Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto - Boscé HQ22026

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mickeeey

Mickeeey
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 16 maj 2018 - 22:28

Witam, ostatnio kupiłem ten zegarek (nowy) za ~200zł. Niestety nie chce wystartować.
Mogę go zwrócić, ale zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby podejść do zegarmistrza?
Myślicie, że warto czy odpuścić? Mechanizm to ISA 8174.220.

Użytkownik Mickeeey edytował ten post 16 maj 2018 - 22:58

• 0

#2 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 16 maj 2018 - 23:04

Ja bym powiedział - zwróć

jak się byś upierał to idź do majstra - może padła bateria. Jak nie bateria to mechanizm nowy kosztuje 200 zł także nie opłaca się naprawiać

Użytkownik Vonziej edytował ten post 16 maj 2018 - 23:05

• 0

#3 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 709 postów

Napisano 16 maj 2018 - 23:05

Witam, ostatnio kupiłem ten zegarek (nowy) za ~200zł. Niestety nie chce się nakręcić - wystartować.
Mogę go zwrócić, ale zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby podejść do zegarmistrza?
Myślicie, że warto czy odpuścić? Mechanizm to ISA 8174.220.

Zastanawia mnie cena Twojego zegarka, która jest o około 50 zł wyższa, niż cena samego mechanizmu. Stąd można wyciągnąć wniosek, że reszta wykonana po minimalnych kosztach. Ponieważ jest to kwarc, przyczyna może być całkiem niegroźna i wystarczy docisnąć baterię, która może nie kontaktować od ewentualnego wstrząsu. Ewentualnie bateria może być rozładowana, wtedy pomoże założenie nowej. Eksperymentowałem ostatnio z bardzo tanimi zegarkami z Chin i miałem dwie takie sytuacje. W jednym wystarczyło dociśnięcie baterii - w transporcie odskoczył nawet dekiel, w drugim bateria była niedziałająca. Oba zegarki chodzą. Taki za 10 zł nawet dokładnie . :)

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 16 maj 2018 - 23:56

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych