Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tymczasem w Polsce... czyli Paczka+

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 08 maj 2018 - 22:32

Historia z życia wzięta, świeża i pachnąca bo z dzisiaj. Do rzeczy.

Upatrzyłem zegar w niedalekim mieście powiatowym, z dawien dawna chodził za mną, wpadły ekstra pieniądze to pomyślałem - kupię. Dogadałem się ze sprzedawcą, nawet rozważałem czy by kuzyna nie poprosić o pomoc w odebraniu, ale nie chciałem go kłopotać, uznałem że Pocztą Polską będzie szybko i pewnie, bo jak mówi reklama:

Paczka+ to oferta dla osób, dla których liczy się pewność doręczenia oraz swoboda w wyborze opcji dodatkowych.

Stanęło na tym, że zapłacę sprzedawcy awansem 40 złociszy na przesyłkę, a pozostałą kwotę skasują na poczcie. Ustalono, że paczka będzie z podaną wartością, za pobraniem, ze sprawdzeniem zawartości i do odbioru w punkcie. Co mogło pójść nie tak? ^_^

W sobotę 5 maja sprzedawca napisał, że paczka wysłana. No OK.

W poniedziałek 7 maja o 07:01 przychodzi SMS "w dniu 05.05 bla bla bla została do Ciebie nadana przesyłka nr 1234, link do trackingu". No OK.

Sprawdzam link, faktycznie jest, w sobotę o 10:43 nadano w Bielsku Białej, w poniedziałek rano o 07:00 widnieje SYSTEM. Dobrze jest, czekamy.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

Linka sprawdzam co pół godziny, bez zmian.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

Mija poniedziałek i 3/4 wtorku. 8 maja, godz. 14:00 wiadomość od sprzedawcy. "No co tam, odebrał Pan zegarek?". Odpowiadam "Nie. Nie mam awizo ani żadnych wiadomości, wg. trackingu paczka znajduje się od poniedziałku w lokalizacji SYSTEM". Hmm. Dziwne. Hmm.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

8 maja, godz. 18:42 wiadomość od sprzedawcy "Ja mam pokazane, że nadeszła". I screen z trackingu z którego wynika, że paczka ekonomiczna o numerze 5678, nadana 7 maja o 22:43 w Zabrzu faktycznie 8 maja o 14:24 przybyła do wskazanego przeze mnie urzędu pocztowego. Hmm, dziwne. Ustaliliśmy, że pojadę i się dowiem WTF. W końcu poczta do 20:00 a mnie zależy. :P

Pojechałem, odstałem swoje, mówię "daj, daj, piękna pani, daj zegarek, daj maj treszszzszzzżer".

raw.png

No nie dała. Problem. Bo paczka jest. Ładniusia. Na niej naklejka z moimi danymi i nr telefonu. Ale problem. Bo nie ma jakichś dokumentów. A dokładnie nie ma protokołu zgodności, żebym mógł wpisać, że nadawca wysyłając przesyłkę z zegarkiem faktycznie umieścił w niej zegarek. Hmm. Będą się kontaktować, jak ustalą co zaszło. Hmm. Przypomnę. "Paczka+ to oferta dla osób, dla których liczy się pewność doręczenia oraz swoboda w wyborze opcji dodatkowych."

Kurtyna. Koniec aktu I.

Użytkownik 4palce edytował ten post 08 maj 2018 - 22:35

• 0

#2 ajsek

ajsek
  • Użytkownik
  • 441 postów

Napisano 08 maj 2018 - 22:50

Kolega meehoo mi w zeszłym roku wysyłał zegarek pocztą polską. Z tego co pamiętam to szła 5 dni z pięcioma przesiadkami. Zegarek zwiedził wtedy większy kawał Polski i więcej miast niż ja w wakacje.
Pierwszy i ostatni raz.
  • 0

#3 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 09 maj 2018 - 04:32

Kurtyna. Koniec aktu I.

Czekamy na akt II i następne, jeżeli będą.
U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek. I tak paczka priorytetowa idzie jeden dzień do mojego urzędu, a mogę ją odebrać po trzech dniach (weekend) bo dziad z PocztyPolskiej wyrabia "standardy" :wacko:
  • 0

#4 zaq

zaq
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 09 maj 2018 - 04:58

To i rak nasz dobrze, bo mój wspaniały listonosz to nawet awizo nie wrzuca. Wszyscy na nim psy wieszają, a on i tak wie lepiej. Można składać skargi do kierownika listonoszy, ale tylko osobiście, a on przyjmuje jeden dzień w tygodniu przez dwie godziny, oczywiście przed południem, a na taką sprawę brać urlop to słabe. No i czuje się mocny i niedoruszenia. Nie na chętnych do pracy jako listonosz, to ten robi co chce...
  • 0

#5 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 8588 postów

Napisano 09 maj 2018 - 05:48

Problem z listonoszami macie w dużych miastach, na wioskach jest wszystko w porządku - pamiętać trzeba że poczta boryka się z niedoborem chętnych do pracy w dużych miastach, często przychodzą nowi a ten zanim zaskoczy to wcześniej zrezygnuje - listonosze nie dostarczają paczek powyżej jakiejś tam wagi, awizo idzie więc z automatu ( u mnie dostarcza nawet ciężkie ale to nasz listonosz) 

U autora tematu ewidentnie widać że po prostu druki zostały źle wypełnione 

• 1

#6 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 09 maj 2018 - 06:57

U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek. I tak paczka priorytetowa idzie jeden dzień do mojego urzędu, a mogę ją odebrać po trzech dniach (weekend) bo dziad z PocztyPolskiej wyrabia "standardy" :wacko:

Obawiam się, że kolejne akty nastąpią, bo łatwo z nimi nie będzie. Pomimo całej tej komputeryzacji nadal mentalnie tkwią w latach 80ych. M.in. dlatego wybrałem Paczkę+ z opcją odbioru w punkcie, żeby się z listonoszem nie gonić, bo w ostateczności i tak trzeba jechać do urzędu. 

