Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nilfein82

Gdzie sprzedać nietypowy zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Jestem osobą kompletnie zieloną na tym forum, zatem wybaczcie, jeśli się powtarzam z zapytaniem. Chciałbym zasięgnąć Waszej rady względem polecanych miejsc, gdzie można bezpiecznie i bezproblemowo zbyć stosunkowo nietypowy zegarek kieszonkowy, jakim jest repertier Audemars Freres z przełomu XIX i XX wieku. Posiadam wstępną wycenę czasomierza oraz dokument potwierdzający jego autentyczność wystawiony przez zegarmistrza. Mam również świadomość, że na taki zegarek potrzeba amatora gotowego wyłożyć konkretną sumę. Nie mam za to kompletnie wiedzy, gdzie ewentualnie mógłbym uderzyć w kwestii zbycia Audemarsa. Może ktoś z Szanownych Forumowiczów będzie w stanie wskazać nowemu właściwy kierunek? ;) Z góry dziekuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wystawić zegarek na forumowym bazarku, musisz mieć conajmniej 50 postów dorobku. Pozostają jeszcze portale aukcyjne, zarówno ogólne typu All, jak i branżowe typu Chrono 24.

Jest jeszcze jedna opcja, pochwal się zegarkiem w odpowiednim wątku na forum, z utyskiwaniem że nie masz na chleb albo na mleko dla gromadki wygłodniałych dzieci. :rolleyes:

Jak trafisz na chętnego, może się dogadacie. :P

A póki co, zrób i zaprezentuj zdjęcia swojego zegara :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

chrono24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha...dzięki. O Chrono24 słyszałem i rozważam. All wolę odpuścić. Nie sądzę, aby był to właściwy portal do tego typu transakcji. Powinienem dodać, że wyłącznie pośredniczę w sprzedaży w ramach przysługi dla starszego znajomego, któremu nie po drodze z internetami ;) Dlatego też argument o chlebie, mleku i horej curce odpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha...dzięki. O Chrono24 słyszałem i rozważam. All wolę odpuścić. Nie sądzę, aby był to właściwy portal do tego typu transakcji. Powinienem dodać, że wyłącznie pośredniczę w sprzedaży w ramach przysługi dla starszego znajomego, któremu nie po drodze z internetami ;) Dlatego też argument o chlebie, mleku i horej curce odpadnie ;)

A czemu nie All ... każdy rodzaj promocji jest dobry. Prowizji za wystawienie chyba nie ma, a sprzedać można różnie ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie All ... każdy rodzaj promocji jest dobry. Prowizji za wystawienie chyba nie ma, a sprzedać można różnie ;)

 

W zasadzie masz rację, ale zegarek nie jest moją własnością, a zawsze może trafić się jakiś chętny do kliknięcia "kup teraz". Później szopki, korowody i odkręcanie, plus prowizja od sprzedaży. Dlatego też wolałbym chyba właśnie transakcję "oko w oko", najchętniej po prostu wskazać bezpośrednio zainteresowanemu miejsce, gdzie może zanieść czasomierz z papierami i dobić targu. Z Chrono24 nie korzystałem i nie mam z nimi żadnego doświadczenia, ale brzmi sensownie, choć aspekt internetowy może okazać się tematem nie do przeskoczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono masz prowizje z góry. Jak się przez pół roku nie sprzeda to zwracają

 

4,5%. Min 5 EUR max 299eur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono masz prowizje z góry. Jak się przez pół roku nie sprzeda to zwracają

 

Dzięki za info. Chrono ma zasięg ogólnoświatowy, z tego co się orientuję, więc szanse na zbycie są dalece większe niż All. Jak wyglądają tam kwestie prawno-podatkowe? Coś w tej materii, na co sprzedający powinien zwrócić szczególną uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Chrono ma zasięg ogólnoświatowy, z tego co się orientuję, więc szanse na zbycie są dalece większe niż All. Jak wyglądają tam kwestie prawno-podatkowe? Coś w tej materii, na co sprzedający powinien zwrócić szczególną uwagę?

Z tego co wiem, to pieniądze po sprzedaży nie wpływają bezpośrednio do sprzedającego. Dopiero po potwierdzeniu przez kupującego, że jest zadowolony Chrono24 wykonuje przelew. Tak więc wygląda to inaczej niż na znanych portalach aukcyjnych. Trzeba poczekać trochę. Nawet tydzień, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat fajna opcja. Gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. A jak to wygląda od strony naszych dzielnych poborców podatkowych? Jak jest traktowana transakcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha...dzięki. O Chrono24 słyszałem i rozważam. All wolę odpuścić. Nie sądzę, aby był to właściwy portal do tego typu transakcji. Powinienem dodać, że wyłącznie pośredniczę w sprzedaży w ramach przysługi dla starszego znajomego, któremu nie po drodze z internetami ;) Dlatego też argument o chlebie, mleku i horej curce odpadnie ;)

 

No to zostają klasyczne (w tym "hybrydowe", z częścią internetową) domy aukcyjne. W polskich, o ile się orientuję, aukcje zegarków do rzadkość i trudno liczyć na doświadczenie sprzedających jak i popyt. Najbliższy sensowny to moim zdaniem Dorotheum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat fajna opcja. Gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. A jak to wygląda od strony naszych dzielnych poborców podatkowych? Jak jest traktowana transakcja?

Dodam, że ta fajna opcja może dać efekt całkiem niefajny, jak kupujący uzna, że to nie to. Wtedy zegarek podróżuje sobie z miesiąc, a Ty nie masz pieniędzy i (chwilowo) zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że ta fajna opcja może dać efekt całkiem niefajny, jak kupujący uzna, że to nie to. Wtedy zegarek podróżuje sobie z miesiąc, a Ty nie masz pieniędzy i (chwilowo) zegarka.

Tej opcji nie trzeba używać. Usługa powiernicza nie jest obowiązkowa (z tego co wiem), ale zachęca potencjalnych kupców do transakcji ze względu na bezpieczeństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej opcji nie trzeba używać. Usługa powiernicza nie jest obowiązkowa (z tego co wiem), ale zachęca potencjalnych kupców do transakcji ze względu na bezpieczeństwo

Całkowicie się zgadzam, ale wyłączenie tej opcji skutecznie zniechęca kupujących, o ile nie ma się wyjątkowo atrakcyjnego zegarka (trudno w tak szerokiej ofercie). Niska cena w takiej sytuacji zamiast zachęcać , może wzbudzać nieufność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za cenne uwagi. Bardzo pomogliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Chrono ma zasięg ogólnoświatowy, z tego co się orientuję, więc szanse na zbycie są dalece większe niż All. Jak wyglądają tam kwestie prawno-podatkowe? Coś w tej materii, na co sprzedający powinien zwrócić szczególną uwagę?

Kolega na dzień dobry musiał wpłacić jakąś sporą kasę przy rejestracji. Jaka jest możliwość zobaczenia zegarka choćby na zdjęciach?

Jaki to jest repetier?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za cenne uwagi. Bardzo pomogliście :)

No to w ramach "zadośćuczynienia" podaj namiary na swoją ofertę i chociaż zobaczymy to Twoje cudo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w ramach "zadośćuczynienia" podaj namiary na swoją ofertę i chociaż zobaczymy to Twoje cudo. :)

Racja :)

Na pewno koledzy chętnie zobaczą zegarek. :huh:

A może zostanie "w rodzinie" ? :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem Szanownych Kolegów zamieszczam kilka fotek. Z góry przepraszam za ich jakość - robione telefonem.

post-104477-0-47613000-1525714432_thumb.jpg

post-104477-0-42787500-1525714447_thumb.jpg

post-104477-0-97122000-1525714473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia pokazują to, co jest najmniej ważne w tym zegarku :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczności :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia pokazują to, co jest najmniej ważne w tym zegarku :)

 

Mówiłem, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Zrobię lepsze, jeśli jest taka wola ogółu ;) Rozumiem, że najbardziej interesuje Szanownych Kolegów mechanizm? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo :)

 

Juuuutro, Panie Kierowniku, juuuutro :) Jak sensowne światło będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy oko, ale go chyba nie wystawiłeś dotąd, bo na Chrono24 nie widzę. Swoją drogą pięknie zachowany, ma chyba sporo ponad 100 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.