Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Mistrz Yoda

Bieszczady, fajna baza na piesze wędrówki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mistrz Yoda

Jak w tytule, jakaś baza wypadowa w fajnym miejscu na piesze wędrówki po Bieszczadach.

Ktoś może coś polecić?

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wspominam Cisnę (choć rozważałem Wetlinę). Udało nam się trafić fajny dom na wynajem. Zapłaciliśmy za pokój, a mieliśmy cały dom. Wynajmujący byli bardzo wybredni. I jak ktoś im nie przypadł, to nie wynajmowali. Dom daleko od drogi, itp. Może jeszcze udałoby mi się ustalić gdzie to było.

 

Cisna okazała się dla nas strzałem w 10. Blisko do rezerwatu Sine Wiry, niedaleko do kolejki wąskotorowej. Dobra baza wypadowa na Połoniny, Tarnicę, zapory w Solinie. Stąd też kursują busy do Lwowa (paszport). Kultowa knajpa w Cisnej (Siekierezada). Jak dobrze zaplanujesz, to się załapiesz na koncert Dżemu (w sercu Bieszczad) albo jakieś dni Cisnej.

 

Byliśmy tam na rowerach. Dla rowerzystów spore atrakcje, zwierzyna czasem pod nosem ze żmijami włącznie.

 

 

Przed wyjazdem zapoznałem się:

http://www.bieszczady.pik-net.pl/szlaki.phtml

http://forum.bieszczady.info.pl/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ustrzykach Górnych jest bar Kremenaros, tam są noclegi. Po drugiej stronie szosy jest gospodarstwo, gdzie w stodole spałem kilka nocy na sianie, a było to 30 lat temu ;) ... Widok z jednej strony na Halicz z drugiej na Caryńską, ech... A ona była z mojej klasy...   :rolleyes:  Nie Caryńska oczywiście :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod względem lokalizacji polecam Smerek - tuż pod połoniną, blisko do szlaków, przy obwodnicy więc komunikacja doskonała, do Wetliny 2.5km a dużo spokojniej. Baza noclegowa spora, od luksusowej Carpatii przez różne tańsze. Bardzo zadowoleni byli też moi znajomi z Pensjonatu Caryńska w Dworniku ( pomiędzy połoninami ), tylko to trochę na uboczu od głównych szlaków i w zasadzie bez samochodu ciężko a w Smereku z auta nie korzystałem w ogóle.

W Carpatii i Pensjonacie Caryńska mam porobione rezerwacje na drugą połowę lipca, nie będę mógł skorzystać więc mogę komuś odstąpić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przypadek, ze pojawił sie ten temat. Jade w tym roku w Bieszczady i na dwa dni na Ukrainę. Ale juz wszystko mamy poustawiane.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w Wetlinie w zeszłym roku i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przypadek, ze pojawił sie ten temat. Jade w tym roku w Bieszczady i na dwa dni na Ukrainę. Ale juz wszystko mamy poustawiane.

Dokąd na Ukrainę?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wetlinie konkretnie polecam "Bazę ludzi...z mgły" . https://goo.gl/maps/arvgXU52yQL2


Dokąd na Ukrainę?

 

Jeżeli chodzi o góry to niesamowite są Gorgany.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąd na Ukrainę?

Do nas w Bieszczady. A przy okazji na dwa dzionki na ukraszkę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne miejsca, które chcesz odwiedzić na Ukrainie?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne miejsca, które chcesz odwiedzić na Ukrainie?

Lwów, jest znajoma Ukrainka, która pokaże miasto, powie co i jak, może cmentarz, nieco daleki, żony babci brat jak się niedawno dowiedzieliśmy został tam. Kiedyś go ruscy zabrali i dopiero jakieś 3 lata temu wyszło gdzie on jest, potwierdzone w IPN.

post-70090-0-78912700-1527020009_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że macie przewodnika... ;) We Lwowie to Europa, dalej może być troszkę poważniej. Droga do Tarnopola jest zupełnie nowa, dalej masakra... Dojechałem do Kamieńca Podolskiego i powiem Ci, że można się w tych klimatach zakochać :rolleyes: Bardzo smakują mi np. kiszone pomidory...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ceny mają całkiem całkiem, mają też targi staroci, jakieś może ruski się trafią, o ile trafię na taki targ.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki we Lwowie, czynny codziennie, w okolicach budynku opery, ale nie znalazłem tam nic ciekawego poza papierem toaletowym z Putinem :P ... Może Tobie się poszczęści... Drugi bazarek jest koło pomnika Tarasa Szewczenki, tam popytaj o zegarki...Mnie ruskie nie interesują, ale były...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki papier dostałem w prezencie od szwagra, też tam był.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w knajpie obowiązkowo zamówić 'sało' i kozacką radę null piat ;-)

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wetlinę i Bieszczadzkie Marzenie.

http://www.bieszczadzkie-marzenie.pl/

 

Byłem kilka lat temu - wówczas to był nowiutki domek z bali, ze świetnymi właścicielami, zapraszającymi wieczorem na lampkę winka (własnej roboty) i fajne opowieści.

 

Innym razem w Wetlinie na jakichś domkach trafiłem na natręta, który co jakiś czas doglądał czy mu nic z wyjnajętego domku nie zginęło (takie sprawiał wrażenie, pukał w drzwi, mówił dzień dobry i się porozglądał i do widzenia) + rozliczył nas za każdy spalony klocek drewna na ognisku: sick!

 

 

Z innych "atrakcji" bardzo chcieliśmy z żoną spędzić trochę czasu w chacie z gliny.

http://www.chatazgliny.pl/

 

Jest taka w Baligrodzie, rzeczywiście wybudowana z kostek słomy i gliny. Obok ruska bania. Niestety jako baza wypadowa w te oblatane bieszczady to średnio, ale można udać się na te 2 dni na inne- zupełnie puste szlaki - niestety bez spektakularnych widoczków, ale ze znakomitą ciszą wokół.

 

ehh Bieszczady..

 

42294419261_2cfcd2080e_h.jpg

 

42294419551_e7ae6d1c48_h.jpg

 

42294419891_0479486dba_h.jpg

 

27424991437_4764c9351f_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać. Ehh Bieszczady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.