Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iras_

Pierwszy diver za ~1500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Może zacznę od tego, że zegarki do nurkowania bardzo długo były poza orbitą moich zainteresowań - nie podobały mi się, kompletnie ich nie czułem, uważałem za narzędzia o specjalnym przeznaczeniu, które nie są mi do niczego potrzebne. Wszystko zmieniło się kilka tygodni temu, kiedy przez chwilę miałem na nadgarstku jego:

 

1f91a140ab1d18626bb6c962d1b6c396.jpg

 

Piękny, zjawiskowy, pasujący chyba do wszystkiego, praktycznie idealny. Niestety dla mnie również trochę za drogi - psychologiczna bariera to 2000 i wolałbym jej nie przekraczać, więc zacząłem szukać... Pewne zainteresowanie wzbudził SRPB49K1. Podoba mi się tarcza, BARDZO podobają mi się wskazówki i indeksy, bransoleta wydaje się ok, ale nie podoba mi się bezel i mieszane odczucia wywołuje kanciasta koperta, która przywodzi na myśl coś, co uciekło ze skrzynki z narzędziami. Pozostałe Seika, również Orienty do mnie nie trafiają.

 

Moim planem awaryjnym jest w tym momencie SKX i modyfikacje - wypukły szafir oraz nowy bezel z ceramiczną wkładką. Prawdopodobnie wyglądałoby to tak (tylko bezel srebrny, wskazówki na razie bez zmian):

 

1db16c921d24b21632d57c84e65b703d.jpg

 

Uważacie, że to dobry plan godny realizacji czy najpierw jeszcze przyjrzeć się jakimś innym zegarkom?

 

Dzięki i pozdrawiam,

 

I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak najbardziej właściwą drogą. Z tym że SKX to opcja minimum, do 2k PLN można jeszcze coś ciekawego znależć.

Przed zakupem zegarek dobrze zmierzyć na ręku. W tej chwili mam założonego SKX 007 i pomimo że nie mam rozrośniętego nadgarstka zegarek optycznie wydaje się mały. :) Za to bransoleta Jubilee jest super wygodna, nie czujesz że masz coś na ręku :)

Powodzenia :D


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zakładając, że dysponujesz budżetem do 2000 PLN, to przyjrzałbym się diverom od Deep Blue. Ewentualnie coś z microbrandów - tu polecam np. Armidę. IMO ciekawą opcją jest też Nereide od Meccaniche Veneziane. W przypadku tej ostatniej propozycji warto skontaktować się z Kolegą @Lincoln Six Echo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie Glycine Combat Sub co jakiś czas pojawia się na MD. Szafir i stosunkowo cienka koperta. Niestety zwykle na bransolecie są wersje z cyframi arabskimi, a te z prostymi indeksami sprzedają na paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba SPB053, to zapoluj na bazarku i kup właśnie jego. Szukanie zamienników ma IMO sens, kiedy podobają nam się zegarki przekraczające nasze możliwości finansowe kilku-kilkunastokrotnie, a nie o parę stówek. Tak cokolwiek nie kupisz i tak nie będziesz do końca zadowolony.

BTW: raptem kilka dni temu SPB, tyle, że w wersji PADI, leżał (bardzo krótko) na bazarku za 2k właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba SPB053, to zapoluj na bazarku i kup właśnie jego. Szukanie zamienników ma IMO sens, kiedy podobają nam się zegarki przekraczające nasze możliwości finansowe kilku-kilkunastokrotnie, a nie o parę stówek. Tak cokolwiek nie kupisz i tak nie będziesz do końca zadowolony. Szukanie zamienników ma IMO sens, kiedy podobają nam się zegarki przekraczające nasze możliwości finansowe kilku-kilkunastokrotnie, a nie o parę stówek. Tak cokolwiek nie kupisz i tak nie będziesz do końca zadowolony.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Lepiej odczekać i dozbierać kasy aby kupić wymarzony zegarek, niż kupić ersatz i nie być z niego tak do końca zadowolony. ;)

Taka jest natura ludzka :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z kolegami, że warto poczekać, dozbierać i kupić to, co sobie wymarzyłeś No chyba że dopuszczasz opcję posiadania kilku zegarków, to wtedy możesz dochodzenie do celu rozciągnąć w czasie zegarki najlepiej oglądać osobiście i przymierzać - tak jak Tobie nie podobały się początkowo generalnie divery, tak mnie na zdjęciach nie podobało się Sumo, ale kiedy pomacałem, to zupełnie inny odbiór - wiec może warto przymierzyć właśnie Sumo ? MV Nereide to też całkiem fajna opcja - ale tez warto założyć na nadgarstek przed zakupem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba SPB053, to zapoluj na bazarku i kup właśnie jego. Szukanie zamienników ma IMO sens, kiedy podobają nam się zegarki przekraczające nasze możliwości finansowe kilku-kilkunastokrotnie, a nie o parę stówek. Tak cokolwiek nie kupisz i tak nie będziesz do końca zadowolony.

BTW: raptem kilka dni temu SPB, tyle, że w wersji PADI, leżał (bardzo krótko) na bazarku za 2k właśnie.

Kolega rafi dobrze mówi, jak ten SPB053 bardzo Ci się podoba to zapoluj na niego.

 

Tutaj np. (może nie tak tanio jak na bazarku), ale na pewno taniej niż z oficjalnej polskiej dystrybucji. Po wszystkich opłatach, może nawet będzie poniżej 3 tysi.

 

http://www.shoppinginjapan.net/spb053

 

Nie rezygnuj tak szybko z marzeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że dysponujesz budżetem do 2000 PLN, to przyjrzałbym się diverom od Deep Blue.

 

 

https://www.deepbluewatches.com/watches.html

 

Skontaktuj się z AtomictimePL , jest przedstawicielem Deep Blue na Polskę, dla ludzi z forum daje upusty :).


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie, dzięki za wszystkie posty i postaram się na nie jakoś pokrótce odpowiedzieć.

1. Zakup SPB - biorę pod uwagę taką możliwość, ale raczej za jakiś czas jako kolejny zegarek "od święta". Teraz chciałbym coś do regularnego noszenia, a ponieważ zdarza mi się przygrzmocić nadgarstkiem tu czy tam, wolałbym mieć na nim coś tańszego. Uszkodzenie tego jedynego mogłoby się źle odbić na moim zdrowiu psychicznym :P

 

2. Inne modele - wszystkie staram się sprawdzać, oglądam na youtube (filmy wg mnie oddają urodę zegarków trochę lepiej niż zdjęcia), niektóre będę próbował zobaczyć na żywo, bo zakupu w ciemno nie biorę pod uwagę.

 

Jędrula.wawa - SKX wygląda dobrze na mniejszych nadgarstkach chyba dlatego, że jest bardzo krótki w uszach, co też mi się w nim podoba. Oglądałem go z bransoletą jubilee, ale ona akurat nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Szukałbym raczej czegoś sztywniejszego albo celował po prostu w bondowskie NATO.

 

Kolega Szyszkops wspomniał o Seiko Sumo - nawet mi się podoba (SBDC033), a jakimś cudem go przegapiłem, ale teraz widzę, że z dostępnością jest kiepsko. Jak rozumiem wyleciał z aktualnej oferty Seiko. Wróci? Czy może jest już jakiś nowy model, który po prostu do nas jeszcze nie dotarł?

 

I jeszcze jedno pytanie, jeśli to nie jest tajemnica handlowa - skąd na bazarku aż tak niskie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A konkretnie to ceny jakich modeli masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Sumo chyba nie wyleciało z oferty...? Proponowałbym spotkać się z kimś, kto ma, zmierzyć, a potem zamówić sobie za gramanicą, wyjdzie na pewno sensowniej...

 

Ceny na bazarku czemu są niskie? Pytaj lepiej, czemu regularne ceny w dystrybucji są takie wysokie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi wspominał np. o SPB w wersji PADI na bazarku za 2000 - to praktycznie za pół darmo. Z cenami w regularnej dystrybucji domyślam się, że chodzi o monopol jednego dystrybutora i z tego co widzę teraz muszę jeszcze zgłębić temat zagranicznych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zegarków z bazarku to np. zegarki używane, choć często z poszanowaniem, więc w świetnym stanie - to też pewnie wpływa na cenę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie! No więc zamówiłem 007 w eGlobalu i jeśli po drodze nic się nie wydarzy, to w przyszłym tygodniu pewnie wyląduje u mnie. Będzie jedyny nurek na lata, początek jakiejś małej kolekcji albo oferta na bazarku, na czym przynajmniej majątku nie stracę :P

 

Dzięki, pozdrawiam, do tematu jeszcze pewnie wrócę, a tymczasem lecę szukać w innych zakamarkach forum namiarów na jakieś solidne nato :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie! No więc zamówiłem 007 w eGlobalu i jeśli po drodze nic się nie wydarzy, to w przyszłym tygodniu pewnie wyląduje u mnie. Będzie jedyny nurek na lata, początek jakiejś małej kolekcji albo oferta na bazarku, na czym przynajmniej majątku nie stracę :P

 

Dzięki, pozdrawiam, do tematu jeszcze pewnie wrócę, a tymczasem lecę szukać w innych zakamarkach forum namiarów na jakieś solidne nato :)

Wypada tylko życzyć powodzenia :)

A do SPB i tak wrócisz, stara miłość nie rdzewieje :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Też szukam divera do 1500. Marzeniem jest seiko MM lub bardziej realnym sumo ale budżet nie pozwala. W oko wpadł mi taki citizen bn0301-881, który jest w moim zasięgu finansowym. https://dolinski.pl/citizen-promaster-professional-diver-bn0201-88l/ Czy ktoś może coś o nim powiedzieć? Czy warto go kupić czy lepiej zbierać na sumo.


Moje zegarki: CYMA na ETA2783, SEIKO SNKE63K1, LORUS RXN55BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Też szukam divera do 1500. Marzeniem jest seiko MM lub bardziej realnym sumo ale budżet nie pozwala. W oko wpadł mi taki citizen bn0301-881, który jest w moim zasięgu finansowym. https://dolinski.pl/citizen-promaster-professional-diver-bn0201-88l/ Czy ktoś może coś o nim powiedzieć? Czy warto go kupić czy lepiej zbierać na sumo.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

na bazarku był sumo dzisiaj po południu dodany - za 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Też szukam divera do 1500. Marzeniem jest seiko MM lub bardziej realnym sumo ale budżet nie pozwala. W oko wpadł mi taki citizen bn0301-881, który jest w moim zasięgu finansowym. https://dolinski.pl/citizen-promaster-professional-diver-bn0201-88l/ Czy ktoś może coś o nim powiedzieć? Czy warto go kupić czy lepiej zbierać na sumo.

Zbierać na Sumo .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - dobra opcja post-97650-1529444175,0998_thumb.jpg

 

Albo zbierać na Sumo...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na modele Deep Blue. W ich amerykańskim sklepie promocja -40%. Najtańsze już do kupienia obecnie za 150 USD. Po opłaceniu cła i VAT, da to kwotę od około 680 zł (550 zł + 130 zł przy odbiorze). Bardzo dobre zegarki, przy tej promocji trudno o konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Sumo. Są na naszym bazarku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57 - a jak ominąć 50 dolarów za wysyłkę?

 

 

Odebrać osobiście. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.