Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dział o diverach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14530 postów

Napisano 22 maj 2018 - 18:33

Niech Kolega V_W_C napisze do Zarządu, ale trudno liczyć, by w najbliższym czasie miał on czas na rozpatrywanie takich rzeczy.

• 0

#42 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 785 postów

Napisano 22 maj 2018 - 18:47

To samo pisałem, tyle że wcześniej.

Nie czytałem :P Nie miałem czasu :rolleyes:

Cześć Marek

• 0

#43 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 9135 postów

Napisano 22 maj 2018 - 19:53

Ja się jeszcze zapytam jakie poddziały miałby mieć dział tematyczny "Divery"? 

Datami produkcji? Nie da sie uniknąć innych podziałów.

Brandami? Większość ma w ofercie divery.

Państwami? Raczej nie bo nie można Orienta Mako wrzucić tu gdzie  Grand Seiko itd.

Jak bardzo bym chciał sobie to wyobrazić to i tak wychodzi mi drabinka do... dna Rowu  Mariańskiego.

No chyba że robimy total mix i wrzucamy wszystko do jednego działu ale wtedy wracamy do punktu wyjścia- albo nawet nie - będzie kilka popularnych tematów a reszta poleci w zapomnienie (ciężko mi sobie wyobrazić ze miłośnicy np diverów Seiko zamiast w dziale japońskim będą pisać w "Divery")

Edycja 

Pomijam fakt, że za chwilę potrzebny bedział dział  dla zegarków typu:

pilot,chronograf, militarne,marine, rally, casual,world timer, jednowskazówkowce, dwukoronkowce,itd  ;)

Użytkownik rk7000 edytował ten post 22 maj 2018 - 20:11

• 0

#44 Vintage_Watches_Collector

Vintage_Watches_Collector
  • Użytkownik
  • 211 postów

Napisano 22 maj 2018 - 20:21

Dużo wątków do odpisania ale po kolei:

tarant zważywszy na zmiany tj. rezygnację Dariusza z funkcji prezesa i prawdopodobnie nadchodzących nowych wyborów, to faktycznie kiepski sobie wybrałem czas na takie propozycje :) ale cóż, gorąca krew.

Wacor i rk7000 poruszyliście ważna kwestię.

Po pierwsze faktycznie pisanie tematów w odpowiednich działach ma sens, ale ma również jedną wielka wadę. Posty będą "rozmyte" po całym forum, a gdyby był dział, to cała ta wiedza znalazła by się w jednym miejscu. Odwołam się do terminologi wojskowej. Dlaczego Niemcy tak łatwo pokonali Francuzów w 1940r?? Bo ich czołgi działały w dużych zgrupowaniach, a francuskie były rozproszone. Podobnie z bazą wiedzy. Jeśli jedna tematykę rozbije się po różnych działach to traci ona siłę oddziaływania, nie widać jej potencjału.

Podział jest trudny, ale mógłby się sprawdzić taki:

1. Vintage Divery do 1990 roku (wprowadzenie norm ISO)

- tutaj spokojnie można zastosować podział narodowościowy, bo wtedy trzymało się to dość jednolicie mimo przenikać szwajcarsko-amerykańskich czy szwajcarsko-francuskich.

2. Współczesne divery

a) Producenci

B) Mikrobrandy

3. Kalendarium/Słownik/Indeks osób i nazw

- duża dowolność, coś co wyróżni ten dział i da mu "kopa".

To bardzo ogólny podział i wymaga przemyślenia i analizy. Pisany na szybko z głowy.

Co do tego czy będę pisał sam? Czas pokaże. Grupe na Fb i stronę zaczynałem samemu, Teraz już mam dwóch piszących "redaktorów" i trzeciego do urobienia ;) Przykład płynie z góry. Najpierw pracuje sam, potem ewentualnie proszę o pomoc.

Ogólnie nie spodziewałem się tak dużego oporu, raczej liczyłem na pomoc w przepchnięciu tego projektu.

To i tak ja wykonam 90% roboty, więc jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

Pozdrawiam

• 0

#45 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 6060 postów

Napisano 22 maj 2018 - 20:27

Myślę, że nie tyle chodzi tutaj o opór, ale o to, że większość sceptycznie nastawionych do Twojego pomysłu Kolegów chce Ci właśnie oszczędzić "przyjemności" pisania z samym sobą. ;)

• 0

#46 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 785 postów

Napisano 22 maj 2018 - 21:15

...
Wacor i rk7000 poruszyliście ważna kwestię.
Po pierwsze faktycznie pisanie tematów w odpowiednich działach ma sens, ale ma również jedną wielka wadę. Posty będą "rozmyte" po całym forum, a gdyby był dział, to cała ta wiedza znalazła by się w jednym miejscu. Odwołam się do terminologi wojskowej. Dlaczego Niemcy tak łatwo pokonali Francuzów w 1940r?? Bo ich czołgi działały w dużych zgrupowaniach, a francuskie były rozproszone. Podobnie z bazą wiedzy. Jeśli jedna tematykę rozbije się po różnych działach to traci ona siłę oddziaływania, nie widać jej potencjału.

...

Porównanie nie wydaje mi się trafne. Wszystko zależy od rodzaju "zgrupowania" - w przypadku tego forum mamy podział "narodowościowy" + vintage, czyli dodanie działu diverów może tylko pomieszać całą strukturę i stworzyć "niebezpieczny" precedens i zaczątek do powstania działów pilot, chronograf, z datownikiem, z podwójnym datownikiem...pomysłów jest sporo... Musisz pamiętać, że baza danych ma jakąś zadaną strukturę i łamanie jej może powodować chaos.

...

Podział jest trudny, ale mógłby się sprawdzić taki:

1. Vintage Divery do 1990 roku (wprowadzenie norm ISO)
- tutaj spokojnie można zastosować podział narodowościowy, bo wtedy trzymało się to dość jednolicie mimo przenikać szwajcarsko-amerykańskich czy szwajcarsko-francuskich.

2. Współczesne divery
a) Producenci
B) Mikrobrandy

3. Kalendarium/Słownik/Indeks osób i nazw
- duża dowolność, coś co wyróżni ten dział i da mu "kopa".

To bardzo ogólny podział i wymaga przemyślenia i analizy. Pisany na szybko z głowy.

Co do tego czy będę pisał sam? Czas pokaże. Grupe na Fb i stronę zaczynałem samemu, Teraz już mam dwóch piszących "redaktorów" i trzeciego do urobienia ;) Przykład płynie z góry. Najpierw pracuje sam, potem ewentualnie proszę o pomoc.
...

Tak naprawdę to masz gotowy podział na stronę...Jeszcze raz wielka prośba i pomysł zarazem: napisz artykuł na stronę KMZiZ, na końcu zaproś do dyskusji na forum i załóż temat na forum w odpowiednim dziale - będzie super!

...

Ogólnie nie spodziewałem się tak dużego oporu, raczej liczyłem na pomoc w przepchnięciu tego projektu.
To i tak ja wykonam 90% roboty, więc jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

...

Czy to opór? Nie wydaje mi się. To raczej zdrowe spojrzenie na niektóre sprawy. Jeżeli wykonasz 90% roboty sam to do czego potrzebne forum? Te 10% to będą "graty", "super" itd? A może tematy się rozrosną? (oby) Wykonaj 100% roboty sam pisząc na stronie z odwołaniem do forum - wg mnie będzie lepiej.

• 2

#47 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 9135 postów

Napisano 22 maj 2018 - 22:07

Struktura działu "Fora tematyczne" jest stworzona w formie podziału na państwa produkujące zegarki.

Wiem bo sam długo namawiałem Zarząd na rozszerzenie o ostatni dział "Inne zegarki"  :D

Wprowadzenie innego działu (divery lub tp)  - tak jak pisał @Wacor - zaburzy dotychczasowy układ forum i trzeba się liczyć z..

Edycja 

Pomijam fakt, że za chwilę potrzebny bedział dział  dla zegarków typu:

pilot,chronograf, militarne,marine, rally, casual,world timer, jednowskazówkowce, dwukoronkowce,itd  ;)

Jeżeli byłby sens powstania takiego działu to na pewno nie w "forach tematycznych" 

Musiałby powstać jakiś zupełnie nowy zbiór działów.

To niestety będzie rozszerzenie struktur forum i nie wiadomo czy z korzyścia czy nie.

Forum w obecnej formie jest (poza działem "sprzedam") przejrzyste i przeglada sie je intuicyinie. Oczywiscie pisze o wersji komputerewej i androidowej. Nie wiem jak inne systemy bo nie korzystałem. Wersja poprzez tt jest moim zdaniem nie do przyjęcia więc nie korzystam choc próbowałem :)

To oczywiście tylko moje zdanie ale jak widać dość sporo czasu tu spędzam   :D

• 1

#48 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 211 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 21:33

Jestem po kilku rozmowach. Temat jest do "ugryzienia", ale dopiero pod koniec roku. Do tego czasu powinienem zakończyć aktualny projekt, a zmiany na forum muszą być przeprowadzane powoli i rozważnie :) Pozdrawiam

• 0

#49 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 16:07

z chęcią poczytam o diverach, bo lubię takie zegarki

• 0

#50 kapsel110

kapsel110
  • Użytkownik
  • 370 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 22:52

chętnie będę zaglądał do działu w tematyce Diver.

• 0

#51 Vintage_Watches_Collector

• Użytkownik
  • 211 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:35

Do tematu planujemy wrócić w październiku/listopadzie. Aktualnie priorytetem jest dla mnie książka i to skupia większość mojej aktywności.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych