Skocz do zawartości

Zdjęcie

Timex T2N216 - jak ustawić czas

Czy ktoś zna te czary?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 radoslavv

radoslavv
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: 1761147

Napisano 10 maj 2018 - 20:24

WItajcie,

Siedzę od 2 godzin i próbuję ustawić czas w moim zegarku. Nie bardzo nawet wiem dlaczego, ale rozregulowała się data i za Chiny Ludowe nie mogę jej ustawić. Chcę ustawić czwartek 10tego natomiast jak ustawię na 10tego to pokazuje mi się środa. Nie ma oczywiście instrukcji przeznaczonej do konkretnie tego modelu, nie mogłem też nigdzie znaleźć opisu w jaki magiczny sposób się to ustawia.

Pomóżcie proszę :rolleyes:

T2N216_4m.jpg

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3838 postów

Napisano 10 maj 2018 - 20:54

Pokręć koronką wyciągniętą do pozycji I. w drugą stronę, niż przy zmianie dnia miesiąca.

• 0

#3 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14264 postów

Napisano 10 maj 2018 - 20:55

W tym zegarku ustawia się fabrycznie rok, gdyż ma on funkcję tzw. wiecznego kalendarza. Jeżeli to ustawienie się zmieniło, to obawiam się że potrzebny jest serwis.

Instrukcja, str. 10:

http://assets.timex....l_Languages.pdf

Użytkownik tarant edytował ten post 10 maj 2018 - 20:56

• 0

#4 brz

brz
  • Użytkownik
  • 432 postów

Napisano 10 maj 2018 - 21:37

Niekoniecznie. Niedawno samodzielnie ustawiałem datę w Timeksie po wymianie baterii. Straszą tym serwisem, ale da się to zrobić. ;)

http://zegarkiclub.p...petual-calendar
  • 0

#5 radoslavv

radoslavv
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: 1761147

Napisano 17 maj 2018 - 20:03

Niestety dla mojego zegarka ta instrukcja nie dzialala. Sprawdzalem jeszcze zanim stworzylem temat. Dalem do polecanego serwisu seico w Lodzi. Ustawienie razem z wymiana baterii 40zl takze tragedii nie ma. Sadze, ze moglbym to sam zrobic tylko musialbym krecic do momentu kiedy nie trafie na odpowiedni miesiac (wg moich obliczen bylem na styczniu) natomiast chyba szlag by mnie trafil jakbym mial tyle sie nakrecic. Poza tym dzien miesiaca byl troche krzywo pokazywany (delikatnie przesuniety wzgledem srodka okienka) takze przy okazji mi to nastawil.

Użytkownik radoslavv edytował ten post 17 maj 2018 - 20:10

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych