Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuciok

Autentyczny czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć paru informacj na temat tego zegarka jego cenę i czy jest naprawdę autentyczny z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiec

post-104775-0-27735000-1526713286_thumb.jpg

post-104775-0-69357300-1526713297_thumb.jpg

post-104775-0-91077900-1526713320_thumb.jpg

post-104775-0-10909400-1526713333_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym to poznać że jest to podróbka bo u zegarmistrza potwierdził mi autentyczność tylko nie mam na niego certyfikatu bo kupowałem od osób trzecich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłeś u zegarmistrza 1 kwietnia to można zrozumieć ale jeśli teraz to ktoś sobie jaja z ciebie robi i to chamskie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby po koszmarnie wykonanym mechanizmie przesuniętym w jedną stronę aby zgrał się z tarczą - wpisz sobie w google nazwę firmy i porównaj mechanizmy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google lange sohne grande 1 movement

I daj wyszukiwanie grafiki.

Zobaczysz czym sie rozni śmieć który masz od oryginału za 177 tys pln.

Twoja podróba jest warta pół parówki.

I nie chodź więcej do tego zegarmistrza.

Albo jest debilem albo Cię okłamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

bo kupowałem od osób trzecich

A ile dales i dlaczego tak drogo? Tak z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy zegarek dwukamieniowy ..

Na jednym położyć, drugim uderzyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego stówę a od jakich osób to już nie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego stówę a od jakich osób to już nie wazne

Przeplacileś bo ten model można kupić poniżej stówy.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarek jest poprostu nic nie warty tylko tak sam dla sb mogę go mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym to poznać że jest to podróbka bo u zegarmistrza potwierdził mi autentyczność tylko nie mam na niego certyfikatu bo kupowałem od osób trzecich

 

Napisz jeszcze, że był to zegarmistrz z fabrycznego serwisu L&S :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem u zegarmistrza znajdującego się we Włocławku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjec wynika, że podróbka i to dosłownie klepana na kolanie:-)


Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarek jest poprostu nic nie warty tylko tak sam dla sb mogę go mieć

Możesz go mieć tylko siara straszna z tym chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piękny mechanizm  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Dałem za niego stówę

Nie lubię kopać leżącego, ale muszę się zapytać - naprawdę myślałeś, że za stówę kupiłeś oryginalny zegarek a.lange & sohne? Pewnie myślałeś że pana boga za nogi złapałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze napis na pasku prawdziwa skora.a akurat genuine lether oznacza skore slabej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze napis na pasku prawdziwa skora.a akurat genuine lether oznacza skore slabej jakosci

 

A kto Ci to tak wytłumaczył??? (przy okazji - leather).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

nie wiem skąd się urwałeś, ale z tego co mi wiadomo, to genuine leather oznacza, że jest to produkt wykonany z naturalnej, prawdziwej skóry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to tak wytłumaczył??? (przy okazji - leather).

 

Trochę odkopię, ale myślę, że warto, szczególnie, że jesteśmy na forum zegarkowym i skóra - w postaci pasków do zegarków - jest jednym z elementów, na temat których powinna powszechnie istnieć rzetelna wiedza.

Zdaje się, że świadomość tego faktu jest nikła, ale "genuine leather" nominalnie rzeczywiście jest nie tyle zaznaczeniem, że mamy do czynienia ze skórą naturalną, co oznaczeniem rodzaju produktu skórzanego. Łatwo wpaść w pułapkę 'trywialnej wiedzy', co zresztą widać doskonale po wpisaniu "genuine leather" w google - pierwsze wyniki okupują artykuły serwisów zajmujących się sprzedażą galanterii skórzanej, w których to można wyczytać, że termin jest równoznaczny po prostu ze skórą naturalną. Niby ciężko do końca winić autorów niniejszych opracowań, wszak kto by się spodziewał, że zwrot tłumaczony wprost jako "prawdziwa skóra" kryje za sobą coś innego, niż zwykłą deklarację, że nie mamy do czynienia z jakąś sztuczną imitacją. Mały niesmak jednak pozostaje, wychodzi szydło z worka - ładne opracowanie graficzne i porządna domena niekoniecznie niosą pełną wartość merytoryczną i trzeba brać na to poprawkę (trochę OT, ale podobnym przykładem niech będą allegrowe poradniki dot. zegarków, które analizował w swoich filmach kolega Krzysztof z kanału TikTalk)

Przechodząc jednak do meritum - "genuine leather" tak naprawdę jest terminem określającym rodzaj produktu skórzanego (wewnątrz wyrobów ze skóry naturalnej). Dobrą analogią będzie "mięso oddzielone mechanicznie" - wciąż mamy do czynienia z produktem stuprocentowo naturalnym, tyle, że wytwarzanym z gorszych części pierwotnego materiału, żeby nie powiedzieć wprost, że z odpadów po produkcji wyrobów wyższego rzędu (w przypadku skóry będzie to full grain leather lub top grain leather).

Produkty ze skóry naturalnej dzielą się na tzw. grades, zależne od warstw, z których powstaje produkt i pewnych specyfik obróbki. "Genuine leather" to grade niskiej jakości, wrzucający do worka wszystko, co nie spełnia norm pozwalających określić produkt jako "full grain leather" lub "top grain leather".

Właściwe opracowanie tematu można znaleźć chociażby tutaj:

https://joojoobs.com/leather-grades/#tab-con-1

https://www.businessinsider.com/what-is-genuine-leather-2016-1?IR=T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wpis. Ale jeżeli "genuine leather" użyto na pasku wg podanej przez Ciebie terminologii, to czy zdarzają się paski (czy inne wyroby skórzane) na których (nie w opisie) wytłoczono określenia wyższej jakości skór? Czy jednak jest to tylko "kolokwializm", mający świadczyć, że pasek wykonano z prawdziwej, nie syntetycznej skóry. Poniżej metka paska, gdzie użyto w opisie określeń dla zastosowanej skóry najwyższej jakości, a zarazem na samym dole pojawia się nieszczęsne Genuine Italian Leather. Oczywiście, że w pierwszej kolejności chodzi o prawdziwą włoską skórę. Ale czy tylko?

post-6402-0-36589400-1534594756_thumb.jpg


Albo tu Genuine Full Grain Leather...:

post-6402-0-21566300-1534595019.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdarzają się paski (czy inne wyroby skórzane) na których (nie w opisie) wytłoczono określenia wyższej jakości skór? Czy jednak jest to tylko "kolokwializm", mający świadczyć, że pasek wykonano z prawdziwej, nie syntetycznej skóry

 

 

Nie chcę robić za eksperta, po prostu kojarzę temat z towaroznawstwa na studiach. Stawiam, że obydwie odpowiedzi są poprawne. Żeby mieć pewność trzeba by poszukać np. norm regulujących używanie ww. terminów i przyjrzeć im się dokładnie. Nietrudno jednak się domyślić, że zarówno:

a) znajdą się producenci kombinatorzy, którzy nie mogąc "otagować" swojego produktu np. "top-grain leather" i tak wcisną ten termin w opis : ) - trochę jak z tymi wszystkimi "swiss movement" czy "swiss assembly" w zegarkach

B) oficjalna nomenklatura to jedno, to, jak jest odczytywana przez klienta, to drugie. Może więc i zachodzić dokładnie odwrotna sytuacja niż w punkcie a, tzn., jako że 'genuine leather' w powszechnej świadomości oznacza coś jednoznacznie melioratywnego, wielu potencjalnych nabywców brak powyższego określenia utożsamia z produktem niższej jakości, ze sztucznej skóry. Producent wychodzi takiej zależności naprzeciw i zamieszcza na metce 'genuine leather' - mimo że technicznie jest to opis niższej jakości produktu, aniżeli tej faktycznie oferowanej.

 

Btw. sam mam portfel, na którym zaznaczono "real leather", a więc z jeszcze innego rodzaju informacją : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.