Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CIESLUT

Czym/ w jaki sposób wysłać zegarek???

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi podpowiedzieć którą firmą wysłać zegarek zgodnie z ich regulaminem?

 

Nie mam żadnej umowy z kurierem.

Muszę wysłać szybko zegarek za pobraniem.

 

Poczta polska w cenniku paczki plus nie przyjmuje wartości większej niż 100 zł.

Z drugiej strony paczka wartościowa nie dopuszcza pobrania.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez umowy?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo stron typu epaka itp


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zerknę


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska w cenniku paczki plus nie przyjmuje wartości większej niż 100 zł.

Z drugiej strony paczka wartościowa nie dopuszcza pobrania.

 

 

Nie widzę przeszkód...

 

post-94542-0-39347400-1529251707_thumb.png

 

Nie żebym polecał PP po moich przygodach, ale sama możność wysyłki paczki wartościowej za pobraniem, a nawet ze sprawdzeniem zawartości jak najbardziej istnieje. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co robię nie tak?

post-29996-0-65870700-1529252904_thumb.png


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że jest doręczenie pod adres

 

To co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie nie pozwala.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu podawać wartość skoro paczka nie może być ubezpieczona


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam UPSa. Droższy ciut od DPD, ale pewniejszy jak uczy doświadczenie.

Na sendit.pl zakładasz konto i rządzisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie już od ponad trzech lat wysyłam pocztą polską.

Odnośnie wartości i ubezpieczenia są to dwie osobne usługi. Wartość paczki wypłaca poczta polska (dlatego nie może być większa niż 100zł) i dodatkowo ubezpiecza paczkę firma zewnętrzna na kwotę do 50tyś. Po zaginieciu paczki poczta w ciągu miesiąca wypłaca 100zł i dwukrotną cenę podstawowej przesyłki ok 30zł. Natomiast firma ubezpieczająca dodatkowo paczkę wypłaca w ciągu dwóch kwotę do 50 tyś zł w zależności od wartości w tym przypadku zegarka np. 39tyś zł.

Odnośnie wypełnienia druku. Zaznaczmy wartość do max 100zł i dodatkowo ubezpieczenie :) i wszystko działa a nasza paczka jest podwójnie ubezpieczona. Raz na poczcie i dwa w innej firmie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie już od ponad trzech lat wysyłam pocztą polską.

Odnośnie wartości i ubezpieczenia są to dwie osobne usługi. Wartość paczki wypłaca poczta polska (dlatego nie może być większa niż 100zł) i dodatkowo ubezpiecza paczkę firma zewnętrzna na kwotę do 50tyś. Po zaginieciu paczki poczta w ciągu miesiąca wypłaca 100zł i dwukrotną cenę podstawowej przesyłki ok 30zł. Natomiast firma ubezpieczająca dodatkowo paczkę wypłaca w ciągu dwóch kwotę do 50 tyś zł w zależności od wartości w tym przypadku zegarka np. 39tyś zł.

Odnośnie wypełnienia druku. Zaznaczmy wartość do max 100zł i dodatkowo ubezpieczenie :) i wszystko działa a nasza paczka jest podwójnie ubezpieczona. Raz na poczcie i dwa w innej firmie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I wychodzi trzy razy drożej niż wysyłka firmą kurierską. Po mojemu szkoda czasu na PP. Już dawno przestałem wysyłać pocztą nawet paski. No chyba, że takie po 20 złociszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa paczka z doręczeniem na drugi dzień (opcja ekspres) oraz ubezpieczenie do 50 tyś zł wychodzi 18zł. Jeśli chodzi o DHL ubezpieczenie w cenie przesyłki tylko do 5 tyś i koszt to 19,90zł1d63f2e6bc74c5ad959697389f2ae2bd.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A i jeszcze PP jak nie dostarczy w terminie (np. z powodu przetrzymania na sortowni) zwraca dwukrotną wartość przesyłki ok 30zł w ramach reklamacji :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jest jak nie wysylasz paczek.

praktyka mówi inaczej.

Pp ma tak skomplikowany regulamin że nawet pracownicy nie widzą jak poprawnie wysłać paczkę.

