Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paulus57

Regulacja mechanizmu a wodoszczelność

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie znalazłem na forum tej informacji zakładam, mam nadzieję, nowy temat.

Interesuje mnie problem regulacji zegarka z zachowaniem jego deklarowanej , fabrycznej wodoszczelności. Mam kilka zegarków, sprawa dotyczy dwóch z nich:

1. Seiko SARB017 Alpinist - jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Teoretycznie mieści się w normie dla swojego mechanizmu (6R15), ale przyśpieszenie na poziomie 40s na dobę jest jednak irytujące. Domyślam się, że ewentualna regulacja wymaga jego otwarcia, co potem? Co z jego wodoszczelnością (200 m)? Czy usługę można pogodzić z zachowaniem jego walorów? Jeżeli tak, to gdzie tego dokonać na terenie Łodzi? Nie ukrywam, że koszt ma dla mnie znaczenie.

2. Deep Blue Sea Chrono 1K - tu sprawa nie jest bardzo pilna, ale też mnie interesuje. Jak wygląda wymiana baterii kwarcowej, tak by zachować jego szczególnie wysoką wodoszczelność? Zegarek jak to kwarc idzie bardzo punktualnie, ale bateria pewnie wytrzyma 2 do góra 5 lat (?). Przy okazji pytanie jak z trwałością baterii kwarcowych w tym nurku?

 

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pytanie jest z gatunku trywialnych, a tu brak wskazówek.

Uwaga ma działać, jak "up" w ofertach sprzedaży. Oby wpadła w oko kompetentnej osobie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Po odkręceniu dekla regulacji i zakręceniu dobry fachman zrobi próbę szczelności - zawsze się może taka uszczelka przy dokręcaniu podwinąć, przetrzeć czy coś - drukuje Ci kwit, będziesz widział czy zegarek trzyma

 

Z majstrem z łodzi to mi się  Tempus kojarzy tylko i wyłącznie, Tu sporo klubowiczów z Łodzi, może coś podpowiedzą jeszcze. Kolejka pewnie jak to u dobrego machera CIę nie ominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

W kwestii szczelności, po każdym otwarciu zegarka powinien być przeprowadzony test szczelności, jednak te wyższe wartości mogą być problematyczne, sprzęt pomiarowy jest dość drogi , i posiada go  mało zakładów zegarmistrzowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Po odkręceniu dekla regulacji i zakręceniu dobry fachman zrobi próbę szczelności - zawsze się może taka uszczelka przy dokręcaniu podwinąć, przetrzeć czy coś - drukuje Ci kwit, będziesz widział czy zegarek trzyma

 

Z majstrem z łodzi to mi się  Tempus kojarzy tylko i wyłącznie, Tu sporo klubowiczów z Łodzi, może coś podpowiedzą jeszcze. Kolejka pewnie jak to u dobrego machera CIę nie ominie

Dzięki za wskazówkę, teraz czekam na Łodzian. :)

W kwestii szczelności, po każdym otwarciu zegarka powinien być przeprowadzony test szczelności, jednak te wyższe wartości mogą być problematyczne, sprzęt pomiarowy jest dość drogi , i posiada go  mało zakładów zegarmistrzowskich.

Masz może orientację co do kosztów takiego testu szczelności? Jeżeli jest wysoki, to problematyczne się wydaje kupowanie automatów nurków. Zakup egzemplarza niedokładnie chodzącego to wtedy dylemat. Czyżby tylu tu obecnych "rozmyślało się" po zakupie z tzw. innych powodów? Polowanie na dobre sztuki, a gorsze do ludzi (czyt. jeleni)?

Właściwie jedyna rozsądna wersja nurka to jakiś kinetic Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Łap za telefon i dzwoń co do ceny. Pewnie od 15zł w górę + jak podstawisz droższy zegarek to też inny cennik - taki los

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Proszę :)

 

Napisz do kolegów @Konrad Wróblewski lub @fidelio, są z Łodzi, powinni pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że chcesz wyregulować zegarek i zachować szczelność

- w seiko nie powinno być problemu i koszt powinien się zamknąć w 30zł

- problem zrobi się przy nurku- wszystko zależy jaką ma wodoszczelność i do ilu bar chcesz ją testować

z tego co wiem test na 200m z dokumentem potwierdzającym kosztuje chyba od 100zł w górę


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

......

- problem zrobi się przy nurku- wszystko zależy jaką ma wodoszczelność i do ilu bar chcesz ją testować

z tego co wiem test na 200m z dokumentem potwierdzającym kosztuje chyba od 100zł w górę

Toć pisałem :)

 

..... jednak te wyższe wartości mogą być problematyczne, sprzęt pomiarowy jest dość drogi , i posiada go  mało zakładów zegarmistrzowskich.

Wyższe wartości to już raczej tylko w autoryzowanych serwisach, np w Lublinie powyżej 100 WR  nie wykona się testu szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć pisałem :)

 

Wyższe wartości to już raczej tylko w autoryzowanych serwisach, np w Lublinie powyżej 100 WR  nie wykona się testu szczelności.

