Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
odCzasu doCzasu

60. lat zegarków KonTiki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od dnia 28. maja do 30. czerwca w salonie odCzasu doCzasu, w Złotych Tarasach odbywa się wystawa antykwarycznych zegarków marki Eterna z linii KonTiki zatytułowana: „60 lat zegarków KonTiki”.

Marka Eterna jest przez miłośników zegarków doskonale rozpoznawalna i bardzo szanowana, a linia KonTiki jest chyba najlepiej znaną wśród wyrobów tej szwajcarskiej marki.

 

do_wystawy_1200_800_60_lat.jpg

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o wystawie i prezentowanymi eksponatami.

czytaj więcej

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, kto jest właścicielem kolekcji?


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

Zegarki na wystawę zostały użyczone przez samą markę Eterna za pośrednictwem ich lokalnego przedstawiciela

 

zapraszamy na wystawę!

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się raczej nic odkupić;p Chętnie wpadnę


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania za magazyn! Przeczytałem „od deski do deski” z KonTiki na ręku:)

Mam wielką prośbę: czy możecie się dowiedzieć jaki dokładnie model Eterny mieli na nadgarstkach uczestnicy wyprawy? Jakieś zdjęcia? Skany dokumentów przekazania zegarków uczestnikom wyprawy? Świetnie uzupełniłoby to artykuł i magazyn, bo tak naprawdę nie wiele wiemy o tym konkretnym zegarku.

I prosiłbym o więcej zdjęć i informacji o pierwszej KonTiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo zapytania nie otrzymaliśmy zdjęć, czy więcej szczegółów o zegarkach, które płynęły tratwą.
Jest bardzo prawdopodobne, że firma takowych zegarków, czy ich zdjęć nie posiada, niestety.

One na pewno nie nazywały się KonTiki, bo ta nazwa jeszcze "nie istniała" w świadomości.

 

Nasze eksponaty zaprezentujemy w sieci w najbliższym czasie.

 

pozdrawiamy,


Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Gdzieś w sieci czytałem, że nie ma pewności co do użytkowania zegarków Eterna przez uczestników wyprawy KonTiki, a cała linia powstała na kanwie tej wspaniałej historii.

Eterna zdaje się to potwierdzać, nie podając dokumentacji zegarków, które rzekomo zapisały się w historii światowej antropologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie potwierdzam, nie zaprzeczam", mogę tylko spekulować, czyli:

Eterna co najmniej od 1953 roku (a zegarek w 1956 roku był na pewno, bo my go prezentujemy na wystawie) nawiązuje do wyprawy KonTiki i produkuje zegarki oznaczone takim napisem!
7- 10 lat po fakcie na pewno wszyscy dobrze pamiętali i byłaby "kontra", gdyby to była nieprawda 
Żadna inna marka nie aspiruje do miana chronometrażysty KonTiki
Czasy były takie, że nie przywiązywano do tego wagi, choć zegarki od 1953 roku produkowano

 

Nie doszukiwałbym się "spiskowej teorii..."

 

Dla mnie nie ma niejasności kot był chronometrażystą KonTiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potęga internetu jest jednak przeogromna i chwila wystarczyła, aby odkryć prawdę:)

Okazuje się, że nie tylko ja zadawałem sobie pytanie: jakiego zegarka używali uczestnicy wyprawy. Znalazłem odpowiedź na stronie omegaforums: https://omegaforums.net/threads/did-thor-hyderdahl-really-wear-an-eterna-watch-on-his-expedition-special-investigation.54611/ .

Załoga KonTiki używała zegarków Longines Paratrooper WWII Military Model. Poniżej zdjęcie zegarka z muzeum KonTiki w Oslo: https://omegaforums.net/attachments/img_20160525_114920-jpg.358845/

 

Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli dobrze rozumiem wypowiedzi na forum nie ma dowodów na to, że nie używali eterny?

 

"It is also possible that Thor Hyderdahl wore an Eterna"

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem wypowiedzi na forum nie ma dowodów na to, że nie używali eterny?

 

"It is also possible that Thor Hyderdahl wore an Eterna"

 

Co nie znaczy, że nie przydałyby się jakieś bardziej wiarygodne ("żelazne") dowody, że "Thor Hyderdahl wore an Eterna"

 

- zapytamy w Eternie przedstawiając zdjęcie zegarka Longines

Dziękuję za informację

Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą.

 

Ja bym takich słów nie używał, bo potem może trzeba je będzie "odszczekać"

 

pozdrawiam,

Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Thor był dobrym znajomym ówczesnego dyrektora Eterny niejakiego Rudolfa Schild-Contesse i, podobno, tamten ofiarował mu Eternę/Eterny.

Z tego co czytałem wynika, że możliwe było, iż każdy z uczestników używał własnego zegarka...skoro Thor miał Eternę, to może dlatego firma rości sobie prawo do legendy?

Sprawę przydałoby się rozwiązać.

 

Co do odszczekiwania słów to nie zamierzam. Powiedzenie stare jak świat i należy o nim pamiętać również w innych aspektach życia/historii.

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiedź kustosza muzeum w Oslo, pana Reidara Solsvika, którą dzisiaj otrzymałem, wyczerpuje temat:

The Kon-Tiki Expedition officially did use a Longines Paratrooper on the expedition, lent to them from the U.S. War Department. Which watches they personally used is not quite clear. What I do know is that the crew as such did not get Eterna watches before the expedition, although it is possible that Thor Heyerdahl used an Eterna watch that was his personal watch.

Some time after the expedition, and after Eterna began advertising their “Kon-Tiki” models, the crew each did get an Eterna “Kon-Tiki” wrist watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines ma naprawdę świetne tradycje. Czyli tak maprawdę Longines Kon Tiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Władek do tej pory nie otrzymał informacji od Eterny odnośnie zegarka używanego podczas wyprawy Kon-Tiki. Ciekawe, czy w ogóle otrzyma.

Może pokuśmy się o małe podsumowanie. Co do tej pory wiemy?

 

1. Kustosz muzeum Kon-Tiki w Oslo przekazał informację, iż:  The Kon-Tiki Expedition officially did use a Longines Paratrooper on the expedition, lent to them from the U.S. War Department. (Ekspedycja Kon-Tiki oficjanlnie używała Longines Paratrooper podczas wyprawy, pożyczonych z Departamentu Wojny Stanów Zjednoczonych).

Dodajmy, iż podczas przygotowań do wyprawy bardzo trudno było znaleźć sponsorów tej niecodziennej wyprawy. Dlaczego? A to dlatego, że żadna firma nie chciała być kojarzona z produktami dla samobójców (no może poza producentami lin ;)  ), a w taki sposób kojarzono wówczas wyprawę Kon-Tiki - jak wyprawę samobójców. Z uwagi na powyższe bardzo dużo przedmiotów zostało wypożyczone załodze do przetestowania w "warunkach bojowych" przez Departament Wojny Stanów Zjednoczonych (były to m.in. konserwy) - po więcej zapraszam do książki Thora Heyerdahla - "Wyprawa Kon-Tiki". Czy Eterna ryzykowałaby udział w wyprawie, której wieszczono rychły koniec w głębinach oceanu? Cytując klasyka: "nie wydaje mnie się".

W kolejnym mailu do mnie pan Solsvik napisał ponadto: I have attached a photo just from the exhibition that shows the Longines watch that was used as an official watch for weather reports and navigation. (Załączam zdjęcie prosto z naszej wystawy, które prezentuje zegarek Longines, który był oficjalnym zegarkiem używanym do raportów pogodowych i nawigacji). Zdjęcie poniżej:

post-87540-0-33689900-1528224380_thumb.jpg

 

2. Eterna (jako firma, ale także większość jej miłośników i sprzymierzeńców) podaje, iż Eterna była wykorzystywana podczas wyprawy Kon-Tiki. Mało tego, jak dowiadujemy się ze specjalnego wydania Magazynu Zegarki i Pasja: Eterna: 

 

"Dla precyzyjnego odmierzania czasu, a co za tym idzie – pozycji tratwy na oceanie, Thor Heyerdahl wybrał zegarki Eterny, które już wtedy – w 1948 roku – kojarzone były z bezkompromisową niezawodnością działania. Na prośbę naukowca skierowaną do fabryki w Grenchen zareagował natychmiast dr Rudolf Schild-Comtesse, który zlecił pracownikom warsztatu rozwojowego stworzenie krótkiej serii niezwykle wytrzymałych i wodoszczelnych zegarków. Projekt ukończono po trzech miesiącach wytężonych prac. Wszyscy członkowie ekspedycji Thora Heyerdahla nosili zegarki Eterny, które spisały się wyśmienicie podczas tej całej niecodziennej wyprawy. W czasie wszelkich wykonywanych zadań każdy z członków załogi tratwy polegał na zegarku Eterna, które nieprzerwanie odmierzały czas, spoczywając na nadgarstkach marynarzy. Od niezawodności czasomierzy mogło zależeć powodzenie projektu, a nawet przetrwanie załogi. Poza ogólną orientacją o upływającym czasie i potrzebą precyzyjnego wskazywania czasu dla nawigacji, zegarki były niezbędne dla badań prowadzonych przez członków wyprawy."

 

Podsumowując: Eterna w szybkim czasie stworzyła ultra krótką serię super zegarków, z których nie ostał się ani jeden, mało tego - nie posiadamy nawet podstawowych danych odnośnie owych zegarków, chociażby szkicu...

 

Jak to koresponduje z informacjami podanymi przez kustosza muzeum Kon-Tiki w Oslo pana Reidara Solsvika? Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam żadnych"żelaznych dowodów" i nie będę takowych miał.
W Eternie nastąpiła całkowita zmiana warty, a do tego to i upływ lat sprawę załatwił (albo nie załatwił, bo wraca :-))

 

By nie dociekać spiskowej sprawy mogę tylko zasugerować aby prześledzić chronologię, czyli:

Wyprawa KonTiki miała miejsce w roku 1947 roku
Pierwsze zegarki z napisem KonTiki na tarczy zegarków Eterna (więc dedykowane wyprawie) pojawiły się w roku 1958
Na pewno mam na wystawie zegarek z roku 1959 i na pewno jest na nim napisane "KonTiki".
Na pewno Eterna przez cały czas produkowała zegarki KonTiki (i produkuje je do dziś) i nie wiem, by kiedykolwiek ktoś miał zastrzeżenia do używania przez nią tej nazwy. Także Longines tego nie podnosi (ja przynajmniej nie wiem by to czynił) 
Nie wiem nic, by Thor Heyerdahl (żył do roku 2002) oponował co do używania nawy KonTiki przez Eternę.
Nie wiem od kiedy w muzeum KonTiki jest zegarek Longines jest prezentowany jako "oficjalnym zegarkiem używanym do..." i  na jakiej podstawie?

Nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale jeśli przez kilkadziesiąt lat nikt tej kwestii nie podnosił, to  ja nie mam zamiaru się w nią zagłębiać. 

 

Dla mnie sześćdziesiąt lat milczenia to już od dawna w prawie nazywa się....  "zasiedzeniem" 

 

pozdrawiam,
Władysław Meller

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nie mam żadnych"żelaznych dowodów" i nie będę takowych miał.

W Eternie nastąpiła całkowita zmiana warty, a do tego to i upływ lat sprawę załatwił (albo nie załatwił, bo wraca :-))

...

Jednak wydaje się, że pan Patryk Kozak - autor artykułu pt. "KonTiki - niezwykłe wydarzenie, niezwykłe zegarki", pisząc o limitowanej serii zegarków Eterna stworzonych przez szwajcarskich zegarmistrzów na potrzeby wyprawy Kon-Tiki, takie dowody posiada. :rolleyes:

 

...

Na pewno Eterna przez cały czas produkowała zegarki KonTiki (i produkuje je do dziś) i nie wiem, by kiedykolwiek ktoś miał zastrzeżenia do używania przez nią tej nazwy. Także Longines tego nie podnosi (ja przynajmniej nie wiem by to czynił)

...

 

To, że Longines nie podnosi sprawy KonTiki nic nie znaczy. Jak wiemy ze sprawdzonego źródła (kustosz muzeum Kon-Tiki) zegarki zostały wypożyczone na wyprawę od Departamentu Wojny Stanów Zjednoczonych - nie zdziwiłbym się, gdyby Longines nie miał pojęcia o wykorzystaniu ich zegarków w tym przedsięwzięciu.

 

...

 

Nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale jeśli przez kilkadziesiąt lat nikt tej kwestii nie podnosił, to ja nie mam zamiaru się w nią zagłębiać.

...

 

Dziwi mnie Twoje podejście do tematu. Wydaje mi się, że jest to niezwykle ciekawa sprawa i jesteśmy już niemalże u celu, aby jako pierwsi otwarcie powiedzieć, że Eterna "zagarnęła" trochę zbyt dużo z historii dla siebie. Co by było, gdyby Kopernik powiedział: "nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale jeśli przez kilkadziesiąt lat nikt tej kwestii nie podnosił, to ja nie mam zamiaru się w nią zagłębiać" i poszedł na piernika?

Ja wiem Władku, że pieniądze są ważne, że sprzedajesz Eternę, ale trzeba też mieć czasami trochę odwagi i zmierzyć się z tematem, podpytać Eternę, nacisnąć...

 

...

Dla mnie sześćdziesiąt lat milczenia to już od dawna w prawie nazywa się.... "zasiedzeniem"

 

...

 

W ten sposób pewne obozy "prawie" zmieniły obywatelstwo, o czym przypominają mi rozmowy z obcokrajowcami...żeby uciec od tematów stricte historycznych wyobraź sobie taką sytuację:

Alpina w 2016r. wypuściła limitowaną serię zegarków poświęconą Jurkowi Kukuczce....w 2025 Alpina zaczyna mówić, że Kukuczka podczas wszystkich swoich wypraw nosił na nadgarstku zegarki marki Alpina słynące z niezawodności we wszystkich zakresach temperatur, a w 2086r. pojawia się wydanie specjalne magazynu poświęconego zegarkom, w którym możemy przeczytać, iż od 1979r. nosił zegarek Alpina stworzony specjalnie dla niego (zegarek, szkice, dokumenty, jak i sam alpinista - jednym słowem "wszystko", co dotyczy zegarka - zaginęło)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny longines, szkoda tylko że taki malutki, za to koronę ma super :)

Wracając do modelu Kontiki, od kiedy interesowałem się zegarkami zawsze było coś niedopowiedziane gdyż nigdy nikt nie potrafił jasno określić czy pokazać modelu który mieli uczestnicy wyprawy. Eterna Kontiki to świetne zegarki. Model Longines COSD doczekał się już reedycji.

Ogólnie dzięki za info i ciekawe rozważania oraz dochodzenie w związku z faktycznym rodzajem zegarka używanego w czasie wyprawy.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój ostatni post w tym temacie!!!

 

trzeba też mieć czasami trochę odwagi i zmierzyć się z tematem, podpytać Eternę, nacisnąć...

 

 

Trzeba także mieć trochę rozsądku i trochę szerzej widzieć sprawy. Nie być upartym.

W Eternie w ciągu ostatnich lat zmieniło się praktycznie wszystko, więc jeśli chcesz, to możesz sobie naciskać... poduszkę
- tyle samo to da.
Pisałem o tym.

 

Ja wiem Władku, że pieniądze są ważne, że sprzedajesz Eternę, 

 

Ta sekwencja świadczy o Tobie w sposób, w który nie chciałbym Cię odbierać....
Jest także potwierdzeniem tego, że chcesz udowodnić swoje teorie za wszelką cenę...

 

 

Dziwi mnie Twoje podejście do tematu. Wydaje mi się, że jest to niezwykle ciekawa sprawa i jesteśmy już niemalże u celu, aby jako pierwsi otwarcie powiedzieć, że Eterna "zagarnęła" trochę zbyt dużo z historii dla siebie. 

 

 

W tej bliskości do celu jesteś strasznie podobny do takiego jednego, co też  jest już prawie u celu... od ponad ośmiu lat.
Zwykle blisko jest przed przedstawieniem raportu.

Swoją prawdę już ogłosił - już ją rozgłasza wszem i wobec, tylko nie umie... jej udowodnić.

 

Ty także wskazałeś prawdę (swoją prawdę).
Nawet już ją udowodniłeś i już ją rozgłaszasz na forum.
Znowu podobieństwo niezwykłe!

- warto pomyśleć, warto patrzeć szerzej, zastanowić się.

Taki jeden co udowadniał wszystko co mu przyszło do głowy jest opisany tutaj:
https://www.focus.pl/artykul/thor-heyerdahl-celebryta-na-tratwie?page=1

 

Jako, że jest to osoba której dotyczy temat tej dyskusji, to myślę, że po przeczytaniu opracowania przyznasz, że dalsza dyskusja jest bezcelowa.

pozdrawiam,
Władyslaw Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że zegarki mieli tylko czy ktoś rozpozna jaki to zegarek choćby po wielkości? 

 

Od 23 minuty i 15 sekundy 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się zdaje, choć racji mogę nie mieć, że oparcie chyba najbardziej rozpoznawalnej i dochodowej kolekcji istniejącej nadal od 60 lat na nie mającej podstaw bujdzie nie byłoby możliwe. 

Także rozpoznawalna ale przecież mniej popularnej marki Movado kolekcja Museum - ma w swojej otoczce historię powstania tarczy, ale i nie jest tajemnicą, że pierwotnie tarcza nie powstała dla nich, a sprawy praw autorskich uregulowano ładnych parę lat po pierwszym zastosowaniu projektu. 

Możliwe, ale mało prawdopodobne wydaje się by Eterna wyssała wszystko z palca. To tylko moje przemyślenia - ale może oficjalnie zwrócono se do Longinesa (nie wiem - wsparcie finansowe?) a Thor, jako podobno kumpel szefa Eterny i tak miał na ręku właśnie tej firmy zegarek, co pozwoliło Eternie korzystać z legendy, Thor nie miał obiekcji przez dziesiątki lat po "imprezie", a i Longines być może nie mógł mieć, bo założenie, że nie wiedział - no cóż -  prawdopodobeństwo, że Longines nie wiedział wtedy o wykorzystani ich zegarka jakieś jest, ale że później nie wiedział jest niemożliwe. A skoro nie skorzystał to był jakiś ku temu powód. Może taki, że oficjalnie mieli Longinesa, a potem na tratwie był w kuferku, a na ręce Eterna. Może sie ne sprawdził i na szczęście mieli jeszcze Eternę/Eterny - a ze strony Longinesa nie ma co drążyć? Chyba się tego nie dowiemy, a firmy widać nie widzą powodu do toczenia sporów. To Eterna od 60 lat powołuje się na ekspedycję i produkuje atrakcyjne zegarki z tą nazwą. Każdy  by tak chciał i gdyby miał ku temu jakiekolwiek przesłanki to by skorzystał. Longines też. :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój ostatni post w tym temacie!!!

 

 

Trzeba także mieć trochę rozsądku i trochę szerzej widzieć sprawy. Nie być upartym.

 

W Eternie w ciągu ostatnich lat zmieniło się praktycznie wszystko, więc jeśli chcesz, to możesz sobie naciskać... poduszkę

- tyle samo to da.

Pisałem o tym.

...

Twoja decyzja.

 

Ja mam nadzieję napisać jeszcze coś ciekawego.

Tak, masz rację, jestem uparty i często osiągam to czego chcę, często ciężką pracą, staram się nie poddawać. W chwili obecnej chciałbym się dowiedzieć jakiego zegarka używała załoga Kon-Tiki.

 

...

 

Ta sekwencja świadczy o Tobie w sposób, w który nie chciałbym Cię odbierać....

Jest także potwierdzeniem tego, że chcesz udowodnić swoje teorie za wszelką cenę...

 

 ...

Wiem jak to zabrzmiało, być może zbyt obcesowo. Jeśli Ciebie uraziłem - przepraszam, nie taki był mój cel.

 

Nie mam żadnej teorii - chcę wiedzieć, tylko tyle i aż tyle.

 

...

W tej bliskości do celu jesteś strasznie podobny do takiego jednego, co też jest już prawie u celu... od ponad ośmiu lat.

Zwykle blisko jest przed przedstawieniem raportu.

Swoją prawdę już ogłosił - już ją rozgłasza wszem i wobec, tylko nie umie... jej udowodnić.

...

 

Wątpię, że miał to być komplement, ale dzięki  :unsure: 

 

Póki co pokazałem zegarek z muzeum Kon-Tiki w Oslo oraz przedstawiłem słowa/opinię kustosza owego muzeum pana Reidara Solsvika.

"Druga" strona przedstawiła dowód w postaci "zasiedzenia"...

 

 

...

Ty także wskazałeś prawdę (swoją prawdę).

Nawet już ją udowodniłeś i już ją rozgłaszasz na forum.

Znowu podobieństwo niezwykłe!

...

Czy jest to "moja" prawda? Nie sądzę. Tak jak wyżej pisałem - jest to opinia muzeum prowadzonego przez naukowców, nie zaś zastępów ludzi od marketingu.

Czy rozgłaszam tę informację na forum? Ja tak nie uważam. Nigdzie poza tym tematem nie piszę na temat Eterny i Longinesa (zamieściłem link do tematu w temacie poświęconym Eternie - uważam, że to ważny temat i zachęcam do dyskusji).

A propos rozgłaszania "swojej" prawdy, to nie ja wydałem magazyn poświęcony Eternie i to nie ja namawiam do "udostępniania szeroko", kiedy wewnątrz znajdują się niepotwierdzone informacje.

 

...

- warto pomyśleć, warto patrzeć szerzej, zastanowić się.

...

Nie doceniasz mnie Kolego.

 

Ja nie chcę w jakiś sposób pogrążyć Eterny (niby w jaki sposób  :rolleyes: ),a i sam jestem szczęśliwym posiadaczem KonTiki Date.

Patrzę szeroko, dlatego już domyślam się skąd pan Patryk Kozak wziął informację o limitowanej serii zegarków dla Heyerdahla - z książki Gisberta L. Brunnera i Christiana Pfeiffer-Belli'ego: "Eterna: Pioneers in Watchmaking" - do pana Brunnera kontakt znalazłem, zobaczymy co dalej :)

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.