Prawidłowe wysłanie ubezpieczonej i wartościowej paczki kosztuje około 25 zł. Jak nie więcej.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się z Tobą kłócić, ale conajmniej raz w miesiącu korzystam z usług PP i doskonale znam cennik paczek. Na przykład w paczka plus bez ekspresu wyszła mnie niecałe 16 zł z ubezpieczeniem, a za pobraniem z ubezpieczeniem i ekspresem ok 22 zł. Gdybym dodatkowo chciał umożliwić adresatowi sprawdzenie zawartości przed zapłatą wtedy koszt dodatkowy ok 8zł. Co najlepsze tylko PP umożliwia sprawdzenie zawartości przy kurierze jeszcze przed zapłatą. Inni przewoźnicy wycofali się z tej usługi. Jutro wysyłam paczkę to dla dowodu przedstawię potwierdzenie nadania :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się z Tobą kłócić, ale conajmniej raz w miesiącu korzystam z usług PP i doskonale znam cennik paczek. Na przykład w paczka plus bez ekspresu wyszła mnie niecałe 16 zł z ubezpieczeniem, a za pobraniem z ubezpieczeniem i ekspresem ok 22 zł. Gdybym dodatkowo chciał umożliwić adresatowi sprawdzenie zawartości przed zapłatą wtedy koszt dodatkowy ok 8zł. Co najlepsze tylko PP umożliwia sprawdzenie zawartości przy kurierze jeszcze przed zapłatą. Inni przewoźnicy wycofali się z tej usługi. Jutro wysyłam paczkę to dla dowodu przedstawię potwierdzenie nadania :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ale reklamowales juz cos na poczcie bo zaginelo? otrzymales natychmiast odszkodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas reklamacji trochę było. Za opóźnienie dostarczenia 3-4 razy. Pieniądze były po miesiącu w jednym przypadku przedłużyło się do czterech (sam zapomniałem o reklamacji :) ).

Były też 3 zaginięcia. W jednym przypadku bez ubezpieczenia udało się odzyskać zegarek po dwóch miesiącach. W dwóch pozostałych otrzymałem zegarek, niestety kurier przywłaszczył sobie pieniądze - w tych przypadkach po miesiącu kasa została zwrócona do nadawcy a ja cieszyłem się nowymi zegarkami.

Po tych sytuacjach na bierząco kontroluje przetrzymania na sortowni, dzwoniąc już bezpośrednio do Pani z działu reklamacji :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas reklamacji trochę było. Za opóźnienie dostarczenia 3-4 razy. Pieniądze były po miesiącu w jednym przypadku przedłużyło się do czterech (sam zapomniałem o reklamacji :) ).

Były też 3 zaginięcia. W jednym przypadku bez ubezpieczenia udało się odzyskać zegarek po dwóch miesiącach. W dwóch pozostałych otrzymałem zegarek, niestety kurier przywłaszczył sobie pieniądze - w tych przypadkach po miesiącu kasa została zwrócona do nadawcy a ja cieszyłem się nowymi zegarkami.

Po tych sytuacjach na bierząco kontroluje przetrzymania na sortowni, dzwoniąc już bezpośrednio do Pani z działu reklamacji :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a wiesz że ubezpieczenie paczki bez podania wartości to tak jakbyś jej nie ubezpieczył?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że ubezpieczenie paczki bez podania wartości to tak jakbyś jej nie ubezpieczył?

Gdyby tak było jak piszesz, to dwóch nadawców nie odzyskano by sowich pieniędzy (1200zł oraz 3500zł)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w niektórych placówkach w sumie w większości twierdzą pracownicy wymuszający wpisanie wartości

powyżej 100zł jest jakaś opłata za każde 100zł


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli wpiszesz wartość powyżej 100zł już nie możesz dodatkowo ubezpieczyć...

Dlatego albo wpisujemy wartość albo wypieramy 100zł i ubezpieczamy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli wpiszesz wartość powyżej 100zł już nie możesz dodatkowo ubezpieczyć...

Dlatego albo wpisujemy wartość albo wypieramy 100zł i ubezpieczamy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wybieram 100 zł i przesyłka ginie. Żądam 40 000 zł odszkodowania i jak rozumiem bez dodatkowych wyjaśnień wypłacają? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram 100 zł i przesyłka ginie. Żądam 40 000 zł odszkodowania i jak rozumiem bez dodatkowych wyjaśnień wypłacają?

W naszej sytuacji nie było problemów, wystarczyły wyjaśnienia w postaci zawartości, wartości, wyglądu paczki, danych osobowych. Paczki były wysłane za pobraniem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.