Skocz do zawartości

Zdjęcie

Edox Chronorally Automatic - problem z datownikiem

problem z prawidłowym działaniem datownika edox chronorally datownik problem automatic data

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kubaaa85

kubaaa85
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 maj 2018 - 09:12

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy także bardzo mi miło dołączyć do klub pasjonatów czasomierzy.

Niestety przygodę na forum muszę zacząć od problemu z moim niedawno zakupionym zegarkiem. Sprawa dotyczy zegarka Edox Chronorally Automatic : https://www.watches....37npn-gin-4.jpg

Zakupiłem 2 tygodnie temu zegarek używany. Sprawdziłem go na tyle na ile potrafiłem, posiadam certyfikat autentyczności dowód zakupu itp. Zegarek był używany przez 2 lata. Stan na pierwszy rzut oka naprawdę bardzo dobry. Zero rys, zero otarć itp.

Natomiast od samego początku mam problem z datownikiem, po prostu nie działa on automatycznie. Zegarek posiada również wskaźnik dni tygodnia i z nim nie ma żadnego problemu. Zauważyłem, że w okolicach godziny 23 zaczyna się procedura zmiany dnia, kończy się to po północy. Natomiast data ani drgnie w związku z czym jestem zmuszony każdego ranka przestawiać datę samoczynnie (co bywa frustrujące, jak zapewne nie trudno się domyślić). Chciałbym nadmienić iż mimo faktu, że jestem bardzo zielony w temacie tak zaawansowanych zegarków i jest to mój pierwszy poważny czasomierz to zapoznałem się z instrukcją, pamiętam o tym kiedy nie należy manipulować koronką aby zmienić datę.

Zatem prośba o radę - czy mogę coś zrobić aby datownik zaczął działać poprawnie czy pozostaje mi wizyta w serwisie. Z tego co wiem to Edox ma przedstawicielstwo oficjalne w Poznaniu, czy sugerujecie wysyłkę zegarka do serwisu Edox czy może polecacie jakiś inny sprawdzony serwis zegarków na Śląsku ?

wielkie dzięki za odpowiedź

• 0

#2 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4807 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 13:18

Trzeba zdjąć tarczę i zobaczyć. Datownik to - najczęściej - prosty mechanizm. Z grubsza przekładnia wskazań napędza kółeczka z - powiedzmy w uproszczeniu - ząbkiem, który o 12 w nocy przestawia pierścień datownika o jedną pozycję do przodu.  

Jeśli zegarek nie przestawia wskazań dnia miesiąca - kółko to jest odkręcone (i nie pracuje) albo uszkodzone (tzn obraca się, ale nie zazębia się z pierścieniem datownika, bo np. ma wyłamany w/w ząbek).

Być może ktoś przestawił datę ręcznie w czasie, gdy akurat się zmieniała - to może spowodować uszkodzenie datownika.

Nie ma rady - trzeba dać do zegarmistrza, żeby zdjął tarczę i obejrzał.

Użytkownik pmwas edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 13:19

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: edox, chronorally, datownik, problem, automatic, data

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych