie ma co się zastanawiać nie tylko za własny mechanizm który miażdży tego biedaka który jest w środku iwc

Miażdży ? Chętnie bym poznał kilka powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miażdży ? Chętnie bym poznał kilka powodów.

Przestań jak miałbym do wyboru masowo trzepany mechanizm nawet z modyfikacjami a kultowa wersje manufakturowego mechanizmu - to bym się nie zastanawiał -to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na EP - to jeden z najładniejszych zegarków, jakie miałem (chociaż ja miałem akurat wersję 38mm). Zdecydowanie polecam.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- to bym się nie zastanawiał -to tyle

Ok. Rozumiem. I stąd to "miażdży".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zenitha mój mnie cieszy juz 6lat i el primero to el primero '

post-37475-0-04474800-1527310308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie zrozumiałeś kolego.
Zupełnie nie przeszkadza mi "legenda" El Primero a nawet to, że dla Ciebie to mechanizm kultowy (nie ma żartów).

Natomiast określanie 7750 ( jednego z lepszych mechanizmów chronograficznych w historii jednak) per biedak to jakieś nieporozumienie w najlepszym przypadku.
Nie obawiasz się, że gdybyś się wysilił i porównał parametry, osiągi i rozwiązania obu mechanizmów, to mogłoby się okazać, że ani biedak , ani miażdży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.