Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablopoland2

Zegarek do 40 tys PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Zeith to super zegarki. El Primero tym bardziej. Jeśli szukasz czegoś na pasku to są świetnym wyborem.

Zgadzam się że kupując taki zegarek również chcemy podbudować swojego ego :)

Tylko pamiętaj że Zenitha zna duuuużo mniej ludzi niż np Omegę. 

 

Skoro do Rolexa Cię nie przekonam to rzeczywiście dla Ciebie super wyborem będzie Zenith, Omega lub JLC.

 

https://www.apart.pl/zegarki/jaeger-lecoultre/Master_Control/5806

https://www.apart.pl/zegarki/jaeger-lecoultre/Polaris/6203

Ten jest mega!!:

https://www.apart.pl/zegarki/Zenith/El_Primero/5312

https://www.apart.pl/zegarki/Zenith/El_Primero/3654

https://www.apart.pl/zegarki/Zenith/El_Primero/5311

 

https://www.apart.pl/zegarki/IWC-Schaffhausen/Aquatimer/5855

https://www.apart.pl/zegarki/IWC-Schaffhausen/Pilots_Watches/3061

 

Lub Omegi które wrzuciłem wcześniej. 

Z tym in house to nie zawsze prawda. Często są to mocno przerobione ETA. Każdy mechanizm trzeba googlować i czytać. 

Ale i tak kazdy z tych zegarów to wysoka półka więc na mechaniźmie się nie skupiałbym. 

Plusem dla Zenitha jest że ma w niektórych  36.000 VPH czyli ilość uderzeń. Od tego zależy jak płynnie leci sekunda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem z Warszawy i w Galerii Mokotów już oglądałem Rolexy, Hubloty i Zenith. Zresztą wszystkei zegarki jakie wymieniłem w pierwszym poście już widziałem i dotykałem :).

Właśnie - czemu nikt się nie wypowiedział nt tych 2 Zenith? Miałem wrażenie, czytając różne artykuły że mechanizm jaki posiadają jest bardzo dobry i in-house.

Natomiast jeśli chodzi o Rolex to zdaję sobie sprawę z jego jakości ale ten design, i to że jest na bransolecie jednak go dyskwalifikują w ,moich oczach. Wymyśliłem sobie zegarek na gumie albo pasku, w ciemnej tonacji.

Jeśli chodzi o Breitlinga to ten model Chronomat nie widziałem, zresztą jakoś miałem wrażenie że Breitling jest niżej od wymienianych Manufaktur jeśli chodzi o prestiż. Wiec tak, również zależy mi na prestiżu i uznanie, no bo Guys nie ma co ukrywać - kupujemy bardzo drogie auta i zegarki również dla podziwu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli rozważałbyś Omege, to ten model z czarna tarczą moim zdaniem jest fajny (choć dla mnie biała tarcza jest bardziej uniwersalna):  https://www.chrono24.pl/omega/de-ville-hour-vision-chronometer--id7743465.htm 

Przy Twoim budzecie rozważyłbym JLC Master Chronograph - np. taki: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-40-date-chronograph--id7606519.htm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Pilot chrono top gun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu powyższych propozycja rozumiem, że w tej cenie nr 1 to Rolex Submariner'a. Jest z nim jednak problem. Byłem kilka dni temu w salonie Rolexa w Warszawie i termin oczekiwania na niego to 4-8 miesięcy!! Masakra jakaś ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu powyższych propozycja rozumiem, że w tej cenie nr 1 to Rolex Submariner'a. Jest z nim jednak problem. Byłem kilka dni temu w salonie Rolexa w Warszawie i termin oczekiwania na niego to 4-8 miesięcy!! Masakra jakaś ....

Zegarek oferują Ci niemal "od ręki" a Ty wybrzydzasz. Czarna niewdzięczność. Kolejki to zaczynają się od 4-8 lat :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ręku?! :) Ok miliona produkcji rocznie i taki czas oczekiwania? Gdzie tu kryzys? :) ALe z drugiej strony przy tak dużym zapotrzebowaniu na te zegarki to uważam akurat dla Rolexa za minus bo ten zegarek bardzo "powszednieje" tracąc na prestiżu, np w porównaniu do Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ręku?! :) Ok miliona produkcji rocznie i taki czas oczekiwania? Gdzie tu kryzys? :) ALe z drugiej strony przy tak dużym zapotrzebowaniu na te zegarki to uważam akurat dla Rolexa za minus bo ten zegarek bardzo "powszednieje" tracąc na prestiżu, np w porównaniu do Omegi.

Ja bym raczej powiedział że nie w porównaniu do Omegi, tylko jak Omega. Poza faktem że podoba mi się kilka modeli i sam jeszcze jej nie skreśliłem, to właśnie Omega wydaje się być marką, która się mocno zdewaluowała i spowszedniała. Do tego rabaty do około 30% i wychodzi trochę klops.

Rolex to nie moja bajka, ale w kategorii prestiż (może poza Polską i Rosją ;-) ) wypada znacznie lepiej. Do tego pomimo dużej produkcji mam wrażenie, że nie nosi Rolexa co druga osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od estetyki która jest sprawą indywidualną weź pod uwagę że czarne koperty oznaczają stopy lub powłoki które pękając ( na skutek uderzenia lub upadku ) narażają na nie lada kłopot. Zazwyczaj wymienić trzeba całą kopertę lub jej znaczny element ( o ile jest budowana modułowo). Co do pasków - są fajne ale nie gdy jest ciepło czy wilgotno...wtedy bransoleta z dobrym systemem mikroregulacji ( niwelująca różnice grubości nadgarstka w ciągu doby ) jest nieocenionym bonusem. Poza tym bransoleta od zawsze podkreśla sportowy charakter zegarka. Ulicznymi zabobonami Na temat Rolexa bym się nie przejmował - ma je mniej osób niż streotypowe skojarzenia o BMW a i samego Rolexa ma też mniej osób niż samochód z Bawarii ;-)

Jeśli koniecznie na paskach/ gumach to może faktycznie Panerai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
    • Przez Seler
      1. Omega Speedmaster, referencja 3513.50.00 z 2006 roku. 
      Stan 8/10, w tym roku przeszedł pełen serwis. 
      Pudełko + karta produktowa i gwarancyjna. Dorzucam etui podróżne Omega.
       
      9900zł
       
      2. Sinn 556A RS.
      Stan 9/10, jedyne bardziej widoczne ślady użytkowania na zapięciu bransolety.
      Polska dystrybucja (Wrzeciono Czasu), styczeń 2023.
      W zestawie zegarek z oryginalną bransoletą i paskiem skórzanym Sinn.
       
      4200zł
       
       






















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.