• 0

#7 seb71

seb71
  • 5425 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:04

Na szczęście żeby wysłać pakę prawdziwym kurierem nie trzeba już podpisywać umów, spisywać cyrografów itp

• 0

#8 marcin s

marcin s
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:24

kolega czeka od września na wypłatę odszkodaowania za zagubioną paczkę :-)

w piśmie wrześniowym gdzie przynali że z ich winy paczka została utracona jak się nie mylę było 90 dni na wypłatę kasy

no troszke sie przeciągnęło :-)

• 0

#9 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 5602 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:31

Na szczęście żeby wysłać pakę prawdziwym kurierem nie trzeba już podpisywać umów, spisywać cyrografów itp

I słusznie, wystarczy pójśc do punktu z gazetami i można wysłać porządną niemiecką firmą, za pieniądze mniejsze niż na poczcie  ;)

• 0

#10 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:31

U autora tematu ewidentnie widać że po prostu druki zostały źle wypełnione 

Otwartym pozostaje pytanie w jaki sposób doszło do cudownego przemienienia przesyłki z jednym numerem nadania z Bielska do KRK (pobraniowa, wartościowa etc.) w paczkę ekonomiczną z Zabrza do KRK z innym numerem nadania. :blink:

Użytkownik 4palce edytował ten post 09 maj 2018 - 07:31

• 0

#11 arek1a2b

arek1a2b
  • Użytkownik
  • 2009 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:33

Poczta nasza Polska to prawdziwi czarodzieje.

Wysłałem paczkę do USA a ona najpierw poleciała Petersburga potem do jakiegoś miasta w Finlandii po czym wróciła do Polski z powodu błędnego adresu :)

• 0

#12 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:44

Poczta nasza Polska to prawdziwi czarodzieje.

Wysłałem paczkę do USA a ona najpierw poleciała Petersburga potem do jakiegoś miasta w Finlandii po czym wróciła do Polski z powodu błędnego adresu :)

Londyn? Nie ma takiego miasta... jest Lądek, Lądek Zdrój... :lol:

• 0

#13 arek1a2b

arek1a2b
  • Użytkownik
  • 2009 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:48

Londyn - hmm pierwsze słyszę  :D

• 1

#14 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 4509 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 09 maj 2018 - 11:17

Jeżeli zamówiona była paczka ze sprawdzeniem zawartości, to konieczny jest taki protokół, w którym nadawca opisuje dokładnie całą jej zawartość.

Powinni to wyłapać już w miejscu nadania.

• 0

#15 seb71

seb71
  • 5425 postów

Napisano 09 maj 2018 - 11:22

Może i powinni, ale nie wyłapali.

Jestem kierownikiem tej szatni i co mi pan zrobisz? :D

• 0

#16 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 4509 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 09 maj 2018 - 11:28

I teraz kamera najeżdża na zawieszkę z napisem:

"za rzeczy wysłane paczką + Poczta nie odpowiada" :D

Osobiście mam lepsze doświadczenia z PP, która u mnie działa szybko (w dostarczaniu). Za to kurierzy często nie docierają na czas, nawet jeżeli obiecają telefonicznie, że zaraz będą <_<

Użytkownik Sol edytował ten post 09 maj 2018 - 11:28

• 0

#17 vvv

vvv
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 09 maj 2018 - 12:41

Z paczkami i kurierami to jest odwieczny problem, stad jak sie da to staram sie odbierac/sprzedawac osobiscie. Jak jest wola z dwóch stron to i z jednego konca Polski na drugi mozna przejechać i spotkać sie w połowie drogi niby pół dnia to zajmuje ale jakoś tak per saldo mniej to kosztuje nerwów ;)

Co do listonoszy to myślę, że jest to problem ogólnopolski mój listonosz to już nawet nie dzwoni do drzwi tylko wrzuca awizo, a list oczywiscie na poczcie.

Z paczkami jest różnie był moment, ze inny listonosz był odpowiedzialny za paczki i chyba jego wynagrodzenie zależało od tego czy dostarczył, czy zostawił na poczcie, bo zawsze dzwonił jak tylko był tenefon na paczce i nawet wieczorem potrafił podjechać.

Z kurierami tez mam różne doświadczenia, jeden strasznie się obraził jak nie zgodziłem sie na to żeby zostawił paczkę (z zegarkiem...) w sklepie obok.

W tym przypadku na moje oko to paczka została źle nadana, bo z tego co kojarzę to taki formularz trzeba wypełnić w momencie nadania na poczcie. Wydaje mi się, że paczka wróci do nadawcy i będzie trzeba ją nadać drugi raz... ciekawa jeszcze może być batalia o koszty przesyłki w takim wypadku.

• 0

#18 supaplex

supaplex
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 maj 2018 - 13:01

U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek.

Kolego, w Warszawie i nie tylko zresztą, listonosz nie jest odpowiedzialny za dostarczanie paczek. Robi to kurier. W 8 przypadkach na 10 zostawia awizo, z prostego powodu - dostarcza w godzinach pracy przeciętnego Kowalskiego, więc prawdopodobnie wychodzi z założenia ze prościej wrzucić awizo do skrzynki, niż sprawdzać czy jest ktoś w domu. Standard.

Użytkownik supaplex edytował ten post 10 maj 2018 - 07:27

• 0

#19 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Użytkownik (bs)
  • 13865 postów

Napisano 09 maj 2018 - 13:15

Wulgarne i abstrakcyjne, ale w temacie.

1455265140_jscs96_600.jpg

• 0

#20 seb71