Mój Deep Blue ma WR 1000. Niby mi takie zanurzenie nie grozi, oprócz mało prawdopodobnego potopu, ale szkoda by po trywialnej zmianie baterii utracić taki parametr.

 

piszesz, że chcesz wyregulować zegarek i zachować szczelność

- w seiko nie powinno być problemu i koszt powinien się zamknąć w 30zł

- problem zrobi się przy nurku- wszystko zależy jaką ma wodoszczelność i do ilu bar chcesz ją testować

z tego co wiem test na 200m z dokumentem potwierdzającym kosztuje chyba od 100zł w górę

Mój ma 100 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Malcallm
      Mam 3 letniego SKX007, który chodził super dokładnie; odchyłka była ok 1 min na tydzień. Nagle ni z tego ni z owego zaczął się spóźniać ok 1-1,5 min na dobę. Zegarka używam codziennie, nie było żadnych uderzeń, nie upadł, odkładam go zawsze w to samo miejsce itd. Co mogło być przyczyną rozregulowania i gdzie w Warszawie go oddać do przeglądu / regulacji?
       
      M.
    • Przez dsz
      Jestem w posiadaniu sarba033 i uwielbiam ten zegarek..
      Mam jeden problem który mnie nurtuje.. w ciągu doby robi -22 sekundy (wartość stała i niezmienna)
      Według instrukcji dopuszczalne -15 +25.
      Ktoś z Was regulował ten mechanizm? Warto? 
      Pomyślałem o serwisie centralnym w Sochaczewie ZIBI ale nie mam przekonania.
      Może jakiś pewniak w łódzkim i mazowieckim? Ktoś? Coś?
      Proszę o pomoc..
    • Przez Mariusz75
      Dzień dobry,
       
      od 3-4 lat mam zegarek automatyczny Seiko 5 (7s26c). Zwykle się trochę późnił, oddałem go gdy do dobrego serwisu (omegi) po tym gdy zaczął się późnić kilka minut dziennie.
      Panowie rozebrali, potem złożyli i generalnie wszystko jest dobrze ale
      zegarek śpieszy się około 1min/tydzień. "Regulacja czasu" jest minimalnie za zerem na plus.
       
      Czy mogę co miesiąc cofać zegarek? Czy muszę zawsze przekręcać wskazówki do przodu (niecałe 24h) aby go zsynchronizować z lepszym chronometrem/zegarem?
      Mam gwarancję - czy może iść i poprosić aby lekko go opóźnili?
       
      Dostałem oczywiście wydruk ile się śpieszy (okolo 17 sek/dobę) ale chyba tylko w "podstawowej pozycji". Może gdybym go inaczej odkładał na noc to zredukowałbym śpieszenie się w czasie dnia.
       
      Z góry dziękuję za poradę, Mariusz
      PS
      Wydawało mi się, że prosiłem przed serwisowaniem o to aby się raczej późnił nie spieszył no ale mogłem też o tym zapomnieć powiedzieć o tym.
       
    • Przez fanfar19
      Witam,

      Mam Eposa 3413, super zegarek ale dokładność nie jest najlepsza.
      Zrobiłem pomiary i wyszło coś takiego:
       

       
      Zegarek jest na gwarancji, chłopaki z Jubitomu, gdzie go kupiłem mówią by wysłać go na serwis i regulację.
      Twierdzą, że serwis Eposa w Polsce jest bardzo solidny i rzetelny.
      Dodatkowy problem polega na tym, że koronka w zegarku dość słabo chodzi, po odkręceniu nie zawsze odskakuje na pozycję zmiany daty, często w ogóle nie wiadomo w jakiej jest pozycji i trochę trzeba się nakręcić. Do tego po wciśnięciu koronki, wskazówka minutowa potrafi drgnąć co mnie drażni. Co czyni ustawianie zegarka operacją mało fajną.

      No i pytanie do fachowców i pasjonatów - wysyłać go na serwis czy też zostawić tak jak jest?
      Mam obawy, że nic się nie poprawi, a coś się może pogorszyć


       
    • Przez adamtychy
      Witam.
       
      Kupiłem niedawno zegar stojący z mechanizmem Gustava Beckera. Aby zegar równo tykał podłożyłem z lewej strony pod nóżki podkładki drewniane o grubości 6mm.Tykanie się wyrównało ale zegar znacznie przechylił się w prawą stronę, no i krzywo stoi. Brzydko to wygląda a do tego praca wahadła przesunęła się na prawą stronę. Chcę ustawić zegar do pionu poziomicą ale jest potrzebna regulacja na mechanizmie.Trochę czytałem na ten temat, ale nie jestem pewien. Gdyby ktoś coś podpowiedział, to byłbym bardzo wdzięczny. Przesyłam parę zdjęć.
       
      Pozdrawiam
      Adam.
       
      Mod mode:
      Koledzy w dziale "Zegary" powinni go postawić w pionie, gdzie przenoszę zapytanie.







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.