Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

"Specyficzna woń starego zegara" to coś nowego dla mnie, muszę przyznać, że mnie tym zaskoczyłaś! Oprócz oglądania i słuchania też zacznę je wąchać - a kto mi zabroni? Ale tak, żeby rodzina nie widziała :D

 Yodek, wniosłaś dużo ożywienia na nasze forum, cieszę się (bo tarant już mi się znudził) :P

Hmmm...średnio uprzejmy z Ciebie gość... Nie pomyślałeś, że  też mogłeś się już nam znudzić? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot - zaskoczyłeś mnie.

Zasadniczo to bez specjalnego wtykania nosa w skrzynkę czuję ten zapach, myślałam ze woń ta jest każdemu oczywista. To kurz, przełamany strychem, doprawiony zwietrzałym drewnem z nutą muszych zwłok. Ten zapach jest charakterystyczny dla starych, nie sprzątanych strychów, krytych dachowką.

Woń tylko do chwili czyszczenia, potem niestety przepada.

Próbowałam męża namówić ale się nie skusił ;-)

Erzlot - pocieszyłeś mnie bo zaczęłam przemyśliwać, ze za dużo bałaganu i zamieszania wprowadzam w Wasze uporządkowane forum

PS. Przyznam się ze trochę się boję Taranta - juz się mu naraziłam ;-)

I trochę Kinia też!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że Piotr stanowi jak dla mnie kwintesencję ducha zegarowego i bez niego to forum byłoby, być może, kolejnym forum bez wyrazu. 

Wszyscy coś tu wnosimy  ... a że czasem komuś coś się wypsnie ... to już osobna para kaloszy. 

Taki to je c*p, jak śpiewa Mohawica ... Kdo z nas...

 

:rolleyes:  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zegary mają zapach, szczególnie te kupowane na Wyspie. Wisiały sto z okładem lat w wilgotnych domach, gdzie pleśniało wszystko co mogło. Niczym nie zabezpieczone plecy dotykały ściany, ruch powietrza zerowy. Pachną przy nakręcaniu, po otwarciu drzwiczek lekką stęchlizną, olejem, metalem, starym klejem stolarskim też radośnie butwiejącym, środkami konserwacyjnymi... Ślicznie pachną. Nawet te powtórnie zapoliturowane po pewnym czasie wracają do ulubionej woni. 

Mam jednego wisielca, przy którym jarano chyba rodzinnie całymi dekadami. A on był biernym palaczem. Co prawda tytoń musiał być przyzwoity, bo kojarzy się z cygarami i fają raczej. Bardzo lubię różne indywidualne cechy moich zegarów.

 

Leszek, dzięki za balladę, zupełnie nie wiedziałem, że ten język nadaje się do śpiewania. Śliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fibo - obrazujesz niezrównanie, pięknie. Czytając mam wrażenie, że dodałeś to czego ja nie potrafiłam - w samo sedno.

A skoro i dla Ciebie one (zegary) ślicznie pachną to znaczy, że ja jeszcze nie odleciałam..

No dobra skoro do emerytury nie zdążę uzbierać na drzwiczki od wagi to może będę miała możliwośc powąchania takiego naj-naj okazu.

Czas i miejsce (i okaz) wybiorę sobie sama heh..

Jeszcze kogoś coś fetyszyzuje? Proszę śmiało..hmm?

Bardzo wdzięczne jak dla mnie są haczyki do zamykania takie tyciu - tyciu :-D, a za to nie pociągają mnie pionizatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionizatory  nie muszą , a pionizery ?

Ja lubię wiedeńskie wychylniki jak widzę gdzieś do kupienia , nie umiem się powstrzymać. I korbki . 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opss.. niedouczenie się kłania. Gdzieś dzwoniło mi :-) - oczywiście pionizery..

Ooo faktycznie - wychylniki tez działają na wyobraźnię.

Korbki! A jak korbki to i kluczyki - widziałam co niektóre nader wymyślne. Ciekawe kto ma najbardziej fantazyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miał być żart :rolleyes: Widocznie nieudany, sorki :ph34r: Tarant jest the best :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.