Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zeppelin automatyczny na pierwszy zegarek?

Zeppelin na pierwszy zegar Zeppelin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vahardan

Vahardan
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:30

Witam. Szukam pierwszego mojego zegarka w życiu. Jestem świeżo upieczonym osiemnastolatkiem i nigdy nie miałem okazji posiadać czasomierza. Po długich poszukiwaniach trafiłem na ten model https://zegarownia.p...5YaAnW6EALw_wcB I właśnie, jest to model z werkiem automatycznym. Co myślicie o automacie na pierwszy zegarek? Używany byłby na co dzień i do oficjalnego stroju. Jak ocenilibyście osobę w moim wieku z takim modelem na przegubie? Nie wygląda zbyt "dziadkowo"? Czy pasuje na uniwersalny czasomierz? Są jakieś ciekawe zamienniki w budżecie do 1000zł? Z góry dzięki za pomoc  :D Jeszcze dopowiem, że nie chcę zegarka z bransoletą.

• 0

#2 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:50

To dobry wybór, mam taki tylko beżowy.

2a639bcaab739e4aac804013fffe9661.jpg

Chód i wykonanie bez zarzutu, w środku siedzi uznany wołek roboczy Miyoty, więc nie ma obaw.  

Ja go kupiłem do garnituru, ale wydaje mi się, że sprawdzi się też w mniej oficjalnych okazjach, typu dżinsy i koszula, sweter albo sportowa marynarka. 

Ale zaraz Ci tu napiszą "kup Bambino albo Seiko". :P

Użytkownik 4palce edytował ten post 29 kwiecień 2018 - 21:53

• 0

#3 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1808 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 01:44

To dobry wybór, mam taki tylko beżowy.

Chód i wykonanie bez zarzutu, w środku siedzi uznany wołek roboczy Miyoty, więc nie ma obaw.  

Ja go kupiłem do garnituru, ale wydaje mi się, że sprawdzi się też w mniej oficjalnych okazjach, typu dżinsy i koszula, sweter albo sportowa marynarka. 

Ale zaraz Ci tu napiszą "kup Bambino albo Seiko". :P

Są jakieś tańsze alternatywy pod względem stylistycznym dla Zeppelina? Chciałbym coś w takim stylu, ale nie chce wydawać 800 zł na coś co wiem, że założę kilka razy.

• 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19511 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 04:44

IMO spoko wybór. Zegarek jest na znanym i sprawdzonym werku, który nie powinien przysparzać problemów. Spokojnie może robić za EDC. A czy automat to dobry pomysł na pierwszy zegarek? OCZYWIŚCIE! Zamienniki? W tym budżecie modele od Seiko, z linii "5", których jest zatrzęsienie i koniecznie Orient z linią Bambino, a w jej ramach mój faworyt, czyli bauhausowa gen. 2 v. 3 ;-)
  • 0

#5 Arkady

Arkady
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 07:15

Jak ocenilibyście osobę w moim wieku z takim modelem na przegubie? Nie wygląda zbyt "dziadkowo"? Czy pasuje na uniwersalny czasomierz? Są jakieś ciekawe zamienniki w budżecie do 1000zł? Z góry dzięki za pomoc   :D Jeszcze dopowiem, że nie chcę zegarka z bransoletą.

To jeszcze zależy jak się ubierasz na co dzień ;) u 18-tków to strasznie różnorodna sprawa ;) Tak jak 4palce pisał do takich rzeczy jak koszule, sweterki itp. pasuje jak ulał (chociaż trochę grubasy z tych zeppelinów, co przy koszuli potrafi trochę wkurzać...), do t-shirta z nadrukiem na 3/4 koszulki z czapką z daszkiem już trochę gorzej. Z tym dziadkowym wyglądem to bez przesady, chociaż na pewno "szczypty powagi" doda do wizerunku. Generalnie jak nie jesteś pewien jak będziesz się czuł z tego typu zegarkiem to bym poszukał czegoś innego. Zwłaszcza jak to ma być jedyny zegarek.

• 0

#6 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1808 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 07:59

IMO spoko wybór. Zegarek jest na znanym i sprawdzonym werku, który nie powinien przysparzać problemów. Spokojnie może robić za EDC. A czy automat to dobry pomysł na pierwszy zegarek? OCZYWIŚCIE! Zamienniki? W tym budżecie modele od Seiko, z linii "5", których jest zatrzęsienie i koniecznie Orient z linią Bambino, a w jej ramach mój faworyt, czyli bauhausowa gen. 2 v. 3 ;-)

To to wiem, ale pisałem o konkretnym designie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13840 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:22

Co myślicie o automacie na pierwszy zegarek? Używany byłby na co dzień i do oficjalnego stroju. Jak ocenilibyście osobę w moim wieku z takim modelem na przegubie? Nie wygląda zbyt "dziadkowo"? Czy pasuje na uniwersalny czasomierz? Są jakieś ciekawe zamienniki w budżecie do 1000zł? Z góry dzięki za pomoc  :D Jeszcze dopowiem, że nie chcę zegarka z bransoletą.

Wygląda jak najbardziej ok. Fakt , faktem "idzie" bardziej w kierunku klasyki.

Zamienniki to już wspominane Bambino czy np taki OS ( trochę przekracza budżet ale wg. mnie warto dołożyć )

http://zegarkiclub.p...t-star-classic/

Z drugiej strony weź pod uwagę plusy u minusy posiadania automatu.

• 0

#8 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 10:37

To to wiem, ale pisałem o konkretnym designie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

W takim designie, a przy tym mieszcząc się w budżecie raczej nic nie znajdziesz godnego uwagi, w "markach odzieżowych" i owszem.;)  

• 0

#9 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1808 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:28

W takim designie, a przy tym mieszcząc się w budżecie raczej nic nie znajdziesz godnego uwagi, w "markach odzieżowych" i owszem. ;)  

Kurczę, a podobają mi się Zeppeliny, ale wiem, że nie nosiłbym wystarczająco dużo... a szkoda

• 0

#10 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:58

Wiem o czym piszesz, sam miałem podobny dylemat... po wielu próbach złożyłem zestaw czterech zegarków na każdą okazję, w tym Zeppelin do garnituru. Przy czym mnie się udało kupić w dobrej cenie tu, na Bazarku. Zegar miałem na ręku raz, na Wielkanoc, no i na razie nie ma okazji garniturowych, więc leży w pudelku i cieszy, ale... ADHD już daje o sobie znać. :D Chodzi za mną taki ultraslim od Citizena.

• 0

#11 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1808 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 12:20

Wiem o czym piszesz, sam miałem podobny dylemat... po wielu próbach złożyłem zestaw czterech zegarków na każdą okazję, w tym Zeppelin do garnituru. Przy czym mnie się udało kupić w dobrej cenie tu, na Bazarku. Zegar miałem na ręku raz, na Wielkanoc, no i na razie nie ma okazji garniturowych, więc leży w pudelku i cieszy, ale... ADHD już daje o sobie znać. :D Chodzi za mną taki ultraslim od Citizena.

Już zacząłem zastanawiać się nad jakimś właśnie Citkiem (np AW1361-10H albo CB0020-50E), ale no nie wiem, dołożę sobie do Mustanga ten tysiąc  B)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zeppelin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych