Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Thorsten

Miyota 9015 - problem ze spóźnianiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę problem, mianowicie: zakupiłem niedawno zegarek dla żony na miyocie 9015, dokładnie Armidę A11. Zegarek nowy bardzo fajny, przyjechał dokładnie zapakowany (futerał, folie itp.), wszystko wydawało się ok. Na drugi dzień zauważyłem że spóźnił się ok 30' (pomyślałem że może stał długo i smary zgęstniały więc dam mu czas na rozruch), spokojnie ustawiłem go wieczorem jeszcze raz, dokręciłem lekko koronką i wrzuciłem na rotomat. Rano sprawdziłem i wykazał + 2s, więc ucieszony myślałem że sprawa już załatwiona. Zostawiłem go dalej w rotomacie i wieczorem poszliśmy z żoną na spacer i po pewnym czasie (1-1,5h) zegarek złapał ok 10' opóźnienia, jak doszliśmy do domu było już ok 17'. Zsynchronizowałem go ponownie, odłożyłem deklem do dołu i gdzieś po 2h trzyma czas perfekcyjnie. Moje spostrzeżenie jest takie, że gdy żona nosi go na ręku - normalne użytkowanie, nie praca przy młocie pneumatycznym ;-),  po pewnym czasie łapie opóźnienie (za pierwszym razem też zauważyliśmy to na spacerze.). Zastanawiałem się że zegarek może był niedokręcony i się zatrzymywał, ale w czasie użytkowania na reku? Wiem że rotor miyoty 9015 dokręca zegarek tylko zgodnie z ruchem wskazówek (mój rotomat działa raz w lewo raz w prawo), ale kręcił się ze 20h w sumie! Zobaczymy co będzie rano, na razie leży sobie i trzyma czas dokładnie. Macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim...

 

Z góry dzięki za uwagi do tematu.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że słabo nakręcona  miyota z linii 9XXX spieszy się (ale chodzi tu o różnicę rzędu np. +7 s/dobę słabo nakręcona +2s/dobę nakręcona na max). I kiepsko się nakręca podczas noszenia. Może sekundnik jest obluzowany. Albo się zatrzymuje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że zegarek potrzebuje trochę dłuższego czasu na "ułożenie się". :huh:

Poza tym, czy to nie obsesja badać tak dokładność chodu ? Tak, wiem, nowy nabytek do tego prowokuje, ale ... powróć do tematu za miesiąc. Wyniki Twoich obserwacji będą bardziej miarodajne B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to nie obsesja ;-) Może to faktycznie kwestia ułożenia, po

obserwuję go, zobaczymy czy wystąpią jakieś prawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pewna prawidłowość występuje, przez godzinę noszenia na ręku zegar zrobił 16 minut opóźnienia i jak na razie powiększa spóźnianie. Natomiast przaz całą noc w pozycji spoczynkowej trzymał czas dokładnie. Moim zdaniem to już może nie być tylko kwestia ułożenia werku, za duża odchyłka od normy określonej przez producenta. No nic, obserwuję dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

9015 jest nieco chimeryczny.

Noś, obserwuj, a przede wszystkim daj mu czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych pomiarach noszenia sytuacja spóźniania wygląda tak, czyli kijowo...

Po 1h - 16'

Po 3,5h - 1h

Po 6h - 1,46'

 

Nie wiem czy ostatecznie bez majstra się obędzie, bo wartości są bardzo duże. Dobra, zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Nie no, takie wartości to coś nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sytuacja nie jest typowa, bo albo werk chodzi albo nie, a tu takie jaja... Martwi mnie to trochę, bo nie chcę odsyłać zegarka. No cóź pogadam jutro z zegarmistrzem może coś poradzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster majstrem, ale jak go rozbebeszysz to będzie Twój. :huh:

Jak zegarek nie spełnia zakładanych norm to zwłaszcza do roku od zakupu masz prawo wymienić go na inny, nowy z tytułu rękojmi. Albo zwrot kasy. Bo po co Ci nowy naprawiany zegarek ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręć go z koronki i zmierz odchyłkę, powiedzmy po godzinie na każdą pozycję:

- poziomo szkłem do góry

- poziomo deklem do góry

- pionowo godz 12 do góry

- pionowo godz 6 do góry

- pionowo koronką do góry

- pionowo koronką w dół

W każdej pozycji daj mu np. godzinę i osobno zmierz odchyłkę, za pomocą np. jakiegoś Casio ze stoperem.

Odchyłki, które podajesz, są absolutnie niedopuszczalne. Jeżeli okaże się, że odchyłki w różnych pozycjach znacznie się od siebie różnią, to na pewno mechanizm jest walnięty, to znaczy, mechanizm został uszkodzony lub ma jakąś wadę, niedopasowanie elementów itp.

Odchyłki w różnych pozycjach MOGĄ się różnić, ale chodzi o to, czy trochę, czy też sporo się różnią.

 

EDIT: przy takich opóźnieniach jak piszesz, to powinno wystarczyć tylko po 20 minut na każdą pozycję, czyli dwie godzinki i będziesz znacznie więcej wiedział o tym zegarku.

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do Armidy (na razie cisza), bo moim zdaniem werk jest walnięty i chyba szkodzą mu lekkie wstrząsy które występują podczas noszenia. W rotomacie siedział z 12h i różnie wypadała pozycja spoczynkowa, a trzymał czas wzorowo +2s. Gdy leżał sobie deklem do dołu było podobnie. Jak tylko żona założyła go na rękę, kręcąc się po domu już na pierwszych 15' potrafił złapać ze 3' opóźnienia. Tak dumam sobie, że Armida chyba nie sprawdza i nie reguluje mechanizmów przed zamontowaniem i losowo trafił nam się uszkodzony. Oczywiście mogło się coś wydarzyć podczas transportu, ale szczerze wątpię bo zegarek przyjechał świetnie zabezpieczony. No cóż zdarza się to, szkoda tylko że na mnie trafiło ;-) Czekam teraz co odpisze Armida w sprawie realizacji gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze kontakt z Armidą jest słaby, po 3 dniach bez żadnej odpowiedzi. Napisałem ponownie i zobaczymy, ale prawdopodobnie mnie zlali...

 


Mieliście w ogóle problemy w kontakcie z Armidą? Sprawdzałem na FB i też ludzie proszą o odpowiedzi na maile. Coś czuję że realizacja gwarancji u nich to fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test z pozycjami albo idź do zegarmistrza niech go zobaczy na wibrografie. Gdyby ktoś z Armida przeczytał Twoje posty, to by napisał, żebyś trzymał zegarek z daleka od żony, która ma ewidentnie na niego zły wpływ...

Moim zdaniem w pewnej pozycji lub pozycjach zegarek ma spore problemy z chodem, są zwiększone opory lub wprost coś się zacina. Jak dalej chcesz uzyskać coś od producenta, to broń Boże go nie otwieraj tylko dokumentuj pomiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie okazało się że zatrzymuje się w pozycji deklem do góry, co przy noszeniu skutkuje opóźnianiem. Na gościa z Armidy nie liczę, bo piszę do niego od tygodnia i nic, cisza. Napisaliśmy testowo do niego z innego adresu w sprawie ewentualnego kupna zegarka i na drugi dzień odpisał, więc maile czyta, ale w sprawie gwarancji olał nas totalnie...

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płaciłeś PayPalem, a sprzedawca nie odpowiada - napisz do niego ostatni raz z zapytaniem czy masz się zwrócić do PP o pomoc. Przy dalszym braku odpowiedzi proponuję skorzystać z ochrony PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest happy end tej historii, bo wczoraj zegarek wrócił z naprawy gwarancyjnej po długich i wyczerpujących bojach... Dzięki Mike za pomysł ze zwróceniem się o pomoc do PP, pomogło! Grzeczna uwaga w tej kwestii i serwis Armidy odezwał się na drugi dzień. Długo to wszystko trwało także z urzędem celnym (biurokracja), ale zegarek jest i teraz go testuje. Konkluzję mam taką, pomimo tego że Armida robi naprawdę dobrej jakości zegarki (wadliwy werk zawsze może się trafić), to obsługa klienta jest tam bardzo słaba. Jest dobrze, jak  wszystko gra z zegarkiem, ale ewentualne wyegzekwowanie swoich praw gwarancyjnych, to już walka. Na drugi raz mocno się zastanowię, czy warto kupować zegarek w Azji, bo mówiąc szczerze, szkoda nerwów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że skończyło się po Twojej myśli.

Zapytanie o pomoc PayPala zazwyczaj działa - wizja problemów z głównym kanałem płatniczym jest dla niektórych motywująca.

Niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że skończyło się po Twojej myśli.

Zapytanie o pomoc PayPala zazwyczaj działa - wizja problemów z głównym kanałem płatniczym jest dla niektórych motywująca.

Niech się nosi :)

Jeszcze raz dzięki, żona już śmiga w zegarku. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, żona już śmiga w zegarku. :-)

 

Hej, rozważam zakup tej Armidy. Mogłabym prosić o jakąś mikrorecenzję, najlepiej z komentarzem od żony?  :wub:  nie widziałam za wiele opinii na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa Miyota... miałeś trochę pecha... fajnie, że załatwione :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku napiszę że do tej pory zegarek śmiga, aż za dobrze (wczoraj zrobił + 24s/24h - od nowości tak ma). Wynik mieści się w granicach parametrów dla miyoty 9015, ale to i tak sporo. Potwierdza to raczej moją tezę że Armida nie sprawdza werków przed montażem i nie reguluje. Szkoda, bo kilka microbrandów to robi. Generalnie A11 to fajny zegarek, chyba że komuś przeszkadza "rolexowy styl" to niepolecam. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

czy wszystkie miyoty są tak niedokładne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, to popularny werk i raczej nie słychać o masowych problemach tego typu. U mnie tak się trafiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.