Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolktm

Gdzie kupić Ronda 585 - 6

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się, w czasie wymiany baterii zabiłem serducho. Zegarmistrz chce więcej niż zegarek jest wart. Tam gdzie jedni widzą porażkę ja widzę szanse żeby się czegoś nauczyć. Zegarek mi się nie podoba więc ból jest tylko finansowy. Doszedłem do tego że należy wymienić cały mechanizm. I tu powstaje pytanie gdzie kupić części? Chodzi mi o mechanizm Ronda 585-6 czyli z datownikiem na godz 6. Możecie podpowiedzieć gdzie coś takiego kupić? Jestem w Holandii więc z wysyłką do EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkreśliłem podany przez Ciebie typ mechanizmu i użyłem funkcji "szukaj w google". Z pierwszego z listy polskiego sklepu o nazwie "mechanizmyzegarkowe" jest oferta za 40 złotych. Niemniej, skoro zabiłeś werk przy próbie wymiany baterii, to weź pod uwagę, że wyjęcie koronki z wałkiem, mechanizmu, zdjęcie wskazówek i tarczy i powtórzenie tego w odwrotnej kolejności są nieco bardziej złożonymi zabiegami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze,

 

Mi w google wyskakuje jedynie ebay z Grecji za 18 euro. Pamiętajmy ze google profiluje zapytania pod kontem uzytkownika, dlatego kazdy może otrzymać inne wyniki. Jak dodałem nazwę sklepu to faktycznie pojawił się :) Dzięki. 

 

Jeśli chodzi o uszkodzenie - to mało lubiany zegarek a na czymś trzeba się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jak chcesz się na tym mechanizmie nauczyć to odkręć śrubki mocujące moduł elektroniki i sprawdź czy aby na pewno elektronika jest uszkodzona a nie np. stykające z nią blaszki lub ich pola? Ten moduł zegarka można naprawić, pod względem elektroniki jek i cewki silnika krokowego nie ruszając wskazówek, tarczy,... . Nie rozbebeszając całego zegarka. Zarówno elektronikę jak i "cewkę" stojan silnika krokowego da się zdemontować od strony mechanizmu. 

Możesz poszukać jakiegoś szrotu z popularnym mechanizmem Myota by potrenować zedejmowanie i zakładanie zarówno modułu elektroniki jak i stojana silnika krokowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.