Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Dział o diverach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vintage_Watches_Collector

Vintage_Watches_Collector
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 maj 2018 - 13:16

Dzień dobry

Chciałbym poruszyć temat utworzenia nowego działu na forach tematycznych. Rozmawiałem z administracją forum na temat założenia subforum poświęconego wyłącznie diverom, które mógłbym poprowadzić.

Temat jest tak duży i zajmujący, że aż dziwne, że nie ma własnego działu. Szkoda go upychać w vintage, a jedyny wątek o diverach jest nieczytelny.

Mam na myśli prawdziwy dział z podziałem np. na Vintage i współczesne divery (są ludzie, których vintage nie interesuje i na odwrót). Dział gdzie w osobnym temacie będą artykuły historyczne, w osobnym recenzje nowości i osobno np. galeria zdjęć członków.

Prowadzę grupę o diverach na Fb oraz od niedawna blog tematyczny i myślę, że na KMZiZ można to ładnie zaadoptować.

Czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam Mateusz.

Użytkownik Vintage_Watches_Collector edytował ten post 18 maj 2018 - 13:19

• 0

#2 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 8822 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:08

Dla czego nie  :)  temat ciekawy, masz energię to działaj chętnie będę zaglądał 

• 1

#3 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1111 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:26

jestem za

• 0

#4 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14421 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:28

Moim zdaniem to rozbije strukturę krajowo/producencką forum. Kolejnymi będą propozycje powstania działów chronografów, GMT, pilotów, 24-godzinnych, garniturowych itd , itp,

W dziale głównym mamy już tematy - galerie z ww.

• 2

#5 Gość_supaplex_*

Gość_supaplex_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2018 - 16:28

na watchuseek się to sprawdza, czemu nie?

• 0

#6 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14421 postów

Napisano 18 maj 2018 - 17:08

na watchuseek się to sprawdza, czemu nie?

Powiedzmy sobie że tak jest. Co nie znaczy że się sprawdza :) Moim zdaniem struktura WUS jest wyjątkowo skomplikowana i nieprzyjazna.

• 2

#7 kkwpk

kkwpk

Członek

• Moderator
  • 3152 postów

Napisano 18 maj 2018 - 17:26

Wus często dubluje działy np. wspomniane divery.

• 0

#8 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 maj 2018 - 20:47

tarant masz absolutna rację, to by rozbiło aktualną strukturę forum. Pytanie czy nie z korzyścią dla KMZiZ? Szczerze mówiąc struktura krajowo/producencka jest nieco sztucznym układem bo np. forum Szwajcarów czy zegarków niemieckich gdzie jest kilka tysięcy producentów versus zegarki polskie z całym szacunkiem ......... kilkunastu producentów licząc vintage i współczesną produkcje. A jedne i drugie mają równorzędny dział :) 

Tymczasem zegarki vintage, o których można pisać przez 20 lat i tematy się nie skończą wszystkie wrzucone do jednego wora.

Divery zasługują na osobny dział. To ogromny i porywający temat, o którym można pisać tak, że ludzie nie będą chcieli przestać czytać :)

Ja nic nie mogę, nowy dział może zatwierdzić tylko administracja.

Pozdrawiam

• 0

#9 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 8822 postów

Napisano 18 maj 2018 - 20:54

tarant masz absolutna rację, to by rozbiło aktualną strukturę forum. Pytanie czy nie z korzyścią dla KMZiZ? Szczerze mówiąc struktura krajowo/producencka jest nieco sztucznym układem bo np. forum Szwajcarów czy zegarków niemieckich gdzie jest kilka tysięcy producentów versus zegarki polskie z całym szacunkiem ......... kilkunastu producentów licząc vintage i współczesną produkcje. A jedne i drugie mają równorzędny dział :)

Tymczasem zegarki vintage, o których można pisać przez 20 lat i tematy się nie skończą wszystkie wrzucone do jednego wora.

Divery zasługują na osobny dział. To ogromny i porywający temat, o którym można pisać tak, że ludzie nie będą chcieli przestać czytać :)

Ja nic nie mogę, nowy dział może zatwierdzić tylko administracja.

Pozdrawiam

To zwykli użytkownicy tworzą te forum - administracja zatwierdzi jak będzie taka wola ludu 

Jak masz energię i umiejętności aby to pociągnąć to dawaj śmiało - zmiany są potrzebne trochę się ruszy może

• 1

#10 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 maj 2018 - 21:14

Energie mam ...... mam rybki, dwa dzieciaki, wredną Żonę którą kocham ;) Ogarniam 5 grup na FB, 4 Fun Page, 1 jeden sklep internetowy i 1 bloga. W zeszłym roku praktycznie w pojedynkę zorganizowałem część targową na "It's all about watches" w Łodzi. Do tego normalnie pracuje, pisze, trenuje 4 dni w tygodni, a czasami nawet śpię :) Dużo czytam..... głównie w autobusach i tramwajach.  Myślę, że jeden dział na KMZiZ jeszcze udźwignę ;)

• 0

#11 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 8047 postów

Napisano 18 maj 2018 - 21:16

Energie mam ...... mam rybki, dwa dzieciaki, wredną Żonę którą kocham ;) Ogarniam 5 grup na FB, 4 Fun Page, 1 jeden sklep internetowy i 1 bloga. W zeszłym roku praktycznie w pojedynkę zorganizowałem część targową na "It's all about watches" w Łodzi. Do tego normalnie pracuje, pisze, trenuje 4 dni w tygodni, a czasami nawet śpię :) Dużo czytam..... głównie w autobusach i tramwajach.  Myślę, że jeden dział na KMZiZ jeszcze udźwignę ;)

A ile godzin ma Twoja doba?  ;)

• 0

#12 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 maj 2018 - 21:21

Ok 19..... ostatnio jest ciężko bo małe dziecko się pojawiło. Kiedy mogłem na psychicznym luzie zarwać noc i popisać do 2 30 nawet 3, bo wiedziałem, że odeśpię, ale teraz jak kilka razy z rzędu dostałem pobudkę o 5 30 rano, to zmiękłem :) Już nie siedzę dłużej jak do 1.

