Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MiesienKegla

Pierwszy zegarek do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam 23 lata. Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu pierwszego zegarka ale targa mną wiele wątpliwości i w związku z tym mam parę pytań.

Czy zegarek na bransolecie dla nadgarstka 15.5-16cm to dobry pomysł? W jaką wielkość koperty celować? Opinie są mocno rozbieżne i tabele się różnią.

Gdzie kupić zegarek? Macie jakieś zaufane sklepy? Cykam się podróbek. Internetowo bądź stacjonarnie. (ok. Wawy).

 

Przyznam, że bardzo mi się podobają modele Seiko SKX007, jednak cenowo trochę ponad budżet.

Jak jest z modelami Seiko 5? Zauważyłem, że jest ich pełno i są bardzo atrakcyjne cenowo. Istnieje model podobny do 007? Ważne, żeby był dostępny w sprzedaży bo znalazłem parę modeli (nawet nie pamiętam kodu) które zwróciły moją uwagę ale nawet używanych znalezc nie mogłem. :(

 

Pozdrawiam. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukałbym w takim przypadku zegarka o średnicy koperty max. 38-39 mm... Przy tej okazji pamiętałbym także o wysokości zegarka położonego na płasko, czyli L2L. Generalnie w tym przypadku chodzi o to, żeby znaleźć coś z krótkimi, niezbyt odstającymi od koperty uszami. W tej kwocie szukaj czegoś z marek japońskich, niezależnie od tego, czy ma to być kwarc czy mechanik - Seiko/Citizen/Orient. A jak coś się spodoba szukaj w sklepach i przymierzaj, ewentulanie patrz dokładnie na wymiary zegarka  ;)


Tradycyjnie konkurencją dla SKX 007/009 są divery od Orienta, czyli Ray oraz Mako. Obawiam się jednak, że mogą być za duże... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak ekspresową odpowiedź. Właśnie wolałem zapytać kogoś kto w tym siedzi i odróżnia zegarek od "widzimisie" a "dobrze dopasowany". Masa tematów w stylu "SKX007 on 6inch wrist" z odpowiedziami "odpuść/ja mam i jest kozacko". Co do serduszka to znajomy upierał się, żebym w tych pieniądzach unikał kwarca bo na pewno istnieje mech w moim guście.

Czekam na dalsze wypowiedzi. Może trafi się ktoś z "łapą" moich gabarytów i czymś co wstrzeli się w stylistykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moje propozycje:

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-seiko-automatic-snkl45k1

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snkk71k1

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snkk17k1

 

Jeśli chodzi o wielkość, to powinno być ok. A jak Ci się nie spodoba na stali, to zawsze możesz pasek założyć. Z Seiko zwróć też koniecznie uwagę na linie SNK - taka fajna i nieduża militarna piąteczka w świetnych pieniądzach  ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152425-seiko-snk803k2/?hl=snk803&do=findComment&comment=2094865


Jeśli chodzi o Orienta, to sugerowałbym przyjrzeć się modelom z linii Bambino - tu jednak konieczna jest IMO przymiarka, bo to jednak ok. 40 mm średnicy. Te zegarki bez problemu znajdziesz na naszym bazarku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX 13 na eglobal a jak tam nie ma to na CW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tego jest trochę, trzeba będzie się wybrać i na "żywo" obejrzeć.

Istniały wadliwe serie Seiko, takie których lepiej unikać? Zna ktoś może jakiś sklep stacjonarny w Wawie (pewniak)?

Zegarki są w jakiś sposób plombowane (w sensie pudełko np), lub coś po czym można poznać, że zegarek jest fabrycznie nowy, a nie z wymiany lub odświeżany? Jeżeli nic się nie trafi to kopanie w internecie pozostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tego jest trochę, trzeba będzie się wybrać i na "żywo" obejrzeć.

Istniały wadliwe serie Seiko, takie których lepiej unikać? Zna ktoś może jakiś sklep stacjonarny w Wawie (pewniak)?

Zegarki są w jakiś sposób plombowane (w sensie pudełko np), lub coś po czym można poznać, że zegarek jest fabrycznie nowy, a nie z wymiany lub odświeżany? Jeżeli nic się nie trafi to kopanie w internecie pozostaje...

Seiko zawsze ma problemy z dopasowaniem chapter ringu do tarczy. A z tymi podróbkami to nie przesadzaj bo w paranoje popadniesz.... Nic nie powiedziałeś o skx013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX013 wygląda świetnie, ale ofert nie widać. Strzelam, że skoro to SKX to musi kosztować 1K+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX to zawsze dobry wybór, jesli masz małą rękę, to poszukaj 013 na creationwatches.com. Z małych diverów Seiko są jeszcze mało znane modele na werku 7S36, ale to już głównie używki importowane z Hiszpanii czy Włoch. Fajnym modele jest baby sumo, czyli SNZF


Może coś takiego: http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-5-sports-automatic-japan-made-snzd23-snzd23j1-snzd23j-mens-watch-12759.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przymiarce zegarka o podobnych gabarytach i wygląda w porządku według innych ze względu na szeroką kość nadgarstka.

 

https://zegarkinareke.pl/p/3713-zegarek-seiko-skx007k2-dostawa-48h-fvat23

 

Tutaj trafił się SKX007 za 729pln. Sklep w porządku czy ktoś miał z nimi styczność? Akurat w budżet wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyguglałem nazwisko typa ze sklepu zegarkinareke.pl. Wbijam w te zaoszczędzone 300zł. Dobrze, że za pobraniem, zbędę kuriera i z bani <_<  Jednak jak widać można dać się nabrać. A novotime.pl? Już wypluję ten tysiąc.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Novotime.pl jest ok ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

Dotarł do mnie SKX007 jednak instrukcje mam od nieco innych mechanizmów (napisałem do sklepu). Podrzucili instrukcję jak ustawić, ale trochę się cykam bo byłem w trakcie ustawiania godziny no i data się poruszyła (lekkie pstryk było słychać) po czym natychmiast go odłożyłem. Czy jest ktoś kto po młotkowemu mi wytłumaczy? Ktoś kto ma lub miał? Nie chcę rozsypać mechanizmu.

 

Drugie pytanie czym mierzyć odchyłki czasowe?

 

Dzięki i pozdrawiam :)

 

Edit po paru minutach. Dzień tygodnia leży krzywo, dzień miesiąca prosto. Raczej uwaliłem?  :lol:

 

Na życzenie mogę przelać na czteropak temu kto mi pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

Dotarł do mnie SKX007 jednak instrukcje mam od nieco innych mechanizmów (napisałem do sklepu). Podrzucili instrukcję jak ustawić, ale trochę się cykam bo byłem w trakcie ustawiania godziny no i data się poruszyła (lekkie pstryk było słychać) po czym natychmiast go odłożyłem. Czy jest ktoś kto po młotkowemu mi wytłumaczy? Ktoś kto ma lub miał? Nie chcę rozsypać mechanizmu.

 

Drugie pytanie czym mierzyć odchyłki czasowe?

 

Dzięki i pozdrawiam :)

 

Edit po paru minutach. Dzień tygodnia leży krzywo, dzień miesiąca prosto. Raczej uwaliłem?  :lol:

 

Na życzenie mogę przelać na czteropak temu kto mi pomoże.

 ustawiałeś kiedyś jakikolwiek zegarek day-date? bez żartowania oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dwa pytania:

 

Dotarł do mnie SKX007 jednak instrukcje mam od nieco innych mechanizmów (napisałem do sklepu). Podrzucili instrukcję jak ustawić, ale trochę się cykam bo byłem w trakcie ustawiania godziny no i data się poruszyła (lekkie pstryk było słychać) po czym natychmiast go odłożyłem. Czy jest ktoś kto po młotkowemu mi wytłumaczy? Ktoś kto ma lub miał? Nie chcę rozsypać mechanizmu.

 

Drugie pytanie czym mierzyć odchyłki czasowe?

 

Dzięki i pozdrawiam :)

 

Edit po paru minutach. Dzień tygodnia leży krzywo, dzień miesiąca prosto. Raczej uwaliłem? :lol:

 

Na życzenie mogę przelać na czteropak temu kto mi pomoże.

Zdjęcie tych krzywizn w datowniku wstaw :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ustawiałeś kiedyś jakikolwiek zegarek day-date? bez żartowania oczywiście

 

Nawet kwarca nie miałem od komunii, więc nie. Spoko mam dystans.

 

@fidelio

Ułożył się na kolejnym dniu, odetchnąłem z ulgą bo raczej ustawianiem godziny wstrzeliłem się w skok daty. Fakt faktem chciałem przestawić 9h do przodu przeszło. Nie znam się, materiałów na ten temat jest niewiele, a jak już to bez dokładnego tłumaczenia o co chodzi. Czeka mnie duuuużo nauki. 

 

Odstawiam sceny bo nieco kosztował, jak na moją kieszeń. Liczyłem, że instrukcja zawiera dokładne info, znalazłem na oficjalnej stronie, ale co do setu to tylko kroki w zasadzie są podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To życzę powodzenia i radości z obcowania z zegarkiem mechanicznym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zieleń to i kupa. Nie ustawiłem go jeszcze od tamtej pory. Kopię po internetach jak się zabierać  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak na razie jestem zieleń to i kupa. Nie ustawiłem go jeszcze od tamtej pory. Kopię po internetach jak się zabierać  :rolleyes:

Może to coś pomoże  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmieniać godzinę o dowolnej... godzinie ;)

Nie należy ruszać DATOWNIKA mniej więcej od 22 do 2-4, zależy od konkretnego mechanizmu. W Seiko 5 na 7S36 data zaczyna sie zmieniać około 23, a dzień tygodnia wskakuje na pozycję dopiero koło 3 nad ranem. Dla porównania w innym zegarku na ETA 2824-2 (tylko data) zmiana odbywa się w przeciągu 5 minut - a i tak w instrukcji stoi „nie zmieniać daty 22-4”.

 

Bardzo niefachowo:

Jeżeli zegarek się zatrzyma, to chcąc ustawić czas i date po rozruszaniu go, najpierw kręcisz godziną aż przeskoczy data - wtedy wiesz gdzie wypada północ - i dalej ustawiasz właściwy czas, a następnie dzień. Jeśli akurat robisz to w środku nocy, to po przekręceniu przez północ ustawiasz bezpieczną (dla datownika ;) godzinę, niech będzie 8, przestawiasz datę (jeśli jest juz po północy, to na dzień wcześniej) i wtedy dopiero korygujesz godzinę.

 

W instrukcji jest to dość dokładnie opisane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli nawet jeżeli ustawianie GODZINY wpłynęło na ruch) datownika to nic złego się nie stało i mogę śmiało ustawić. Jedynie ustawianie daty wiąże się z ryzykiem uszkodzenia zegarka? W godzinach wskazanych przez instrukcje mam na myśli. Dzięki Ci. Jak coś PW  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To normalne, ze ustawiane godziny przestawia datę. No chyba ze dzieje się to daleko poza przedziałem 22-4 . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.