• 0

#13 Gość_supaplex_*

Gość_supaplex_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2018 - 21:36

młody jesteś, w końcu dojdziesz do wniosku, że gra nie warta świeczki.

• 2

#14 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 maj 2018 - 22:28

Przez takie gospodarowanie czasem na pewno sporo innych rzeczy mnie omija, ale niektórych celów na skróty się nie osiągnie.

• 0

#15 Gość_Mistrz Yoda_*

Gość_Mistrz Yoda_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2018 - 23:20

Dzień dobry

Chciałbym poruszyć temat utworzenia nowego działu na forach tematycznych. Rozmawiałem z administracją forum na temat założenia subforum poświęconego wyłącznie diverom, które mógłbym poprowadzić.

Temat jest tak duży i zajmujący, że aż dziwne, że nie ma własnego działu. Szkoda go upychać w vintage, a jedyny wątek o diverach jest nieczytelny.

Mam na myśli prawdziwy dział z podziałem np. na Vintage i współczesne divery (są ludzie, których vintage nie interesuje i na odwrót). Dział gdzie w osobnym temacie będą artykuły historyczne, w osobnym recenzje nowości i osobno np. galeria zdjęć członków.

Prowadzę grupę o diverach na Fb oraz od niedawna blog tematyczny i myślę, że na KMZiZ można to ładnie zaadoptować.

Czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam Mateusz.

Już taki dział jest.....wystarczy go sprowadzić "na dobre tory" :)

... i osobno np. galeria zdjęć członków....

:P

Na powyższe zgody raczej nie dostaniesz...

Użytkownik Mistrz Yoda edytował ten post 18 maj 2018 - 23:24

• 0

#16 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 784 postów

Napisano 18 maj 2018 - 23:47

Tymi rybkami mnie przekonałes, ufam Ci
A tak całkiem serio, to jestem za! Wiem mało o vintage diverach, a chciałbym takowego kupić za niewielki budżet :D

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik SzymonJestem edytował ten post 18 maj 2018 - 23:47

• 0

#17 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 maj 2018 - 06:55

No dobrze, to zrezygnujemy z galerii zdjęć członków ;) ...... muszę się precyzyjniej wypowiadać :)

Mistrzu Yoda gdzie znalazłeś ten dział? Może słabo szukałem, ale jedyne co znalazłem to wątek "Nurasy Fan Club" w którym zresztą się udzielam. Ale to jest pojedynczy post bez możliwość rozbudowy, a nie dział który można tworzyć. 

Użytkownik Vintage_Watches_Collector edytował ten post 19 maj 2018 - 06:55

• 0

#18 Gość_Mistrz Yoda_*

Gość_Mistrz Yoda_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2018 - 09:02

No dobrze, to zrezygnujemy z galerii zdjęć członków ;) ...... muszę się precyzyjniej wypowiadać :)

Mistrzu Yoda gdzie znalazłeś ten dział? Może słabo szukałem, ale jedyne co znalazłem to wątek "Nurasy Fan Club" w którym zresztą się udzielam. Ale to jest pojedynczy post bez możliwość rozbudowy, a nie dział który można tworzyć. 

Miało być precyzyjnie :)

Temat, nie post ^_^

Oczywiście traktuje o całości zagadnienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś założył własny temat (poglądowo) np o zegarkach nurkowych vintage, sam zobaczysz czy będzie zainteresowanie, a i czy  Twój pomysł o dziale ma sens...

Taka jest moja sugestia ^_^

• 0

#19 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 maj 2018 - 13:28

Mój pomysł ma sens. Nie muszę tego sprawdzać tutaj, bo zostało to już sprawdzone na innych platformach. Na Fb grupa o diverach zebrała ponad 1000 osób w 3 miesiące.

To co proponujesz, to jest powielanie utartego schematu. Co ma wnieść nowy temat o zegarkach nurkowych vintage? Przecież to są setki jak nie tysiące producentów ze Szwajcarii, Francji, Niemiec, Japonii i innych krajów.

Mam ich wszystkich wrzucić do jednego wora? Będzie to nieczytelne i mija się z celem.

W tym momencie dodaje tematyczne artykuły w istniejących działach, ale to nie to.

Miłośnik Balticusa jeśli chce wykazać jego wyższość nad Gerlachem, to ma na to cały dział Zegarków Polskich, a Ty sugerujesz abym 50 lat światowej produkcji "upchnął" w jednym temacie?

Ja na serio mam gdzie pisać i jeśli trafie na "beton" to trudno, ale to będzie ze szkodą dla forum.

Pozdrawiam Mateusz

• 0

#20 Gość_supaplex_*

Gość_supaplex_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2018 - 16:03

Rozumiem że masz pasję, siłę by ją realizować i tonę ambicji.
Ale chyba się trochę zagalopowałeś, w tym ostatnim zdaniu, kolego.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych